Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co se stalo se Scottrade?

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Co se stalo se Scottrade?

Co se stalo se Scottrade?

Akvizici společnosti Scottrade dokončila makléřská firma TD Ameritrade 18. září 2017. Scottrade byla on the internet makléřská společnost, která obsluhovala více než 3 miliony účtů v Usa a spravovala aktiva v hodnotě 170 miliard USD.

Společnost byla založena v roce 1980 Rodgerem O. Rineyem a měla přibližně 500 poboček po celých United states of america, které poskytovaly osobní podporu a vzdělávací semináře pro malé skupiny. Když společnost Scottrade spustila své webové stránky v roce 1996, byla jednou z prvních makléřských společností nabízejících on the net obchodování. Firma nabídla kompletní sortiment investičních produktů, obchodních služeb, bankovních účtů a nástrojů pro průzkum trhu. Zde je rychlý pohled na to, co se stalo společnosti Scottrade a dopady dohody na zákazníky.

Proč Scottrade zavřel?

Finanční služby společnosti Scottrade byly uzavřeny poté, co společnost TD Ameritrade koupila společnost Scottrade za hotovost a akcie za 4 miliardy USD. Ameritrade a soukromě vlastněná společnost Scottrade oznámili, že uzavřeli definitivní dohodu na konci října 2016. Akvizice byla dokončena zhruba o rok později 18. září 2017. Ve svém prohlášení TD Ameritrade uvedla: „Transakce kombinuje dvě vysoce se doplňující organizace s dlouhá historie pomoci milionům lidí investovat do jejich finančních futures. “

Scottradeovy potíže

Rozhodnutí o prodeji přišlo v době, kdy makléřský průmysl čelil několika novým obtížím. Mezi problémy patřily požadavky na inovativní technologie a nová federální pravidla, která vyžadují, aby firmy jednaly v nejlepším zájmu svých klientů při poradenství ohledně penzijních účtů.

Analytik cenných papírů Michael Flanagan uvedl, že Riney a jeho společnost se „těší a uvidí řadu průmyslových výzev“. Flanagan dodal, že „regulační orgány stále útočí na Wall Street, takže problémy s dodržováním předpisů nejsou nikdy nekončící“ a že regulační orgány „utrácejí více peněz za technologické a právní záležitosti“.

Scottrade nebyl jediným on-line makléřstvím, které se rozhodlo uzavřít obchod v roce 2016. V dubnu téhož roku společnost Ally Economic souhlasila s nákupem on-line makléře a nezávislého poradce TradeKing Team za zhruba 275 milionů dolarů. V červenci společnost E-Trade Money Company oznámila, že souhlasila s nákupem mateřské společnosti OptionsHouse Aperture New Holdings za hotovost 725 milionů dolarů.

Rozhodnutí společnosti Scottrade prodat bylo také ovlivněno zdravotními problémy Riney. Na konci roku 2015 oznámil, že mu byl diagnostikován mnohočetný myelom, nevyléčitelná forma rakoviny krve. Riney a jeho manželka Paula udělali počáteční dar 5 milionů dolarů na podporu výzkumu mnohočetného myelomu v Caneman Heart v Sitemanu, kde se Riney léčil. Alvin J. Siteman Cancer Middle v Barnes-Jewish Healthcare facility a Washington College College of Medicine je instituce pro léčbu rakoviny, výzkum a vzdělávání.

“Když jsme se dozvěděli, že do výzkumu mnohočetného myelomu nebylo dost peněz, rozhodli jsme se s Paulou více se zapojit,” řekla Riney. “Jedná se o špičkovou práci a naše počáteční investice může posunout jehlu otevřením dveří pro další financování z grantu.”

Společnost Rineys věnovala dalších 20 milionů dolarů na založení fondu Paula C. a Rodgera O. Rineyho pro výzkum rakoviny v roce 2018 na Lékařské fakultě Washingtonské univerzity.

Co se stalo se účty Scottrade?

Po dokončení akvizice byly účty Scottrade Bank uzavřeny ke dni 17. února 2018. Zůstatky bankovních účtů byly automaticky uloženy na účty makléřství Scottrade zákazníků nebo odeslány jako šeky k uzavření účtů. Zůstatky makléřských účtů byly převedeny na nové zprostředkovatelské účty TD Ameritrade zákazníků.

Přechod měl být pro zákazníky společnosti Scottrade co nejplynulejší. Mohli se přihlásit do svých nových účtů TD Ameritrade pomocí svých stávajících čísel účtů Scottrade jako ID uživatelů se svými starými hesly Scottrade. Zákazníci společnosti Scottrade mají také přístup ke svým předchozím výpisům a daňovým dokumentům prostřednictvím TD Ameritrade.

Co říkají recenze Scottrade?

Scottrade byl zkontrolován několika weby, které jednomyslně udělily makléři vysoké známky za zákaznický servis. Jeho pověst zákaznického servisu byla většinou založena na 500 pobočkách a vztahu, který si vybudovala s klienty od svého založení v roce 1980. Tyto výhody byly pozůstatkem z doby před internetem. Ačkoli společnost nabízela on the web obchodování od poloviny 90. let, recenze společnosti Scottrade často poukazovaly na to, že on-line zážitek nebyl silnou stránkou společnosti.

Vlastnosti, které Scottrade přinesl do 21. století od svých kořenů 20. století, byly v některých případech také závazky. Makléřský průmysl se na konci 90. let postupně odklonil od několika klientů s vysokou čistou hodnotou, kteří byli vybaveni osobními interakcemi.

Od té doby se pozornost soustředila na nižší transakční poplatky a získání více retailových investorů. Internet odstranil bariéry mezi investory a dal jim možnost obchodovat bez volání makléře.

Víra v tradiční finanční poradce a makléře zasáhla po finanční krizi v roce 2008, zejména u mladších investorů. Do roku 2016 byly recenze společnosti Scottrade kritické vůči společnosti kvůli jejímu vysokému minimálnímu zůstatku na prémiových účtech, zastaralému on the internet rozhraní a nedostatku ETF bez provize.

Co znamenalo TD Ameritrade-Scottrade Offer professional zákazníky?

Zprostředkovatelské účty Scottrade se automaticky převedou na TD Ameritrade jako součást procesu přechodu. Ke konci roku 2019 obsluhovala kombinovaná společnost téměř 11 milionů klientských účtů s aktivy v hodnotě více než 1 bilion USD. Scottrade měl pověst poskytovatele vynikajících služeb zákazníkům.

To bylo něco, v co prezident a generální ředitel společnosti Ameritrade Tim Hockey doufal, že bude pokračovat. Podle hokeja „Scottrade je tak dobře známý svou vynikající péčí o klienty – je to zásluha kultury, kterou si Rodger Riney a tisíce zaměstnanců Scottrade vybudovali za posledních 37 enable. Je na nás, abychom v této tradici pokračovali. “

Akvizice přidává investiční služby a vzdělávání společnosti TD Ameritrade možnosti rozšíření a distribuce. Tisková zpráva společnosti Ameritrade předpovídala, že „se očekává, že kombinace oceňované obchodní technologie TD Ameritrade a dlouhodobých investičních řešení s větší pobočkovou sítí společnosti Scottrade zvýší investiční zkušenost professional miliony investorů.“

Nyní je možné porovnat rozšířený TD Ameritrade s populárním zprostředkovatelem slev, jako je Charles Schwab. Zákaznický servis TD Ameritrade svým příznivcům více než vynahradil mírně vyšší poplatky.

Zákazníci společnosti Scottrade, kteří přešli na TD Ameritrade, dostali přístup k:

  • Platformy TD Ameritrade, včetně webových stránek TD Ameritrade, pro-stage platformy Thinkorswim, TD Ameritrade Cellular a TD Ameritrade Cellular Trader
  • Na výběr je více produktů z obchodování, včetně komplexních opcí, futures a deviz
  • Více investičních rad a pokynů, včetně spravovaných portfolií, robotických poradců a bezplatných služeb plánování cílů
  • Rozsáhlejší nabídka nabídek vzdělávání investorů, včetně výuky ve třídě, individuálního koučování, obchodování s papíry a webcastů
  • Stovky poboček po celých United states of america

Před akvizicí měla společnost Scottrade přibližně 500 poboček po celých United states of america. Do roku 2019 byly tyto pobočky převedeny na pobočky TD Ameritrade nebo uzavřeny. Zákazníci měli po přechodu stále přístup k více než 360 pobočkám společnosti Ameritrade.

Potřebujete pomoc s rozhodnutím, který on line broker je pro vás 10 pravý? Podívejte se na Investopedia’s Broker Middle, kde najdete komplexní recenze brokerů, návody platforem a hodnocení.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web