Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Čtení tweetů prezidenta

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Čtení tweetů prezidenta

Čtení tweetů prezidenta

Díky nekonzistentní politice prezidenta Donalda Trumpa bylo obchodování na trzích výzvou. Existuje však výjimka: Je konzistentní, pokud jde o pochvalu sebe sama, což je konzistence, kterou mohou krátkodobí obchodníci využít.

Podívejme se na konkrétní příklad z prvního červnového týdne:

Předseda a jeho administrativa mají před zveřejněním určité informace. V tomto konkrétním případě měli přístup k údajům o zaměstnání.

V pátek v 8:30 ráno EST, první pátek každého měsíce, zveřejňuje úřad práce United states of america americké ministerstvo práce souhrnný přehled situace v zaměstnání, známý jako „Jobs Report“. Členové vyšší správy jsou večer informováni o datech.

Jak nyní víme, Trump si užívá elektronického vyznávání svých myšlenek – často kolenním způsobem. V pátek, v 7:21, tweetoval:

Těšíme se, až dnes ráno uvidíme počty zaměstnanců v 8:30.
– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 1. června 2018

Trump si během svých 17 měsíců ve funkci osobně zasloužil o dobré zprávy, politické i ekonomické. V pokračování tohoto trendu byly údaje o zaměstnanosti působivé. V květnu klesla míra nezaměstnanosti v Usa na 18leté minimum 3,8%, což je lepší hodnota než prognóza 3,9%. Zaměstnavatelé přidali do svých mezd 223 000 nefarmářských pracovních míst. A mzdy rostly rychleji, než se očekávalo, což je známkou toho, že užší trh práce vybízí zaměstnavatele, aby pracovníkům platili více. Květen ve skutečnosti označil 92. rovný měsíc růstu pracovních míst v United states of america: rekordní série. (Viz také: Trh Trump Bull není ani zdaleka „obrovský“)

Proměny tweetů v akci

Když se Trump před vydáním jakéhokoli ekonomického ukazatele poplácí po zádech, očekávejte, že čísla budou působivá. Zvažte tedy krátkodobé přijetí následujících tržních strategií:

  1. Jděte dlouho americký dolar. Když ekonomika národa vykazuje známky posílení, má smysl být dlouhá měnou tohoto národa. V této konkrétní situaci mají měny, které se pravděpodobně budou obchodovat nižší ve srovnání s americkým dolarem, tendenci být „bezpečnými“ měnami, jako je Japonský jen a švýcarský frank Alternativně, spíše než se pustit do komplexních forexových obchodů, jděte extensive DXY, což je index, který je dlouhý americký dolar proti koši šesti měn. Dalším přístupem by byl nákup bulharského fondu amerického indexu Invesco DB (UUP) nebo bulharského indexu amerického dolaru Knowledge Tree Bloomberg (USDU).
  2. Krátké zlato a akcie na těžbu zlata. Nižší poptávka po kvalitních investicích znamená také oslabující trh se zlatem. Alternativou ke zkrácení termínových obchodů se zlatem, které vyžadují aktivní a důkladné řízení rizik, je nákup zlatého krátkého ETN Deutcshe Financial institution (DGZ). Pokud jde o akcie, podívejte se na Direxion Each day Gold Miners Index Bear 3X Shares ETF (DUST) a Direxion Day by day Junior Gold Miners Index Bear 3X Shares ETF (JDST) (všimněte si, že oba jsou využívány).
  3. Pokračujte dlouho na amerických akciových trzích. Index S&P 500, Nasdaq Composite Index, Russell 2000 Index nebo kombinace všech tří by mohl dávat smysl: Silné trhy práce těží z velkých i malých společností. Například 1. června se futures na akciové indexy silně shromáždily mezi Trumpovým tweetem a zahajovacím zvonem.
  4. Nakonec prodejte dluhopisy nebo získejte dlouhé sazby. Lepší počty zaměstnanců vedou k vyšším sazbám. Zvažte ProShares Short Substantial Produce Index (SJB), ProShares Small 7-10 Yr Treasury (TBX), iPath US Treasury 10-12 months Bear Trade Traded Observe (DTYS) nebo Barclays Inverse US Treasury Combination ETN (TAPR). V případě medvědího investora zvažte produkty s krátkým výnosem s pákovým efektem, jako jsou 3 × akcie Medvědi státní pokladny 20+ enable (TMV).

Pamatujte však, že dobré zprávy mohou být professional trhy špatnou zprávou. Silnější počty zaměstnanců by mohly znamenat více jestřábí Federální rezervní systém. To by podpořilo další zvyšování úrokových sazeb nad již očekávané. Ale v tomto konkrétním případě se trh již v roce 2018 upálil v několika dalších zvýšení sazeb, zatímco bodový graf Fedu udržuje stabilní kurz zvyšování sazeb. (Přečtěte si více: Trump Trade Discuss má trh s náklady 1 bilion $: JPM)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: