Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Crowdfunding pro neakreditované investory

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Crowdfunding pro neakreditované investory

Crowdfunding pro neakreditované investory

Od 16. května 2016 může kdokoli – nejen akreditovaní investoři – investovat prostřednictvím crowdfundingových platforem. To znamená, že obyčejní jednotlivci mají teoreticky schopnost investovat do začínajících společností, které byly dříve pouze andělskými a VC investory. Samozřejmě platí omezení a u společností v rané fázi existuje mnohem větší míra rizika – a potenciální odměny.

Shrnutí

  • Akciové crowdfunding je pro začínající podniky způsob, jak získat kapitál prodejem akcií velkému počtu jednotlivých investorů.
  • Obdobně mohou jednotlivci investovat do nemovitostí nebo se zapojit do přímých půjček P2P.
  • Od roku 2016 umožňuje zákon o pracovních příležitostech běžným jednotlivcům účastnit se skupinového kapitálového financování, což otevírá počáteční investice pro více než jen andělské investory a investory rizikového kapitálu.
  • Limity stále platí a rizika spojená s crowdfundingem akcií mohou být o něco větší než investice do vyspělejších společností na regulovaných burzách.

Akciové crowdfunding a zákon o zaměstnanosti

Tady je pozadí: Byl přijat zákon Jumpstart Our Organization Startups Act (Careers) z roku 2012, který malým podnikům usnadňuje získávání kapitálu a následně podporuje ekonomický růst prostřednictvím vytváření pracovních míst. Hlava III aktu se konkrétně zabývá skupinovým financováním..V říjnu 2015 americká Komise professional cenné papíry (SEC) dokončila některá klíčová ustanovení týkající se umožnění neakreditovaným investorům účastnit se tohoto typu investic...

Mnoho typů kapitálových investic je otevřeno pouze akreditovaným investorům. Patří mezi ně banky, pojišťovny, plány zaměstnaneckých výhod a svěřenské fondy furthermore určité osoby považované za dostatečně bohaté a finančně sofistikované, aby snížily potřebu určité ochrany. Aby se jednotlivec kvalifikoval jako akreditovaný investor, musí vydělat více než 200 000 USD ročně, mít čisté jmění přesahující 1 milion USD nebo být generálním partnerem, výkonným ředitelem nebo ředitelem emitenta cenného papíru...

Investování prostřednictvím platforem skupinového financování je nezmapovaným územím professional neakreditované investory, ale pochopení toho, jak různé typy investic skupinového financování mohou usnadnit navigaci ve vodách.

Akciové crowdfunding

Akciové crowdfunding je druh skupinového financování, kterého se týká především hlava III zákona o zaměstnanosti. S tímto typem investice sdružuje více investorů peníze do konkrétního startupu výměnou za akciové akcie. Tento druh crowdfundingu nejčastěji využívají společnosti v počátečním stadiu k získávání počátečního financování.

Akciové investice mohou být pro neakreditované investory atraktivní z několika důvodů. Za prvé, existuje potenciál pro solidní návratnost, pokud má spuštění, do kterého investujete, nakonec úspěšné IPO. Jakmile se společnost stane veřejnou, můžete poté prodat své vlastní akcie a získat zpět svoji počáteční investici spolu se všemi zisky. Pokud se vám poštěstí štěstí a investujete do startupu, který skončí jako další Google, může být výplata obrovská.

Kromě toho skupinové financování akcií nevyžaduje na začátku značné množství peněz. V závislosti na tom, jak velké je kolo financování, které startup hledá, můžete investovat pouhých 1 000 $. To efektivně vyrovnává podmínky mezi akreditovanými a neakreditovanými investory.

Dvě největší nevýhody spojené s kapitálovými investicemi jsou jejich inherentní riziko a časový rámec. Neexistuje žádná záruka, že nový startup uspěje, a pokud by společnost selhala, vaše akcie by byly bezcenné. Pokud společnost vzlétne, může trvat roky, než budete moci své akcie prodat. Data z CrunchBase ukazují, že průměrná doba zveřejnění je 8,25 permit, což je něco, co byste potřebovali zohlednit ve své strategii ukončení...

Skupinové financování nemovitostí

Nemovitosti mohou být vynikajícím způsobem, jak do svého portfolia přidat diverzifikaci, a crowdfunding je atraktivní alternativou k investičnímu fondu do nemovitostí (REIT) nebo přímému vlastnictví. S crowdfundingem nemovitostí máte v zásadě dvě možnosti investování: dluhové nebo kapitálové investice.

Když investujete do dluhu, investujete do hypotéky zajištěné obchodním majetkem. Jelikož je půjčka splacena, obdržíte podíl na úroku. Tento typ investice je považován za nižší riziko než vlastní kapitál, ale má tu nevýhodu, protože výnosy jsou omezeny podle úrokové sazby na směnce. Na druhou stranu je lepší než přímé vlastnictví, protože nejste zodpovědní za správu nemovitosti.

Investice do vlastního kapitálu znamená, že obdržíte vlastnický podíl v nemovitosti. V tomto scénáři se výnosy realizují jako procento z příjmu z pronájmu, který nemovitost generuje. Pokud je nemovitost prodána, obdržíte také část veškerých zisků z prodeje. Pokud jde o ziskovost, kapitálové investice mohou vést k vyšším výnosům, ale riskujete větší riziko, pokud se výnosy z pronájmu náhle zastaví.

Stejně jako crowdfunding akcií je primární výhodou skupinového financování nemovitostí neakreditovaným investorům to, že má tak nízký vstupní bod. Mnoho z nejlepších platforem stanovilo minimální investici na 5 000 $, což je mnohem dostupnější, než kolik desítek tisíc dolarů často vyžaduje přístup k soukromým obchodům s nemovitostmi. Půjčky typu peer-to-peer

Tento typ půjček může být lákavou možností pro neakreditované investory, kteří by raději investovali do jednotlivců než do společností nebo nemovitostí. Peer-to-peer půjčovací platformy umožňují spotřebitelům vytvářet fundraisingové kampaně pro osobní půjčky. Každému dlužníkovi je přiřazeno hodnocení rizika na základě jeho kreditní historie. Investoři si pak mohou vybrat, do kterých půjček chtějí investovat, na základě toho, do jaké míry je to riziko.

To je dobrá věc, pokud chcete mít určitou kontrolu nad tím, jak velké riziko podstupujete. Současně vám také umožňuje posoudit, jaký druh výdělku na investici uvidíte. Obecně platí, že čím vyšší je úroveň rizika dlužníka, tím vyšší je úroková sazba úvěru, což znamená více peněz v kapse.

Opět platí, že k zahájení tohoto typu crowdfunded investice není potřeba obrovského bankrollu. Pokud máte dalších 25,00 $, můžete začít financovat půjčky prostřednictvím Lending Club nebo Prosper, které vám otevírají dveře neakreditovaným investorům.....

Investiční limity professional neakreditované investory

Zatímco aktualizovaná pravidla Hlavy III umožňují neakreditovaným investorům podílet se na investicích hromadného financování, není to zdarma pro všechny. SEC se rozhodla zavést omezení, kolik neakreditovaných investorů může investovat během 12 měsíců. Váš individuální limit je založen na vašem čistém jmění a příjmu. Akreditovaní investoři nemají žádná taková omezení.

Pokud vyděláte méně než 107 000 $ ročně nebo je vaše čisté jmění pod touto částkou, můžete investovat až do výše 2 200 $ nebo menší z 5% z vašeho příjmu nebo čistého jmění. Pokud váš roční příjem a vaše čisté jmění přesáhnou 107 000 $, můžete investovat až 10% svého příjmu nebo čistého jmění, podle toho, co je menší, až do celkového limitu 107 000 $...

SEC stanoví tento limit z nějakého důvodu. Účelem je snížit riziko professional neakreditované investory, kteří nemusí mít dostatečné znalosti o crowdfundingu nebo obecně o investování. Omezením toho, kolik můžete investovat, SEC také omezuje, kolik byste mohli ztratit, pokud konkrétní investice klesne.

Závěr

Jedna věc, kterou si neakreditovaní investoři musí pamatovat, je, i když hlava III umožňuje univerzální účast, ne každá platforma crowdfundingu pravděpodobně skočí na palubu. To může omezit druhy investic, kterých se můžete účastnit. A když porovnáváte různé investiční příležitosti, věnujte zvláštní pozornost poplatkům, které si každá platforma účtuje, protože mohou dlouhodobě ovlivnit vaše výnosy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: