Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Crypto Mining Giant Bitmain bude zveřejněn s oceněním 40 až 50 miliard dolarů

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Crypto Mining Giant Bitmain bude zveřejněn s oceněním 40 až 50 miliard dolarů

Crypto Mining Giant Bitmain bude zveřejněn s oceněním 40 až 50 miliard dolarů

Obří kryptoměna Bitmain údajně žádá o IPO, aby získala 18 miliard dolarů z veřejných trhů. Tato částka znamená, že společnost se sídlem v Pekingu má hodnotu někde mezi 40 miliardami a 50 miliardami dolarů, čímž se její IPO řadí mezi největší veřejné nabídky vůbec. Bitman získal od investorů 450 milionů dolarů a na svém soukromém trhu byl oceněn na 12 miliard dolarů během posledního kola financování, ke kterému došlo v červnu tohoto roku. Podle zprávy společnosti Coindesk bude nabídka upsána společností China Worldwide Funds Company. Očekává se, že ke kotování dojde na hongkongské burze cenných papírů koncem tohoto roku nebo začátkem příštího roku.

Jak Bitmain vydělává peníze?

Coindesk, který tvrdil, že viděl podání dokumentů na IPO, uvedl, že Bitmain za poslední tři roky vydělal celkem 2,3 miliardy dolarů. Loňské raketově rostoucí ceny na trzích s kryptoměnami přinesly společnosti zisk 1,1 miliardy USD. Toho v prvním čtvrtletí letošního roku již tolik vydělal a do konce roku 2018 předpovídal výnosy ve výši 2 miliard USD. Průmysloví analytici optimističtěji berou vyhlídky společnosti Bitmain. V únoru tohoto roku společnost Bernstein Research odhadovala, že Bitmain generuje zisky až 3 miliardy dolarů ročně.

Bitmain je vertikálně integrovaný monstrum. Vyrábí vlastní čipy pro těžební soupravy, které se prodávají koncovým zákazníkům. Používá je také v zařízeních professional farmy na těžbu kryptoměn.

Bitmain je dominantním hráčem v oboru těžebního vybavení. Podle agentury Bloomberg společnost Bitmain kontroluje až 80% trhu s těžebními zařízeními pro bitcoiny. Čipy společnosti ASIC (Application-Distinct Integrated Circuit) jsou průmyslově oblíbenými pracovními koňmi professional těžbu kryptoměn. Ve skutečnosti jsou oznámení společnosti Bitmain týkající se vývoje ASIC pro konkrétní kryptoměny obecně považována za indikátory, že se počet mincí na trhu v příštích měsících znásobí. Společnost také provozuje dva z největších fondů na těžbu bitcoinů na světě. Tyto fondy dohromady tvoří někde mezi 42% a 51% celkové těžební kapacity bitcoinů. (Viz také: Kdo je Jihan Wu a dnes v podstatě ovládá bitcoiny?)

Co je v budoucnosti professional Bitmain?

Trhy s kryptoměnou mají silný vliv na výnosy společnosti Bitmain. Nárůst cen kryptoměny v loňském roce měl pozitivní dopad na příjmy Bitmainu. Je to proto, že se to projevuje zvýšenou poptávkou po jejích strojích a většími zisky z těžařských operací. Během loňského nárůstu kryptotrhů společnost Bitmain zvýšila ceny svých těžebních strojů. Naopak pokles cen znamená nižší poptávku po strojích společnosti Bitmain a nižší ziskovost jejích těžebních operací.

V tomto rozsahu společnost Bitmain diverzifikuje svoji příjmovou základnu. V loňském roce oznámila zásadní vpád do umělé inteligence s čipem Sophon BM1680, který slibuje zrychlení algoritmů strojového učení. V rozhovoru professional Bloomberg na začátku tohoto roku Wu uvedl, že až 40% příjmů Bitmainu bude pocházet z AI čipů za 5 allow.

To není vše. Vědci předpovídali, že čipy ASIC budou stavebními kameny cloudů ASIC, které „mohou nahlédnout do budoucnosti výpočetní techniky v planetárním měřítku“. Podle Michaela Bedforda Taylora z Washingtonské univerzity v Seattlu předznamenávají čipy ASIC další vlnu distribuovaných výpočtů. V příspěvku nastínil koncept křemíku na zakázku, přizpůsobené formy křemíku, který využívá specializaci k překonání velkoobjemového univerzálního systému na čipech (SoC) průmyslovými giganty. Jako hlavní průmyslový hráč v čipech ASIC má Bitmain dobrou pozici, aby mohl těžit z těchto předpovědí.

Podle článku Coindesk společnost Bitmain ve svém prospektu professional investory načrtla plány, jak postupovat „přímočaře“ s americkými a čínskými polovodičovými obry. “Za půl desetiletí Bitmain ovládl 8% domácího trhu s designem čipů, kde Huawei HiSilicon trvalo 14 enable, než dosáhlo 17%.” Při tomto tempu by Bitmain mohl velmi brzy blízko nebo překonat místní pevnost Huawei HiSilicon, “píše se v publikaci.

[Correction: This article, written in 2018, originally stated that the Bitmain IPO would be underwritten by ABC Capital Management, which was incorrect. China International Capital Corporation is the underwriter.]

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie nebo pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web