Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co jsou akcie LUPA

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Co jsou akcie LUPA

Co jsou akcie LUPA

Co jsou akcie LUPA?

Akcie LUPA jsou přezdívkou professional čtyři společnosti, které se zrodily do generace mobilních aplikací a staly se součástí spotřebitelské ekonomiky 21. století. Jsou také označovány jako zásoby PAUL. Všichni buď podali žádost o zveřejnění, nebo se říká, že v blízké budoucnosti uvažují o počáteční veřejné nabídce. L znamená Lyft, společnost professional sdílení mobilních jízd, která se v roce 2012 stala konkurencí Uberu. U znamená Uber, samozřejmě, všudypřítomná společnost professional sdílení jízd, která se rozšířila na další trhy. Byla založena v roce 2009. P znamená Pinterest, webovou nástěnku s fotografiemi, která je také sociální sítí. Zkratka Airbnb, populární krátkodobé platformy pro pronájem a zážitky, která způsobila revoluci v odvětví cestování a ubytování.

Všechny tyto společnosti vznikly jako součást ekonomiky aplikací a byly financovány z rizikového kapitálu a soukromých kapitálových peněz. Staly se silnými značkami se širokou adopcí a věrností spotřebitelů, ale zisky byly nepolapitelné. Jejich rozsah a popularita přesto zmáčkly apetit veřejných trhů, kde některé z nich směřují k tomu, aby se staly veřejně obchodovanými společnostmi.

Lyft

Lyft, populární aplikace professional sdílení jízd se sídlem v San Francisku, byla původně založena v roce 2007 jako Bounder Internet, Inc. Název se změnil na Zimride v roce 2008 a poté na Lyft v roce 2012. Založili jej podnikatelé Logan Environmentally friendly a John Zimmer, kteří jsou generálním ředitelem a prezidentem společnosti. Jejím stanoveným posláním je: „Zlepšovat životy lidí pomocí nejlepší dopravy na světě.“ Společnost podala žádost o zveřejnění 1. března 2019. Ve svém prospektu společnost Lyft uvedla, že v roce 2018 vykázala čistou ztrátu ve výši 911 milionů USD z příjmů 2,2 miliardy USD a nemusí dosáhnout ziskovosti. Lyft se zaměřuje na ocenění mezi 21–23 miliardami dolarů. Fidelity Capital Marketplaces drží více než 7% neveřejných akcií společnosti.

Uber

Uber, hlavní konkurent společnosti Lyft v ekonomice sdílení jízd, má za sebou rušné desetiletí od svého založení v roce 2009 jako UberCab. Kreativní nápad podnikatelů Travise Kalanicka a Garretta Campa, aplikace professional sdílení jízd, funguje globálně a rozšířila se do dalších podniků, včetně dodávek potravin, nákladní dopravy a pronájmu skútrů. Jeho popularita – v kombinaci s kritikou toho, co někteří považují za nekalé pracovní praktiky – způsobila odpor vůči společnosti. Proběhlo několik soudních sporů a několik měst ostře omezilo nebo přistoupilo k zákazu služby. V roce 2017 spoluzakladatel Kalanick odstoupil uprostřed kontroverzí a byl nahrazen bývalou CEO Expedia Dara Khosrowshahi. Společnost ještě musí podat žádost o IPO ke dni 4. března 2019, ale mnozí očekávají, že tak učiní v roce 2019 nebo počátkem roku 2020. Nejnověji byla oceněna na 120 miliard dolarů, i když podle poslední zprávy stále přichází o peníze. finanční.

Číst dál: The Story of Uber

Pinterest

Populární on-line nástěnka pro sdílení fotografií byla vizí podnikatelů Ben Silbermann, Paul Sciarra a Evan Sharp, kteří společnost založili v roce 2010. Společnost tvrdí, že její platforma každý měsíc oslovuje 250 milionů lidí. Společnost má sídlo v San Francisku, ale má pobočky po celém světě. Polovina jejích uživatelů je mimo United states. Společnost údajně podala žádost o zveřejnění u SEC, ale toto podání na webových stránkách regulačního orgánu neexistuje.

Přečtěte si více: Jak Pinterest vydělává peníze

Airbnb

Populární platforma professional krátkodobé ubytování typu peer-to-peer narušila cestovní ruch způsobem, který si jeho zakladatelé při zahájení v roce 2008 ani nedokázali představit. Společnost se rozšířila také do turistických služeb a dalších podniků. Nápad podnikatelů Briana Cheskyho, Joea Gebbiu a Nathana Blecharzyka Airbnb říká, že poskytuje přístup k více než 5 milionům jedinečných míst k pobytu ve více než 81 000 městech a 191 zemích. Některá města, například New York, omezila schopnost Airbnb fungovat, vzhledem k intenzivnímu lobbistickému úsilí hotelového průmyslu a bezpečnostním a daňovým problémům. Generální ředitel Chesky a jeho tým se rozhodli vzdát se IPO v roce 2018, ale existuje několik zpráv naznačujících, že společnost bude testovat veřejné vody v roce 2019 nebo počátkem roku 2020.

Přečtěte si více: Jak Airbnb vydělává peníze

Stánek s jídlem

Tyto čtyři společnosti patří mezi největší z tzv. Rodiny „jednorožců“, což jsou začínající společnosti s odhadovaným oceněním přesahujícím 1 miliardu USD. Vzhledem ke svým nebývalým hodnotám a povědomí o značce patří tyto čtyři k nejočekávanějším soukromým společnostem, které mohou v blízké budoucnosti otestovat veřejné trhy. Investoři prokázali, že jsou ochotni odměnit další technologicky založené společnosti, které přicházejí o peníze, jako tomu bylo u Amazonu a Netflixu v jejich počátcích. Zatímco akcie LUPA nebo PAUL dokázaly rozvíjet své podnikání podpořené investicemi do rizikového kapitálu a soukromého kapitálu, veřejné trhy nemusí být tak shovívavé.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: