Průvodce » Investování » Alternativní investice » Akcie marihuana » Co očekávat v raných fázích legální rekreační marihuany v Kanadě

Co očekávat v raných fázích legální rekreační marihuany v Kanadě

17. října 2018 se Kanada stala prvním národem skupiny G7, který legalizoval užívání rekreační marihuany na federální úrovni. Změna, která se týká pouze dospělých uživatelů konopí, se předpokládá měsíce. Bylo nutné připravit regulační posun mnoha různými způsoby: společnosti začaly pojímat nové způsoby fungování, vládní úředníci podnikli kroky k zajištění řádné regulace nového legálního odvětví konopí a někteří z nich se postavili proti užívání marihuany hovořilo o blížících se změnách. Bylo by snadné předpokládat, že situace bude nastavena k 17. říjnu. Realita je však taková, že pravděpodobně nastane ještě mnoho dalších posunů, jakmile se v Kanadě rozběhne legální konopný průmysl. Níže prozkoumáme některé pravděpodobné počáteční system dopadu.

Nabídka a poptávka

Od nástupu legálních konopných produktů byla testována jedna z nejzákladnějších složek marihuanového průmyslu: samotná marihuana. Kanadské právo legalizovalo od října pouze určité produkty z konopí, u dalších se očekává legalizace k budoucímu datu. Již se objevily zprávy, že dodávky marihuany a souvisejících produktů nestačí k uspokojení poptávky kanadských spotřebitelů.

Jak čas plyne a trh se usazuje, je pravděpodobné, že pěstitelé a distributoři lépe porozumí tomu, kolik produktů bude zapotřebí k uspokojení poptávky. U některých kanabinoidních produktů, které budou plně legalizovány až v roce 2019, však může dojít k posunům po mnoho dalších měsíců.

Spolu s těmito posuny by si zákazníci měli dávat pozor i na potenciálně dramatické změny v ceně produktů.

Právní status

To, že konopí bylo legalizováno na federální úrovni, neznamená, že bylo legalizováno stejně v celé Kanadě. Každá ze zemí má ve skutečnosti vysokou autoritu nad specifickými předpisy professional konopné produkty. Tyto předpisy se mohou postupem času velmi dobře měnit, zejména pokud je zřejmé, že v některých částech země je zavedena více žádoucí konstelace regulačních postupů než v jiných. Z vládního pohledu je třeba získat z legálního konopného průmyslu dostatek peněz to může mít formu daní z prodeje, poplatků za licence professional výrobce, nákladů na bytový produkt a mnoho dalšího. Očekávejte, že s tím, jak průmysl bude nadále růst, jednotlivé služby upraví svůj přístup, aby našly optimální rovnováhu těchto faktorů.

Je pravděpodobné, že právní otázky se budou vztahovat i na jednotlivce v Kanadě s předchozími rejstříky trestů týkajícími se marihuany. Již existoval návrh, aby kanadští zákonodárci po legalizaci zvážili se zpětnou účinností řešení případů trestných činů souvisejících s marihuanou. Přesné načasování a forma takového procesu však zůstávají neznámé.

Dopad mimo Kanadu

O legalizaci marihuany ve Spojených státech se již dlouho diskutuje. Téměř dvě desítky států přistoupily k legalizaci konopí, ať už k rekreačnímu, léčivému, použití nebo k oběma, a za určitých situací a množství. Očekávejte, že postup legalizace Kanady zvýší tlak na vlády v jiných zemích, a možná konkrétněji ve Spojených státech, aby zvážily podobný návrh. Tento tlak může pocházet nejen od obhájců marihuany, ale také od obchodního světa, zejména pokud se zdá, že kanadské společnosti dosahují výjimečných výsledků, protože tam roste legální konopný průmysl.

Kanadský krok k legalizaci marihuany znamená professional zemi dramatický posun s právními, finančními a dalšími dopady. I když dopad regulační změny bude nepochybně významný, nikdo nemůže přesně předpovědět, jak se bude časem formovat.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.