Co jsou neobchodované BDC?

Poté, co v roce 2010 zaznamenali skromné úrokové sazby ze svých dluhopisových fondů, mnoho investorů hledalo nové inovativní investiční nástroje, aby dosáhli zdravého výnosu. Jednou z možností, kterou zkoumali, jsou společnosti zabývající se rozvojem podnikání (BDC).

BDC poskytují dluhové financování professional malé a střední podniky – často relativně nové – které nejsou kryté tradiční ratingovou agenturou. Výsledkem je, že BDC často inkasují mnohem vyšší než průměrný úrokový příjem. Podle investiční analytické firmy FactRight se výnosy z jejich podkladového dluhu za posledních několik permit (2015–2017) pohybovaly kolem 7% až 9,8%.

Společnosti však také nesou některá vážná rizika, zejména ta, která nejsou veřejně obchodována na burze cenných papírů (odtud název „neobchodované BDC“). Není neobvyklé, že investoři čelí provizím z prodeje ve výši 10%, které jdou k makléřům, kteří je prodávají. Mnoho z nich se také setkává se strukturou poplatků „dva a dvacet“, podobnou hedgeovým fondům, kdy BDC účtuje 2% ročně z celkové hodnoty vašich aktiv navíc k 20% poplatku ze všech zisků.

V dobrém roce mohou akcionáři BDC překonat tyto poplatky prostřednictvím velkorysého rozdělení. Když se však hodnota čistých aktiv společnosti propadne, tyto poplatky vyčnívají jako bolavý palec. Tyto a další faktory způsobily, že popularita neobchodovaných BDC klesla od jejich vrcholu v roce 2014, kdy ve fondech investorů obdržely 5,9 miliard dolarů. Jsou-li však úrokové sazby v říjnu 2018 na vzestupu, jsou připraveny na obrat?

Nedávné omezení

Rozkvět BDC vzrostl v roce 2015. S využitím nejnovějších dostupných údajů, a Wall Street Journal kus poznamenal, že akcionáři ve druhém čtvrtletí 2015 vybrali 25,7 milionu USD z neobchodovaných BDC a dalších 47,3 milionu USD ve třetím čtvrtletí. Výprodej byl zčásti reakcí na čekající regulační pravidla, která změnila způsob oceňování akcií a vyžadují větší transparentnost, pokud jde o poplatky společností. Dalším faktorem byla expozice mnoha neobchodovaných BDC na trhu s energií, která byla zpustošena poklesem globálních cen ropy.

V důsledku toho došlo k nárůstu nárůstu počtu nesplácení půjček – a investoři spěchali s penězi za své akcie BDC. Jedna investiční společnost, Enterprise Development Corporation of The united states, musela zmrazit odkupy po dosažení interní hranice. Ačkoli většina firem povoluje odkupy pouze jednou za čtvrtletí, bylo to možná poprvé, co bylo nutné zastavit výplaty, aby se zabránilo destabilizaci. čistá hodnota aktiv držených BDC poklesla v roce 2015 o 12,5% a překročila tak úrokové výnosy, které tyto společnosti generovaly. Čistým celkovým výsledkem byl pokles jejich celkové návratnosti v tomto roce o 3,4%.

Bolest pokračovala v příštích několika letech. Neobchodovaná sbírka BDC v roce 2016 činila pouze 1,9 miliardy USD. V roce 2017 poklesla o 58% na 840 milionů USD získaných akcií, podle společnosti Summit Expenditure Research, společnosti s náležitou péčí. Od prvního čtvrtletí roku 2018 (nejnovější údaje) BDC získaly 112 milionů USD.

Obavy o likviditu

BDC fungují od roku 1980 a vznikly novelou zákona o investičních společnostech z roku 1940. Stejně jako trusty pro investování do nemovitostí (REIT), ani ty, které se kvalifikují jako registrované investiční společnosti (RIC), nepodléhají dani z příjmů právnických osob, pokud distribuují na nejméně 90% jejich zdanitelného příjmu akcionářům každý rok. Až donedávna šlo většinou o uzavřené fondy obchodující na newyorské burze cenných papírů nebo jiných veřejných burzách. To se změnilo kolem roku 2009, kdy začal poprvé vzrůstat zájem o neobchodované BDC. Do roku 2014 tyto společnosti získávaly nový kapitál rekordních 5,9 miliard $ ročně.

Professional některé makléře, kterým se společnosti aktivně dvořily, byly BDC příležitostí získat vysoké provize. Pro veřejnost představují vzácnou příležitost investovat do mladých slibných společností. Na rozdíl od s undertaking funds fondy, i malé, neakreditované investory, mohou nakupovat akcie. Neobchodované BDC jsou ale také notoricky rizikové, dokonce i ve srovnání s tradičními fondy junk obligací. Nejsou to jen statné – někteří by řekli skandální – výdaje. Protože nejsou uvedeny na burze, nejsou ani nijak zvlášť likvidní.

Regulační úřad pro finanční průmysl (FINRA), nezávislý regulační orgán pro finanční odvětví, se k těmto neobchodovaným nástrojům dlouhodobě obával. „Vzhledem k nelikvidní povaze neobchodovaných BDC mohou být příležitosti pro odchod investorů omezeny pouze na pravidelné zpětné odkupy akcií BDC s vysokými slevami,“ uvedla organizace v dopise z roku 2013.

BDC nejsou jedinými dluhovými nástroji, které se dostaly pozdě. Index podnikových dluhopisů S&P Higher Generate, měřítko professional junk dluhopisy, poklesl v roce 2015 o 1,4% a od té doby v podstatě stagnuje. Část toho, co dělá BDC jedinečnými, jsou však dvouciferné provize, které jsou v tomto specializovaném sektoru tak běžné. Pokud si BDC, které nejsou obchodovány na burze, účtuje předem 10% poplatek, za každých 100 $, které investujete, získáte akcie pouze v hodnotě 90 $. V důsledku toho musí být výnosy mnohem lepší než u jiných investičních příležitostí, aby se staly chytrou volbou.

Závěr

Neobchodované BDC mají vysoké poplatky, nízkou likviditu a velmi malou transparentnost. Tyto tři stávky znesnadňují jejich udržení ve vaší investiční sestavě.

Mohou však být připraveni na návrat. Odvětví se konsolidovalo – méně, ale lepších fondů – a mnoho BDC přešlo na pružnější intervalovou strukturu fondů a také snížilo své poplatky. Kromě toho „vstup institucionálních manažerů a přijetí struktury intervalového fondu může poskytnout tolik potřebný bod obratu,“ poznamenal Doporučujeme skutečná aktivaZpráva z června 2018. „Přístup k tomuto kalibru manažerů a jedinečné strategie povolené ve struktuře intervalových fondů dávají drobným investorům větší možnosti v neobchodovaném prostoru.“

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.