Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co jsou dluhopisy L a jak fungují?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Fixní výnosy  > Co jsou dluhopisy L a jak fungují?

Co jsou dluhopisy L a jak fungují?

Dopravci životního pojištění, kteří kupují životní pojistky od pojistníků, kteří nyní potřebují hotovost, začínají vydávat nový typ dluhopisů investorům. Tyto dluhopisy, známé jako dluhopisy L, nabízejí mnohem vyšší výnosy než veřejně obchodované nabídky s pevným výnosem. Společnosti jako GWG Holdings, mateřská společnost GWG Lifetime, nabízejí dluhopisy a preferované akcie investorům, kteří hledají vyšší výnosy, než jaké lze najít na tradičním trhu.

Jak fungují dluhopisy L.

Tyto dluhopisy nejsou hodnoceny ratingovými agenturami a mají splatnosti od dvou do pěti enable. Dvouletý dluhopis GWG má v současné době výnos 5,5%, zatímco jeho tříletý dluhopis má výnos 6,25% a pětiletý dluhopis má výnos 8,5%. Tyto dluhopisy jsou však nelikvidní a investoři do jejich splatnosti nemají žádný způsob, jak se k nim dostat. (Další informace: Alternativy pro dluhopisy s nízkým výnosem.)

Společnost také vydala preferované akcie s možností převodu a dividendovou sazbou 7%. Tyto dluhopisy může emitent kdykoli vyvolat a jejich výplaty korelují s výnosy ze smluv o životním pojištění, které společnost zakoupila od seniorů. Pokud pojišťovací dopravce přesně nepředpovídá očekávanou délku života svých prodejců, nebo pokud ostatní pojišťovny, které budou vyplácet tyto dávky při úmrtí, zkrachují, nemusí být společnost schopna provádět platby úroků, což by mohlo zase ovlivnit ceny dluhopisů L a preferovaných akcií.

Informační přehled GWG o těchto investicích uvádí, že: „Investice do dluhopisů L lze považovat za spekulativní a podléhající vysoké míře rizika, včetně rizika ztráty celé investice.“ Tento record také varuje investory, že investice fondů do životního pojištění na sekundárním trhu s sebou nese vyšší riziko, protože trh je stále nerozvinutý a schopnost společnosti investovat do těchto aktiv za dobrou cenu závisí na pokračujícím růstu trhu.

Dluhopisy typu L jsou nicméně atraktivní professional investory nejen kvůli jejich vysokým výnosům a relativně krátkým splatnostem, ale také proto, že nesouvisí ani s akciovými trhy, ani s trhy s pevným výnosem. To je v rozporu s jinými typy alternativních investic, které vysoce korelují s určitými segmenty trhu, jako je korelace mezi REIT a realitním trhem nebo společnostmi zabývajícími se rozvojem podnikání a trhem s vysokými výnosy. Vzhledem k tomu, že výnosy z dluhopisů L jsou poháněny trhem životního pojištění, neexistuje žádná korelace s žádným z hlavních tržních indexů. (Další informace: Jsou dividendové akcie dobrou náhradou dluhopisů?)

Získávání páry

GWG vydala v lednu 2015 dluhopisy L v hodnotě další miliardy dolarů poté, co je v srpnu 2012 vydala 250 milionů USD. První emise byla plně upsána do prosince 2014. Společnosti se podařilo prodat tyto dluhopisy v hodnotě přibližně 400 milionů USD pomocí nezávislého kanálu broker-vendor se svými 5 000 poradci. Dluhopisy se prodávají za provizi a obvykle se jedná o minimální investici ve výši 25 000 USD.

Prodej těchto dluhopisů se může zvýšit, protože jsou nyní k dispozici prostřednictvím společnosti Depository Trust Organization (DTC), která prodejcům poskytne přístup na mnohem větší trh. GWG nemá pocit, že by nové pravidlo professional správu důvěryhodnosti ministerstva práce bránilo prodeji jejich dluhopisů, ale poznamenal, že makléři, kteří je prodávají, tak budou muset učinit podle požadavků BICE, tvrdí Thinkadvisor.

Sečteno a podtrženo

Dluhopisy L mohou investorům s pevným výnosem poskytnout příjemnou alternativu k nabídkám s nízkým výnosem, které jsou k dispozici na konvenčních trzích. Tyto dluhopisy však přicházejí s vlastní sadou rizik a trh sekundárního životního pojištění je stále z velké části v plenkách. (Související čtení viz: Co by měli poradci, klienti očekávat od budoucnosti s nízkou návratností.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web