Průvodce » Kryptoměny » Kryptoměnové směnárny » Je Coinbase krypto směnárna bezpečná? Jak je zabezpečená?

Je Coinbase krypto směnárna bezpečná? Jak je zabezpečená?

Je Coinbase bezpecny zabezpeceni krypto smenarna

Coinbase patří mezi nejoblíbenější kryptoměnové burzy. Byla založena v červnu 2012. Od té doby se Coinbase rozrostl na více než 10 milionů uživatelů a zobchodoval přes 50 miliard dolarů. Sídlí v San Francisku v Kalifornii, což znamená, že společnost Coinbase musí dodržovat předpisy United states. Coinbase jako takový nabízí několik dalších bezpečnostních opatření a ochrany, které jiné burzy neposkytují. Přesto byste si měli před použitím platformy udělat průzkum, jak bezpečný je Coinbase.

Tento článek se zabývá zabezpečením Coinbase, pokud se chcete o této výměně dozvědět více, podívejte se na naši úplnou recenzi a srovnání provedené Coinbase vs GDAX.

Zabezpečení na Coinbase

Mezi dalšími bezpečnostními opatřeními Coinbase ukládá 98 procent finančních prostředků zákazníků offline, což zabraňuje ztrátě nebo krádeži. Nejenže jsou fondy offline, ale Coinbase distribuuje své bitcoiny geograficky po celém světě v trezorech a trezorech.

Co se týče zabezpečení dat, Coinbase podniká několik kroků k zajištění ochrany. Místo ukládání citlivých dat na serverech má platforma tato info odpojená od internetu, takže není tak snadné hacknout. Pro další zabezpečení jsou data rozdělena pomocí redundance a šifrována pomocí AES-256 před kopírováním na papírové zálohy a jednotky USB FIPS-140. Stejně jako fondy jsou tyto papírové zálohy a jednotky USB také geograficky distribuovány v trezorech a bezpečnostních schránkách po celém světě.

Web Coinbase

Coinbase navíc vyžaduje, aby všechny uživatelské účty měly dvoufázové ověření, což většina burz namísto požadavku jen velmi doporučuje. To vyžaduje, aby uživatelé kromě svého hesla a uživatelského jména dostali od svých mobilních telefonů také kód pro přihlášení a další konkrétní aktivity. Tento další požadavek výrazně snižuje pravděpodobnost hackerství účtu.

Zaokrouhlit zabezpečení se Coinbase řídí osvědčenými postupy pro odvětví plateb, včetně provozování veškerého provozu na webu přes šifrování SSL šifrované https. Všechny soukromé klíče a peněženky mají navíc šifrování AES-256.

Bezpečnostní opatření Coinbase organizace

Kromě bezpečnostních opatření pro fondy a samotnou platformu má Coinbase zavedena další preventivní opatření týkající se zaměstnanců a organizace jako celku. Během procesu přijímání musí všichni zaměstnanci projít trestními prověrkami. Musí také zašifrovat pevné disky, které používají, povolit uzamčení obrazovky a používat silná hesla. Nakonec Coinbase používá pro každou službu a zařízení samostatná hesla a dvoufázové ověření.

Zabezpečení Coinbase aplikace

Jako preventivní opatření proti útokům CSRF používá Coinbase filtry pro vkládání SQL pro ověřování autentičnosti požadavků Publish, DELETE a Set. Omezuje také sazbu u některých akcí na webu, jako jsou pokusy o přihlášení. Coinbase navíc přidává na seznamy atributů napříč modely, takže neexistují žádné chyby zabezpečení hromadného přiřazení.

Zabezpečení Coinbase - autentizace

Pokud jde o zabezpečení pomocí autentizačních procesů, Coinbase hashuje hesla ve své databázi pomocí bcrypt spolu s faktorem 12 nákladů. Když si uživatel vytvoří účet nebo resetuje své heslo, Coinbase zkontroluje silná hesla. Nakonec ukládá pověření aplikace odděleně od kódové základny a databáze.

Coinbase Custody

Coinbase si je tedy jistý svou bezpečností, kterou nedávno začali nabízet opatrovnické služby pro instituce. Jedná se o nabídku, která si účtuje instalační poplatek ve výši 100 000 USD a minimální držení 10 milionů USD, takže můžete vidět, že je zaměřena na banky, zajišťovací fondy a další finanční instituce, které by takovou službu vyžadovaly.

Coinbase Custody

Coinbase Bug Bounty program

Coinbase Bug Bounty Program je dalším způsobem, jak platforma udržuje zákazníky v bezpečí. Odměňuje vývojáře za hledání chyb souvisejících se softwarovými cennými papíry. To povzbuzuje vývojáře k pravidelnému testování softwaru, aby bylo zajištěno aktuální zabezpečení, aniž by bylo nutné používat cenné interní zdroje.

Coinbase Bug Bounty

Právě nedávno krypto směnárna Coinbase odměnila nizozemskou společnost 10 000 USD za zveřejnění chyby, která by lidem umožnila poskytnout si navíc Ethereum měna na platformě.

Jaké pojištění nabízí Coinbase?

Pojištění pokrývá všechny digitální měnové obchody Coinbase on the web. V případě narušení on the internet úložiště by pojištění krylo ztrátu finančních prostředků zákazníků. Jako další opatření jsou on the web méně než dvě procenta všech finančních prostředků zákazníků. Pojištění se vztahuje na kybernetickou bezpečnost, fyzické zabezpečení a krádeže zaměstnanců, nikoli však na kompromisy jednotlivých účtů.

Mějte na paměti, že protože digitální měna není zákonným platidlem, není podporována vládou a není chráněna ochranou ze strany Securities Investor Defense Company nebo Federal Deposit Insurance policies Company. Peněžní zůstatky však jsou. To znamená, že obyvatelé Usa mají krytí z FDIC pojištění pro svou peněženku Coinbase USD až do výše 250 000 USD.

Pojištění FDIC

Coinbase také ukládá nekryté měny na depozitní bankovní účty nebo americké státní pokladny ve Spojených státech. Mimo United states jsou tyto měny na oddělených depozitních bankovních účtech. Proto, i kdyby Coinbase jako podnik selhal, společnost a její věřitelé by tyto prostředky nemohli požadovat a zákazníci Coinbase by jejich prostředky získali zpět.

Jak regulace společnosti Coinbase zvyšuje bezpečnost?

Coinbase je regulován a vyhovuje všem předpisům a zákonům v každé jurisdikci, ve které působí. Ve většině jurisdikcí v Usa má licenci na převody peněz. Kromě toho je registrován u FinCEN jako podnik peněžních služeb.

FinCEN

Jak se můžete chránit při používání Coinbase?

Chcete-li se chránit při používání Coinbase, ujistěte se, že nikdy nesdílíte své heslo, přihlašovací údaje nebo dvoufaktorové ověřovací kódy. Zákaznická podpora ani ostatní zaměstnanci Coinbase tyto informace nikdy nepožádají. Dále se ujistěte, že kontaktujete zákaznickou podporu společnosti Coinbase prostřednictvím skutečného čísla nebo jiných kontaktních údajů na jejích webových stránkách. Počet padělků se zvyšuje, takže nedůvěřujte tomu, co najdete ve vyhledávači bez dalšího výzkumu.

Pokud jde o vaše heslo, vytvořte jedinečné a komplexní heslo na rozdíl od těch, které používáte na jiných webových stránkách. Kvůli větší bezpečnosti byste také měli heslo měnit každé tři měsíce. Nezapomeňte plně využít dvoufaktorové ověřování Coinbase a zvažte jeho přidání pro zasílání peněz. Pamatujte, že aplikace TOTP, jako např Google Authenticator, jsou bezpečnější než metoda SMS pro kódy 2FA, protože útok přenesením telefonu může ohrozit vaše telefonní číslo.

Pokud máte někdy pochybnosti o zabezpečení svého účtu nebo potenciálních hackerech, podívejte se na svou aktivitu IP v nastavení zabezpečení. Zobrazí se vaše ověřená zařízení a aktivita přihlašování k IP. Pro maximální ochranu vašich kryptoměn doporučujeme použít hardwarovou peněženku, například Ledger nebo Trezor.

Zabezpečení Coinbase závěr

Celkově lze snadno říci, že Coinbase je velmi bezpečná platforma. Mějte na paměti, že uděláte nejlépe, pokud ve skutečnosti neukládáte kryptoměnu na Coinbase, protože to není to, pro co je určena. Jako kryptoobchodník nebo trader bude vaší nejlepší volbou vždy přivést vaše kryptoměny na platformy, jako je Coinbase, jen pro jejich obchodování nebo prodej a uložení v bezpečné hardwarové peněžence pro kryptoměny.

Během své obchodní činnosti si můžete být jisti, že Coinbase je jednou z nejbezpečnějších a nejbezpečnějších burz, které jsou v současné době k dispozici, nikdy neutrpěly hackerství a vedou v oblasti bezpečnostních opatření.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování