Průvodce » Obchodování » Obchodování s akciemi » Co představují smlouvy o futures na index?

Co představují smlouvy o futures na index?

Smlouva o futures představuje právně závaznou dohodu mezi dvěma stranami. Ve smlouvě se jedna strana zavazuje zaplatit druhé straně rozdíl v ceně od okamžiku, kdy uzavřela smlouvu, do dne, kdy smlouva vyprší. Futures obchodují na burzách a umožňují obchodníkům uzamknout ceny podkladových aktiv uvedené ve smlouvách. Obě strany si jsou vědomy knowledge vypršení platnosti a cen těchto smluv, které jsou obecně stanoveny předem.

Každá smlouva nese multiplikátor, který nafoukne jeho hodnotu a přidá páce pozici. Smlouvy lze obchodovat na dlouhé nebo krátké straně bez omezení nebo uptick pravidel. Existuje mnoho různých termínových kontraktů, včetně těch, které se zabývají akciemi, komoditami, měnami a indexy. V tomto článku vysvětlíme základy indexových futures kontraktů a to, co představují.

Shrnutí

  • Smlouva o futures na index je právně závazná dohoda mezi kupujícím a prodejcem a sleduje ceny akcií v podkladovém indexu.
  • Umožňuje obchodníkům koupit nebo prodat smlouvu o finančním indexu a vypořádat ji k budoucímu datu.
  • Futures kontrakty S&P 500, Dow a Nasdaq se obchodují v systému CME Globex a nazývají se kontrakty E-mini.
  • Multiplikátor kontraktu určuje hodnotu dolaru každého bodu pohybu ceny.

Indexujte futures kontrakty

Stejně jako u běžné futures smlouvy je i indexová futures smlouva právně závaznou dohodou mezi kupujícím a prodávajícím. Umožňuje obchodníkům koupit nebo prodat smlouvu o finančním indexu a vyrovnat ji k budoucímu datu. Smlouva o futures na index poskytuje způsob, jak spekulovat o cenových pohybech indexů, jako je Nasdaq 100.

Jelikož futures kontrakty sledují cenu podkladového aktiva, indexové futures sledují ceny akcií v podkladovém indexu. Kontrakty Nasdaq 100 sledují ceny akcií 100 největších společností kótovaných na burze Nasdaq. Podobně futures kontrakty Dow a S&P 500 sledují ceny svých akcií. Všechny tyto futures na index obchodují na burzách.

Smlouva o futures na index zrcadlí podkladový peněžní index a slouží jako předchůdce cenové akce na burze, kde se index používá. Indexové futures kontrakty se obchodují nepřetržitě po celý týden na trhu, s výjimkou krátkých přestávek na vypořádání a údržbu.

Smlouvy E-Mini

Futures kontrakty S&P 500, Dow a Nasdaq 100 se obchodují v systému CME Globex a nazývají se kontrakty E-mini. Smlouvy se aktualizují čtyřikrát ročně, přičemž platnost vyprší během třetího měsíce každého čtvrtletí.

Futures na e-mini kontrakty se obchodují od neděle večera do pátku odpoledne a nabízejí obchodníkům téměř nepřetržitý přístup na trh během obchodního týdne. Likvidita má tendenci vysychat mezi uzavřením amerického akciového trhu a otevřením evropských burz v časných ranních hodinách. Spready a volatilita se mohou během těchto období rozšířit, což přidává významné transakční náklady na nové pozice.

Futures na e-mini kontrakty se obchodují od neděle večera do pátku odpoledne ve Spojených státech.

Co se stane, pokud se futures kontrakt E-mini Nasdaq 100 obchoduje před otevřením amerických akciových trhů výše? To znamená, že hotovostní index Nasdaq 100 se bude po zahajovacím zvonku obchodovat výše. Smlouvy během pravidelných hodin obchodování na akciových trzích pečlivě sledují americké indexy. Ceny futures však budou vyšší nebo nižší, protože představují spíše očekávané budoucí ceny než současné ceny.

Smlouvy označují přibližná ocenění pro následující obchodní den, kdy budou trhy v United states of america uzavřeny. Ceny jsou založeny na vnímání nočních událostí a ekonomických údajů a pohybů na souvisejících finančních trzích. Forexové trhy – které také obchodují téměř 24 hodin denně – mohou mít podstatný dopad na ceny futures, když budou americké burzy uzavřeny. Velké pohyby nahoru nebo dolů na zahraničních burzách také hrají významnou roli při určování cen futures na noc.

Multiplikátoři smluv

Multiplikátor kontraktu určuje hodnotu dolaru každého bodu pohybu ceny. Multiplikátor E-mini Dow je 5, což znamená, že každý Dow bod má hodnotu 5 $ za smlouvu. Multiplikátor E-mini Nasdaq je 20, v hodnotě 20 $ za bod, zatímco E-mini SP-500 nese multiplikátor 50 v hodnotě 50 $ za bod. Pokud Dow klesne o 100 bodů, pak kupující ztratí přibližně 500 $, zatímco krátký prodejce získá přibližně 500 $.

Je nezbytné si uvědomit, že násobek vyšší smlouvy nemusí nutně znamenat větší riziko, protože indexy mají různé hodnoty. Například Dow 29. května uzavřel na 25 383,11. Současně Nasdaq 100 skončil na 9 555,52, zatímco S&P 500 uzavřel na 3 444,31. Předpokládejme, že došlo k úžasné shodě okolností a všechny tři indexy vzrostly přesně o 1%. Poté by smlouva E-mini Dow vzrostla přibližně o 1 269 $, smlouva E-mini Nasdaq 100 by vzrostla přibližně o 1 911 $ a smlouva E-mini S&P 500 by vzrostla o přibližně 1 522 $. Volatilita podkladového indexu má také dopad na riziko.

Indexové futures kontrakty jsou označeny jako tržní, což znamená, že změna hodnoty pro kupujícího kontraktu se na konci každého denního vypořádání až do vypršení platnosti zobrazí na účtu zprostředkování. Předpokládejme, že Dow klesne o 100 bodů za jediný obchodní den. Poté bude z účtu kupujícího smlouvy odebráno přibližně 500 USD a při vypořádání bude umístěno na účet krátkého prodejce.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování