Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Další jedenáct

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Rozvojové trhy  > Další jedenáct

Další jedenáct

Co je další jedenáct?

Dalších jedenáct, také známý jako N-11, je jedenáct zemí, které se po zemích BRIC chystají stát se největšími ekonomikami na světě v 21. století. N-11 byl vybrán společností Goldman Sachs Group, Inc. v dokumentu z roku 2005, který zkoumal potenciál BRIC a N-11. Dalších jedenáct je Jižní Korea, Mexiko, Bangladéš, Egypt, Indonésie, Írán, Nigérie, Pákistán, Filipíny, Turecko a Vietnam.

Porozumění další jedenácti

Dalších jedenáct bylo jmenováno v článku nazvaném „Jak pevné jsou BRIC?“ Jim O’Neill, Dominic Wilson, Roopa Purushothaman a Anna Stupnytska ze společnosti Goldman Sachs, publikovaná 1. prosince 2005. Účelem příspěvku bylo zhodnotit výkon zemí BRIC, kterými jsou Brazílie, Rusko, Indie a Čína . Goldman Sachs již dříve označil BRIC za další země, které budou mít světové ekonomiky. Příspěvek hodnotil pokrok BRIC, ale poté v části s názvem „Existuje více„ BRIC “? Pohled na N-11“ představil myšlenku většího počtu zemí, které se pravděpodobně budou rozvíjet na pomalejší trajektorie než BRIC, ale přesto by se mohla stát světovými mocnostmi.

Autoři článku vytvořili Expansion Natural environment Score (GES), aby jim pomohli hodnotit země a jejich potenciál růstu do světových ekonomik. Součástmi GES jsou makroekonomická stabilita, makroekonomické podmínky, technologické schopnosti, lidský kapitál a politické podmínky. Podle článku „… silného růstu lze nejlépe dosáhnout se stabilní a otevřenou ekonomikou, zdravými investicemi, vysokou mírou přijímání technologií, zdravou a vzdělanou pracovní silou a bezpečným politickým prostředím založeným na pravidlech.“ Byly zkoumány země a bylo vybráno dalších jedenáct. Autoři článku použili matematické modelování k vytvoření grafů, v nichž by země mohly mít nejsilnější ekonomiky 20 a 45 let po zveřejnění článku, přičemž měřily příjem na obyvatele a největší ekonomiku.

Jižní Korea

Jižní Korea, v příspěvku označovaná jednoduše jako „Korea“, dosáhla nejvyššího skóre ze všech uvažovaných zemí a byla považována za rychle se rozvíjející a rostoucí ekonomiku, která byla daleko před ostatními deseti, pokud stále zaostává za BRIC. Ze všech zemí v N-11 Jižní Korea pravděpodobně splnila předpovědi nejblíže, s robustní ekonomikou a vysokým skóre v opatřeních GES z původního dokumentu. Dalšími dvěma zeměmi po Jižní Koreji byly Mexiko a Vietnam. Obě země byly považovány za země s rychlým pokrokem a velkým potenciálem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: