Průvodce » Kryptoměny » Kryptoměnové burzy » CoinMate recenze – zkušenosti, poplatky za obchodování a krypta [2021]

CoinMate recenze – zkušenosti, poplatky za obchodování a krypta [2021]

Coinmate kryptomenova burza recenze
Uživatelské hodnocení1 hodnocení
9.9
8.5
Hodnocení

CoinMate je burza kryptoměn, která byla dříve registrována ve Velké Británii. Platforma se však nyní přesunula na Slovensko. Platforma učinila tento krok, aby zajistila, že brexit nebude ovlivněn jejich zákazníky. Migrace byla zahájena 7. ledna 2020. Platforma zdůraznila, že všechny její služby a funkce zůstanou nezměněny a že všechny prostředky uživatelů zůstanou chráněny. Tato CoinMate recenze rozebírá nákup kryptoměn na CoinMate, poplatky, verifikaci účtu, obchodovací platformu a další.

CoinMate kryptoměnová burza se zaměřuje na tři věci: rychlost, spolehlivost a zabezpečení. Tyto tři faktory jsou přirozeně nesmírně důležité pro každou platformu pro obchodování s kryptoměnami, takže má smysl tyto záležitosti konkrétně zdůrazňovat.

Obsah recenze

Nákup a prodej kryptoměn na CoinMate

Nákup kryptoměn u na CoinMate je poměrně jednoduchý, zaregistrujete si účet, poté jej verifikujete a vložíte na svůj účet penze. Po provedení vkladu si lze nakoupené kryptoměny poslat na svojí peněženku a nebo alternativně je držet na účtu u CoinMate.

V případě prodeje kryptoměn na CoinMate si pošlete na svůj účet kryptoměny z vaší peněženky nebo jiné burzy, poté si směníte kryptoměny za aktuální kurz a zašlete výběr na vámi zadaný bankovní účet.

Verifikace účtu na CoinMate

Důležitou součástí této CoinMate recenze je verifikace účtu – níže jsou v tabulce různé limity dle stupně verifikace. Pro odemčení všech limitů je potřeba kompletně dokončit verifikaci účtu.

Verifikace účtu na CoinMate a omezení
Verifikace účtu na CoinM ate a omezení

Dle úrovně verifikace existuje 5 typů účtů:

  • Anonymní registrace – vklad y avýběry jen v kryptoměnách, převody CZK – kryptoměny povoleny
  • Ověřený účet s osobními informacemi – vklady a výběry možné v kryptoměnách
  • Ověřený účet pomocí mobilní aplikace – zavolání přes aplikaci s operátorem, potřeba mít u sebe občanský průkaz. Po ověření lze vkládat a vybírat na účet v českých korunách bankovním přvodem. Hovor je ovšem v angličtině.
  • Účet ověřený dokumenty – stejně jako jinde můžete pro zvýšení limitů poslat fakturu + fotografii
  • Individuální limity – pro dosažení této úrovně je potřeba poslat vyplnění KYC formulář, kdy popíšete vaše zkušenosti s obchodováním, plánované částky co chcete vložit do obchodování aj. Po ověření můžete provádět operace až ve výši 2,5 mil. Kč měsíčně.

CoinMate recenze obchodní platforma krypto burzy

Kryptoměnová burza CoinMate nabízí dva typy webových platforem. První platforma viz. obrázek níže není moc intuitivní a může být pro začátečníky složitější, kdy se do burzy dostanete kliknutím na tlačítko Trade. Zadat můžete dva typy příkazů pro nákup a prodej kryptoměn za stanovené ceny:

Market order (jednodušší varianta) –  zadáním příkazu market order koupíte nebo prodáte kryptoměnu za aktuální obchodovatelnou cenu v momentu zadání. Při zadání je vaše objednávka spárována s druhou stranou. Při velkých cenových výkyvech se market order nemusí vyplatit, jelikož můžete např. prodat kryptoměnu za nízkou cenu. Market order také není vhodný způsob příkazu pro kryptoměny s malou likviditou.

Limit order – při zadání příkazu Limit můžete nastavit konkrétní cenu, za kterou se má obchod spustit a kryptoměnu koupíte nebo prodáte. Při zadání LIMIT příkazu burza přidá váš příkaz do tzv. “order book“, která obsahuje všechny aktuálně platné příkazy typu BUY i SELL a vidíte jej na obrázku níže vpravo. Příkaz se vyplní v momentě, kdy vámi nastavená nabídka se setká na zadané cenové úrovni s protistranou. Příkaz se může vyplnit ihned ovšem také se vyplnit nemusí vůbec.

CoinMate krypto burza vzhled obchodni platformy
CoinMate krypto burza vzhled obchodni platformy

Na začátku CoinMate recenze jsme zmiňovali, že prostředí obchodní platformy je pro začátečníky zbytečně složité. Tady je ještě vzhled obchodní platformy v tmavé variantě.

CoinMate vzhled kryptoměnové burzy s order book, příkazy a grafem vývoje ceny kryptoměny
CoinMate vzhled kryptoměnové burzy s order book, příkazy a grafem vývoje ceny kryptoměny

Druhá webová platforma na CoinMate je o hodně jednodušší a intuitivní. Na obrazovku níže se dostanete přes tlačítka BUY/SELL. V případě nákupu kryptoměn můžete zvolit Quick buy (“rychlý nákup”) a nebo v případě prodeje Quick sell (“rychlý prodej”). Po vyplnění částky potvrdíte transakci tlačítkem Confirm (“potvrdit”), a tím se automaticky uzavře transakce podle aktuálního kurzu kryptoměny.

Jak koupit Bitcoin a kryptoměny na krypto burze CoinMate
Jak koupit Bitcoin a kryptoměny na krypto burze CoinMate

Poplatky na CoinMate krypto burze

Nedílná a důležitá část CoinMate recenze je výše poplatků na této krypto burze. Každý obchod probíhá mezi dvěma stranami: maker, jehož objednávka existuje v knize objednávek před uzavřením obchodu, a taker, který zadá objednávku, která odpovídá (nebo „bere“) objednávce “tvůrce” nebo makera.

Poplatky za obchodování na burze pro příjemce jsou Pokud nebudete dělat velké obchody jako např. cca 10 tis. EUR, pravděpodobně se poplatky za váš obchod budou pohybovat na urovni 0,3 – 0,35%. Pro porovnání poplatky na krypto burze Binance se pohybuje na základní úrovni na 0,1% a ještě lze tento poplatek snížit.

CoinMate také nabízí slevy z poplatků za obchodování, pokud máte během posledních 30 dnů velký objem obchodování. Poplatky za obchodování mohou příjemcům klesnout až na 0,05%, pokud mají velký objem obchodování (přes 15 milionů EUR). Přesné slevy z poplatků za obchodování jsou uvedeny v následující tabulce:

CoinMate poplatky nákup kryptoměn
CoinMate poplatky nákup kryptoměn

Vklady a výběry na CoinMate

CoinMate dříve nabízel jak bankovní převody, tak vklady přes kreditní karty. Od 27. března 2020 však již nebudou přijímat vklady v nekryté měně. Důvodem je, že banka společnosti (Fio banka) se rozhodla zrušit bankovní účty společnosti CoinMate s účinností od 30. března 2020. Společnost oznámila v e-mailu svým uživatelům, že:

„V posledních měsících jsme vyvinuli obrovské úsilí, abychom navázali vztah s jinou bankovní institucí v České republice i v zahraničí, ale také vzhledem k pokračující pandemii koronavirů a nedávnému brexitu je nemožné, aby si britská kryptoburza otevírala bankovní účty v EU za takových okolností. “

Pokud chcete použít kreditní nebo debetní kartu pro nákup kryptoměn, doporučujeme jiné alternativy jako Binance nebo Coinbase.

Při výběru peněz z CoinMate je poplatek 1 EUR. Platba je provedena poměrně rychle, většinou během stejného dne (Fio banka). Podle všeho jsou výběry zasílány dvakrát denně a to v 12:00 a v 18:00

Výběr a vklad peněz na CoinMate krypto burze a způsoby platby
Výběr a vklad peněz na CoinMate krypto burze a způsoby platby

Obchodování na páku (margin) na CoinMate burze

Bohužel na CoinMate krypto burze obchodovat na páku nelze. Pokud hledáte obchodování na páku, podívejte se na náš seznam krypto burz. Při obchodování na páku můžete obchodovat několikanásobně větší objemy, samozřejmě vás do může dovést k většímu zisku, ovšem také ale k větší ztrátě v opačném případě. 

Závěr CoinMate recenze - vhodná krypto burza pro vás?

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, ZCash

Jméno firmy

CoinMate

Web

http://www.coinmate.io/

V češtině?

Ano

Sídlo společnosti

Londýn, Anglie

Demo účet

Ne

Minimální vklad

100 Kč

Minimální obchod

50 Kč

Páka

Ne

Spread

Do 1%

Další poplatky

0,35% taker fee

Metody vkladu

Kryptoměny, bankovní převod

Metody výběru

Kryptoměny, bankovní převod

Měna účtu

Kč, EUR, Kryptoměny

Mobilní verze

Ne

Webová verze

Ano

Závěrem CoinMate recenze lze říci, že burza může být vhodná alternativa pro ty, kteří ocení defacto domácí firmu a jednoduchý způsob jak koupit kryptoměny. Nevýhodou je absence češtiny a verifikace přes IDnow v angličtině. Pro ještě jednodušší nákup kryptoměn můžeme už jen doporučit českou směnárnu Simplecoin. CoinMate je ovšem stále solidní volba pro začátečníky i pokročilejší investory.

Coinmate kryptomenova burza recenze
CoinMate recenze – zkušenosti, poplatky za obchodování a krypta [2021]
Recenze od Akcieprůvodce
Kombinace stabilní krypto směnárny a burzy kde koupit i obchodovat kryptoměny. Nabízí obě varianty - složitější burzu s pokročilejší funkcionalitou pro náročné a jednoduchý způsob jak koupit kryptoměny.
Jednoduchost používání
8
Důvěryhodnost a reputace
9
Poplatky
8.5
Zákaznická podpora
9
Platební metody
8
Uživatelské hodnocení1 hodnocení
9.9
Výhody
Český bankovní účet a obchodování v Kč
Jednoduchost platformy
Nízký spread
Nevýhody
Nelze použít debitní a kreditní kartu
Nedostupná čeština
Nelze obchodovat s pákou
8.5
Hodnocení
Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Jednoduchost používání
Důvěryhodnost a reputace
Poplatky
Zákaznická podpora
Platební metody
Celkové hodnocení