Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je to tržní proxy?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Co je to tržní proxy?

Co je to tržní proxy?

Co je to tržní proxy?

Tržní proxy je široké zastoupení celkového akciového trhu. Tržní proxy může sloužit jako základ professional indexový fond nebo statistické studie. Index S&P 500 je nejznámější tržní proxy professional americký akciový trh. Indexové fondy a fondy obchodované na burze (ETF) byly konstruovány tak, aby zahrnovaly všechny nebo část akcií v indexu S&P 500. Investoři a analytici používají cenové pohyby v indexu S&P 500 jako zástupce k provádění různých statistických průzkumů vzorců chování akciových trhů.

Shrnutí

  • Tržní proxy je široké zastoupení celkového trhu, například akciového trhu.
  • Tržní proxy může sloužit jako základ professional indexový fond nebo statistické studie.
  • Index S&P 500 je nejznámější tržní proxy pro americký akciový trh.
  • Indexové fondy a fondy obchodované na burze (ETF) byly vytvořeny jako proxy, aby zahrnovaly všechny nebo část akcií v S&P 500.

Porozumění tržnímu proxy

Index S&P 500 je širokým zástupcem akciového trhu na základě tržní kapitalizace 500 velkých společností obchodovaných na newyorské burze cenných papírů (NYSE) a burze Nasdaq..Tržní kapitalizace – nebo krátkodobě tržní kapitalizace – vynásobí cenu akcií společnosti jejími vynikajícími akciemi. Vážení tržní kapitalizace S&P 500 má sklon upřednostňovat větší společnosti, protože mají více akcií v oběhu. Výsledkem je, že cenové pohyby větších společností mají tendenci mít větší dopad na hodnotu indexu ve srovnání s menšími společnostmi s tržním stropem.

Většina souhlasí s tím, že S&P je lepší proxy než Dow Jones Industrial Average (DJIA), který k výpočtu hodnoty indexu libovolně používá nominální ceny akcií. Cenově vážený vzorec Dow dává společnostem s vyššími cenami akcií větší váhu v indexu, bez ohledu na jejich význam pro reprezentaci relativního postavení odvětví v ekonomice. Typical & Poor’s Money Products and services řídí složení indexu DJIA...

Proxy dluhopisového trhu

Ačkoli neexistuje ekvivalentní tržní proxy professional trh dluhopisů tak komplexní jako index S&P 500, jsou neformální odkazy na dividendové akcie, které jsou proxy pro dluhopisy. Dividendy jsou hotovostní výdaje investorů ze strany společností jako odměna za vlastnictví akcií společnosti. Akcie veřejných služeb, které zahrnují plynárenské a elektrické společnosti, obvykle vyplácejí konzistentní dividendy. Bezpečné sázky na výplaty dividend jsou také akcie spotřebního zboží, které prodávají základní zboží. Věří se, že jak veřejné služby, tak spotřebitelské sponky mají blízkou povahu dluhopisům, které platí úrok prostřednictvím kuponové sazby.

Některé dluhopisy, například americké pokladny, však podporuje americké ministerstvo financí, což znamená, že investoři neztratí svoji počáteční investici nazvanou jistina. Vláda naopak nezaručuje akcie, včetně základních a spotřebitelských cen, a investoři mohou potenciálně přijít o část nebo o celou svou investici.

Popularita fondů proxy trhu

Indexové fondy, z nichž mnohé jsou v zásadě tržními zástupci S&P 500, si díky nízkým poplatkům získaly popularitu. Indexové fondy nejsou aktivně spravovány správcem investičního portfolia, což znamená, že akcie se nekupují a neprodávají do az fondu. V průběhu enable se investoři rozhodli pro tyto pasivně spravované fondy, mezi něž patří Vanguard, BlackRock a Condition Road... .. ..

Tyto fondy vytvořily pasivní prostředky založené na indexu S&P 500 a mnoha dalších zástupcích zastupujících mezinárodní akciový trh, globální akciový trh (Usa + mezinárodní) a segmenty akciového trhu, jako jsou akcie s velkou kapitalizací, akcie se střední tržní kapitalizací, a akcie s malou kapitalizací.

Indexované produkty historicky překonaly aktivně spravované fondy, ale stále častěji se diskutuje o tom, zda se příliš zvětšily, aby účinně sloužily potřebám investorů..Například v případě silného nebo trvalého poklesu trhu existuje obava z toho, jak dobře budou pasivní fondy fungovat ve srovnání s aktivně spravovanými fondy, které mají flexibilitu reagovat na měnící se tržní podmínky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: