Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co se skrývá za nedávným nárůstem bitcoinů?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Nákup a prodej kryptoměn  > Co se skrývá za nedávným nárůstem bitcoinů?

Co se skrývá za nedávným nárůstem bitcoinů?

O víkendu přední kryptoměna Bitcoin překonala cenový bod 9 000 $, což je klíčový práh, který přináší zisky digitální mince za rok nad 150%. Nejvyšší bod o víkendu, podle zprávy CoinDesk, byl v neděli 9 391 $, což znamenalo 13měsíční most. K nedávným ziskům bitcoinů mohly přispět nejméně tři důležité novinky v prostoru kryptoměny: Facebook (FB) plánuje tento týden oznámit vlastní stabilnícoin, zatímco hlavní mezinárodní kryptoměna Binance Coin (BNB) odhalila, že v nedávné době zakáže uživatelům Usa dní a nový zprostředkovatel obchodu bude prodávat bitcoinové futures.

Novinky, které by mohly podpořit nárůst bitcoinů

  • Očekává se, že Fb tento týden odhalí svou vlastní kryptoměnu.
  • Binance Coin, největší kryptoměna podle objemu obchodování, vyloučila americké uživatele.
  • Britský TP ICAP začne prodávat bitcoinové finanční deriváty.

Zdroj: CoinDesk, Coin Telegraph

Několik důvodů, proč se obrátit k bitcoinu

Kromě hlavních zisků bitcoinů se největší novinky v širším světě kryptoměn v posledních týdnech pravděpodobně soustředily kolem Facebooku. Očekává se, že titan v sociálních médiích tento týden odhalí podrobnosti o svém vlastním stablecoinu, spuštění má proběhnout v roce 2020. Jako největší společnost v oblasti sociálních médií, která se připojila k šílenství v oblasti kryptoměny, má Fb potenciál zapojit obrovskou uživatelskou základnu po celém světě s jeho mincí, která podle některých zdrojů bude mít název GlobalCoin. Za projektem stojí více než tucet předních společností z různých průmyslových odvětví. Podle For each CoinDesk, generálního partnera Blockchain Money Spencer Bogart naznačuje, že tah Facebooku je „býčím katalyzátorem“ bitcoinů, protože „usnadňuje největší tření při získávání digitálních aktiv“.

K úspěchu bitcoinu by mohlo přispět i rozhodnutí Binance zablokovat americké uživatele. Když konkurenční kryptoměna změnila podmínky použití 14. června, reakce byla okamžitým výprodejem Binance Coin. Mnoho z těchto investorů se místo toho mohlo obrátit k bitcoinu.

CoinTelegraph uvádí, že britský zprostředkovatel zprostředkovatelů TP ICAP má začít prodávat bitcoinové finanční deriváty. Toto je další velká novinka professional prostor kryptoměny, zejména poté, co Chicago Board Options Trade (CBOE) odhalila, že neobnoví své nabídky bitcoinových futures do budoucna.

Co to znamená

Dosavadní výkon bitcoinu v roce 2019 byl výjimečný a rozhodně obnovil zájem investorů o přední kryptoměnu podle tržní kapitalizace. Je však důležité mít na paměti, že i na svých nedávných maximách se bitcoin přiblížil pouze polovině své nejvyšší historické hodnoty, dosažené na konci roku 2017 a na začátku roku 2018. Býčí nadšenci kryptoměny nadále očekávají velké zisky mince, ale k dosažení této hranice je stále ještě obrovské množství půdy, kterou je třeba pokrýt.

Co bude dál

Téměř dva roky poté, co bublina kryptoměny dosáhla svého zenitu, investoři očekávají, že i ty největší digitální mince budou vysoce volatilní. Neexistuje žádná záruka, že působivé zisky bitcoinů budou pokračovat i v budoucnosti. Pokud je však Fb schopen podnítit globální zájem o prostor digitální měny mezi novou plodinou miliard potenciálních investorů, mohlo by to znamenat pokračující úspěch i professional bitcoiny a další digitální měny.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: