Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Coinbase a Circle oznamují konsorcium Stablecoin

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Coinbase a Circle oznamují konsorcium Stablecoin

Coinbase a Circle oznamují konsorcium Stablecoin

V ekosystému kryptoměny došlo za poslední měsíc k explozi stabilních coinů (nebo kryptoměn, které obchodují paritou s nekrytými měnami). Nyní nová aliance podporovaná dvěma z největších hráčů v ekosystému plánuje propojit stablecoiny s fiat měnami. Největší severoamerická burza kryptoměn Coinbase a společnost Fincle podporovaná společností Goldman Sachs, společnost Circle, dnes oznámily konsorcium Heart, aby „urychlilo“ přijetí stablecoinů podporovaných fiat měnami.

V tiskové zprávě spoluzakladatelé společnosti Circle uvedli, že jejich vizí byla „vize globálního finančního systému postaveného na kryptoměnách a blockchainové infrastruktuře“. Tato vize podle nich „vyžaduje, aby vedoucí průmysloví pracovníci spolupracovali na vytváření interoperabilních protokolů a standardů.“

Problémy se současným ekosystémem stablecoinů

Očekává se, že stablecoiny splní příslib bitcoinů jako média professional každodenní transakce. Typicky jsou na bankovním účtu kryty nekrytými měnami, jako je americký dolar. Tato strategie umožňuje rychlé vykoupení v případě volatility a ujišťuje investory o stabilitě trhů s kryptoměnami.

Ale takové mince se letos dostaly pod mrak podezření poté, co se objevily zprávy, že Tether, nejslavnější příklad takového stablecoinu, nemusí mít dostatek dolarů na podporu svého objemu obchodování. Stabilnícoin, který sdílí stejnou správcovskou společnost jako známá burza kryptoměn Bitfinex, neposkytl důkazy o svých rezervách a odmítl se podrobit komplexnímu veřejnému auditu. Nedávné prolomení jeho vazby na americký dolar a následná volatilita cen stablecoinů na burzách dále znásobily obavy investorů ze stablecoinů.

Circle, který na začátku letošního roku koupil kryptoměnovou burzu Poloniex, má také stabilnícoin s názvem USD Coin (USDC). Stejně jako Tether je podporován americkým dolarem a od dnešního dne začne obchodovat na Coinbase. „USDC považujeme za zásadní krok k otevřenějšímu finančnímu systému. Výhodou digitálního dolaru založeného na blockchainu – jako USDC – je, že je jednodušší programovat, odesílat, používat v aplikacích a ukládat lokálně než tradiční americké dolary, “uvedl Coinbase. Na rozdíl od společnosti Tether však bude USDC regulováno a slíbilo, že se podrobí veřejným auditům.

Cena stablecoinu mírně poskočila, než se vrátila ke stabilitě během nedávného poklesu cen stablecoinu. (Ale to může být také způsobeno skutečností, že objemy obchodování s mincí jsou poměrně nízké, protože začala obchodovat až 8. října).

Nápravou CENTRE k problémům v současném ekosystému je mít stablecoiny, které dodržují jednotný přístup, který je v souladu se stávajícími předpisy. Například členové jeho konsorcia by měli mít zavedeny postupy proti praní peněz (AML) a Know Your Consumer (KYC) a budou se muset podrobit pravidelným veřejným auditům svých rezerv. Myšlenkou je mít ekosystém, který usnadňuje tok stablecoinů mezi inteligentními smlouvami, což umožňuje každodenní transakce mezi různými smlouvami. Za tímto účelem pomohou interoperabilní standardy a protokoly vývojářům integrovat Heart do svých příslušných stablecoinů.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je vysoce riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie ani pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní ,21 bitcoinu a 1 litecoin.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web