Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je to Euromarket?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Co je to Euromarket?

Co je to Euromarket?

Co je to Euromarket?

Termín euromarket má dva odlišné významy:

  1. Ve financích jde o trh euroměn: jedná se o všechny měny, které jsou drženy jako vklady společností nebo jednotlivců mimo zemi jejich emise.
  2. V obchodě se jedná o jednotný trh Evropské unie (EU), na kterém je zboží a služby volně obchodováno mezi členskými zeměmi a které mají společnou obchodní politiku se zeměmi mimo EU.

Shrnutí

  • Euromarket může odkazovat na jednotný trh a volný obchod mezi zeměmi Evropské unie (EU).
  • Euromarket přesahuje země eurozóny, které používají měnu euro, do všech zemí podepsaných na základě této dohody o volném obchodu.
  • Euromarket může také odkazovat na trh euroměn, kde instituce používá peníze z jiné země, ale ne na domácím trhu původní země.

Porozumění Euromarketu

Euromarket lze použít k popisu finančního trhu s měnami. Euroměna je jakákoli měna držená nebo obchodovaná mimo zemi vydání. Například eurodolár je dolarový vklad držený nebo obchodovaný mimo Usa. Klíčovým stimulem professional rozvoj a pokračující existenci takového trhu je to, že je prostý regulačního prostředí (a někdy i politických či jiných rizik specifických professional danou zemi) „domovská“ země.

Předpona „euro-“ v tomto výrazu vznikla proto, že původně se takové měny držely v Evropě, ale to již neplatí jen tak, a euroměnu lze nyní držet kdekoli na světě, kde to místní bankovní regulace umožňují. Trh měny je hlavním zdrojem financování mezinárodního obchodu kvůli snadné směnitelnosti a absenci domácích omezení obchodování.

Euromarket jako jednotný trh EU

Termín lze také použít k označení jednotného trhu Evropské unie. Jednotný trh byl vytvořen zrušením omezení pohybu zboží a služeb (i lidí) mezi členskými zeměmi EU. Evropská komise popisuje jednotný trh jako „jedno území bez vnitřních hranic nebo jiných regulačních překážek volného pohybu zboží a služeb“.

Volný pohyb zboží a služeb přes hranice usnadňuje společnostem působit v různých zemích. Jejím cílem je zlepšit efektivitu, stimulovat obchod a pomoci růstu a zároveň pomoci dosáhnout politického cíle hlubší integrace mezi členskými zeměmi EU. Všimněte si, že většina členů EU, ale ne všichni, přijali euro jako svoji měnu, takže eurozóna (která se vztahuje na země, které přijaly euro ve společné měnové unii) není synonymem professional euromarket.

Podívejme se na hypotetický příklad, kdy banka A sídlí ve Francii a banka B sídlí ve Spojených státech. Banka A plánuje poskytnout svým klientům poměrně velké půjčky a zjistila, že by byly schopny vydělat více peněz, pokud by si půjčily peníze od banky B – v amerických dolarech – a půjčily je svému klientovi.

Banka B činí úrok z půjčky, kterou nabízejí bance A, zatímco banka A profituje z rozdílu v podmínkách půjčky mezi klientem a podmínkami půjčky nabízené od banky B. Ačkoli by to teoreticky mohla banka A dělat za nulové náklady, aby uspokojit svého klienta, mnohem častěji se stává, že používají euroměnu jako způsob, jak využít rozdíl v úrokových sazbách.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web