[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co představují nabídky a poptávky při nabídce akcií?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodování s akciemi  > Co představují nabídky a poptávky při nabídce akcií?

Co představují nabídky a poptávky při nabídce akcií?

Ceny typu bid and check with jsou podmínky na akciovém trhu představující nabídku a poptávku po akciích. Nabídková cena představuje nejvyšší cenu, kterou je investor ochoten za akcii zaplatit. Cena poptávky představuje nejnižší cenu, za kterou je akcionář ochoten se s akciemi rozejít. Rozdíl mezi nabídkovou a prodejní cenou se nazývá rozpětí. Pokud nabídka akcií obsahuje jedinou cenu, jedná se o nejnovější prodejní cenu.

Obchodování

Chcete-li provést obchod, trader zadá objednávku u svého makléře. Mechanika obchodu se liší v závislosti na typu zadané objednávky, ale obecný proces zahrnuje makléře, kteří podávají nabídku na burzu. Každá nabídka nákupu zahrnuje požadovanou velikost a navrhovanou kupní cenu. Nejvyšší navrhovaná kupní cena je nabídka a představuje poptávkovou stránku trhu professional danou akci. Každá nabídka k prodeji obdobně zahrnuje nabízené množství a navrhovanou prodejní cenu. Nejnižší navrhovaná prodejní cena se nazývá ask a představuje nabídkovou stranu trhu pro danou akci. Objednávka na nákup nebo prodej je splněna, pokud existuje poptávka nebo nabídka, která splňuje parametry objednávky. Pokud žádné objednávky nepřemostí rozpětí bid-request, nedojde k žádným obchodům mezi makléři. Professional udržení efektivně fungujících trhů firmy zvané tvůrci trhu citují nabídky i dotazy, když žádné objednávky nepřekračují rozpětí.

Zvažte hypotetickou společnost A, která má aktuální nejlepší nabídku 100 akcií za 9,95 USD a aktuální nejlepší poptávku 200 akcií za 10,05 USD. Obchod neproběhne, dokud kupující nesplní požadavek nebo prodejce splní nabídku. Předpokládejme tedy, že je zadána tržní objednávka na 100 akcií společnosti A. Nabídková cena by se stala 10,05 USD a s akciemi by se obchodovalo, dokud nebude objednávka splněna. Jakmile se těchto 100 akcií obchoduje, nabídka se vrátí k další nejvyšší nabídce, která je v tomto příkladu 9,95 $.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: