Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co Robo-Advisors mohou a nemohou udělat pro investory

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Automatizace investování  > Co Robo-Advisors mohou a nemohou udělat pro investory

Co Robo-Advisors mohou a nemohou udělat pro investory

Robo-poradci mohou dnes investovat a provádět základní funkce správy peněz professional spotřebitele, za zlomek nákladů, které si většina lidských poradců účtuje. Ale na všechno, co mohou dělat, mají robo-poradci stále svá omezení, protože stále existují některé funkce, ve kterých nemohou nahradit člověka. Tady je tedy rozpis toho, co pro vás robo-poradci mohou a nemohou udělat v tomto okamžiku jejich vývoje.

Co mohou robo-poradci dělat

Pokud jde o přijímání logických finančních rozhodnutí a provádění rutinních prací v oblasti správy peněz, jsou robo-poradci vynikajícími nástroji, které mohou investorům pomoci zůstat na správné cestě a udržovat své počáteční přidělení portfolia v průběhu času. Mohou snadno provádět takové akce, jako je průměrování dolarových nákladů, vyvážení portfolia a získávání daňových ztrát, kde plan prodá ztrátové podíly, aby vyrovnal kapitálové zisky, které jsou generovány prodejem oceněných pozic.

Tento typ algoritmického obchodování existuje již více než deset permit, ale do hlavního proudu trhu vstoupil až v roce 2008, kdy do arény vstoupily platformy jako Betterment a WealthFront. Tato roba umožňují i ​​začínajícím investorům vytvořit portfolio založené na jejich toleranci vůči riziku, časovém horizontu a investičních cílech jednoduchým zodpovězením několika jednoduchých otázek položených programem, které jim říkají, co chtějí se svými penězi dělat. Jakmile budou mít tyto informace, robotický poradce vybere skupinu investic, které odpovídají těmto informacím. Trader poté může portfolio kdykoli sledovat po přihlášení ke svému účtu.

Většina robotických poradců je navržena tak, aby se řídila teorií moderního portfolia, která vyvažuje riziko a odměnu. A jednou z jejich největších výhod je, že mohou provádět všechny tyto funkce za velmi ekonomické náklady. Většina programů si za své služby účtuje pouze zlomek procenta a v některých případech je dokonce zdarma, v závislosti na faktorech, jako je částka a částka vložená investorem na jejich účet. (Další informace: Robo-Advisors and a Human Contact: Lepší spolu?)

Rise of the Robo Advisors

Co Robo-Advisors nemohou dělat

Robo-poradci představují určitá omezení pro uživatele, navzdory jejich technologické vyspělosti. Nejkritičtějším prvkem, který jim chybí, je samozřejmě lidská interakce, kterou v některých případech nelze nahradit. Robo-poradce může vytvořit portfolio na základě informací, které zákazník zadá do programu. Ale co když zákazník utrpí ztrátu a na základě této jediné události se rozhodne změnit celé portfolio? To je místo, kde může lidský poradce přesvědčit klienta, aby zůstal v kurzu v aktuálním portfoliu a nevybočil ze svého celkového investičního plánu.

A ačkoli mohou robo-poradci vytvářet osobní portfolia, nemohou nutně poskytovat osobní poradenství na základě preferencí investora nebo životní situace, pokud nemohou tyto faktory do služby zadat. A tyto programy také nemusí být schopny prověřit určité typy investic, které jsou v rozporu s vírou klienta, jako jsou akcie alkoholu nebo tabáku nebo akcie fosilních paliv. Robo-poradci obvykle nedokážou vycítit, kdy může být klient zmatený z toho, co chce, nebo není schopen odpovědět na otázky, které klade, protože si není jistý, jakou odpověď má dát. Nakonec nejsou schopni houpat klienty při jejich rozhodování, jako to mohou lidští poradci, a nejsou schopni odhalit nebo zpochybnit špatná rozhodnutí nebo nejistotu ze strany klienta.

Robo-poradci také nemají schopnost provádět komplexní finanční plánování, které spojuje plánování nemovitostí, daňové plánování, plánování odchodu do důchodu, potřeby pojištění a obecné cíle rozpočtu a spoření. I když existují počítačové programy, které mohou poskytnout finanční plánování, obvykle stále vyžadují zadání dat od profesionála, který přesně rozumí tomu, jak zadávat čísla, aby plan mohl provést nezbytné výpočty k vytvoření přesného plánu. To obecně není možné u robo-poradců, kteří mohou přijímat pouze obecná rozhodnutí ohledně alokace portfolia. Nemohou vydávat daňové ani právní rady a také nebudou informovat své klienty o nejnovějších daňových informacích nebo strategiích plánování nemovitostí. (Další informace: Výhody a nevýhody používání Robo-poradce.)

Závěr

Robo-poradci se budou postupem času stále zdokonalovat, ale existují určité aspekty finančního plánování, které mohou dělat pouze lidé. Ti, kteří mají dostatečné znalosti o investicích a vědí přesně, co musí udělat, mohou v mnoha případech s jistotou používat tyto automatizované služby. Ale klienti, kteří potřebují pomoc s určením, jaké by měly být jejich investiční cíle, nebo kteří potřebují více personalizované rady pro své širší finanční plány, mohou být prozatím moudří zahrnout lidského poradce. (Další informace: Další hranice Robo-Advisors: 401 (k) plány.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: