Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co se stalo s konopím Aurora?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Co se stalo s konopím Aurora?

Co se stalo s konopím Aurora?

Ačkoli mnoho společností bojuje o uznání na rostoucím trhu s legálním konopím, jen hrstka se dokázala odlišit od konkurence. Aurora Cannabis (ACB), licencovaná konopná společnost kótovaná na torontské burze cenných papírů, patří mezi malou skupinu společností, které se prosadily jako první na trhu..I přesto, pokud jde o odvětví konopí, se zdá, že každý úspěch se setkal se stejným a opačným neúspěchem. Stačí se jen podívat na cenu akcií Aurory, abyste o tom měli důkaz. V polovině října se cena ACB vyšplhala nad 15 USD za akcii. Dnes ráno 17. prosince společnost otevřela na 5,73 $.

Co se tedy stalo s Aurora Hashish za ty dva měsíce? V tomto článku rozebíráme faktory, které přispěly k poklesu ceny akcií Aurory, a zkoumáme, zda jsou společnost – a konopí – připraveny na návrat.

Co se stalo s konopím Aurora?

12. listopadu 2018 zveřejnila společnost Aurora Hashish výnosy společnosti za první čtvrtletí fiskálního roku 2019. Společnost uvedla, co se zdálo, působivý meziroční nárůst tržeb o 260%..Aurora navíc uvedla, že výdělky akcionářů se zvýšily na více než 104 milionů CAD, což je zhruba 28krát více než v předchozí zprávě společnosti..O dva obchodní dny později ale cena akcií společnosti poklesla o více než 15%..Proč?

Investoři si pravděpodobně uvědomili, že velká část zisku Aurory za dané období byla výsledkem jednorázového zisku založeného na dispozici s velkým aktivem. Pokud jde o provoz, čísla Aurory nebyla tak růžová: společnost odhalila, že ztratila téměř 112 milionů CAD, protože utratila peníze na zvýšení své kapacity a získání dalšího oblečení professional marihuanu... .Skitští investoři pravděpodobně přemýšleli, zda se schopnosti Aurory vyrovnají jejím nadměrným aspiracím. Pokud ano, společnost by mohla v dalších čtvrtletích dál zapůsobit tím, že prokáže, že se investoři mýlí. Pokud tomu tak není, mohou professional tohoto raného lídra v konopném průmyslu čekat problémy.

Co jiného váží na Auroře?

Listopad začal výborně pro legální konopné společnosti. Americké volby v polovině období inspirovaly novou důvěru v sílu tohoto odvětví, protože Michigan se stal desátým státem, který legalizoval marihuanu professional rekreační účely, a Missouri a Utah následovaly legalizací konopí professional léčebné účely... .Krátce po polovině období rezignoval dlouholetý a hlasitý protivník konopí Jeff Periods jako americký generální prokurátor..Ačkoli jeho nahrazení nebylo v té době oznámeno, zdálo se, že federální vláda v jeho nepřítomnosti méně pravděpodobně zasáhne proti legalizované marihuaně. Zatímco Aurora a další konopné společnosti dostaly od zpráv ze dne voleb menší boule, tyto zisky se rychle vyrovnaly...

Existují i ​​další důvody, proč se akcie Aurory mohly také ponořit. Poslední týdny byly professional trhy obecně velmi turbulentní. V listopadu typicky stabilní S&P ztratila 2%, přičemž poklesy pokračovaly i v prázdninových obdobích a pokles trhu si celkově vyžádal hodnotu od legálních konopných společností..Podobně jako Aurora, i společnost Canopy Advancement Corp. (CGC) klesla z poloviny října na utmost 60 $ za akcii až na 30,59 $ k dnešnímu rannímu otevření trhu.

Co to znamená professional konopí?

Pro většinu investorů je hlavní otázkou toto: co znamená konopí Aurora pro zbytek průmyslu? Bohužel obchodní model Aurory a průmysl legálního konopí jsou příliš nové na to, aby se dalo předvídat. Společnost má vysoké ambice, ale je těžké říci, zda zvítězí nad konkurencí. Prozatím je nejlepší, co mohou investoři udělat, sledovat akviziční a expanzní plán Aurory a co nejpřesněji sledovat zprávy o budoucích příjmech. Další zprávy budou obsahovat klíčové časové období po kanadské legalizaci rekreační marihuany dne 17. října 2018, takže zbývá ještě mnoho dalšího...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web