Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co se průměruje a kdy ji použít

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Co se průměruje a kdy ji použít

Co se průměruje a kdy ji použít

Rozhodnutí, zda koupit či nekoupit další akcie akcií, které klesají v ceně, je zajímavá otázka a odpověď má dvě části. Nejprve se pojďme zabývat konceptem, který je základem strategie, a poté probereme platnost této strategie.

Co je průměrování dolů?

Nákup více akcií za nižší cenu, než jakou jste dříve zaplatili, se označuje jako průměrování dolů nebo snížení průměrné ceny, za kterou jste akcie společnosti zakoupili.

Řekněme například, že jste koupili 100 akcií TSJ Sporting activities Conglomerate za 20 $ za akcii. Pokud by akcie klesly na 10 $ a koupili jste dalších 100 akcií, byla by vaše průměrná cena za akcii 15 $. Snížili byste cenu, za kterou jste původně vlastnili akcie, o 5 $.

I když by se vaše průměrná kupní cena snížila, měli byste stejnou ztrátu na původních akcích – snížení o 10 $ na 100 akcií znamená celkovou ztrátu 1 000 $. Nákup většího počtu akcií za průměrnou cenu by tuto skutečnost nezměnil, takže si nevykládejte průměrně dolů průměr jako prostředek k magickému snížení ztráty.

Kdy použít průměrování dolů

Neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla. Musíte přehodnotit společnost, kterou vlastníte, a určit důvody poklesu ceny. Pokud máte pocit, že akcie poklesly, protože trh na něco přehnal, může být dobrá koupě více akcií. Stejně tak, pokud máte pocit, že ve společnosti nedošlo k žádné zásadní změně, může být nižší cena akcií skvělou příležitostí k získání více akcií za výhodnou cenu.

Je důležité si uvědomit, že se nedoporučuje jednoduše kupovat akcie jakékoli společnosti, jejíž akcie právě poklesly. I když průměrujete průměrně dolů, možná stále kupujete nemocnou společnost, která bude pokračovat ve svém poklesu. Nejlepší věcí, když se akcie vaší společnosti snížily, je někdy vypsat akcie, které již máte, a snížit ztráty.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: