Průvodce » Kryptoměny » Blockchain » Co je Stellar Blockchain?

Co je Stellar Blockchain?

Přestože loni získaly titulky bitcoiny, existovaly i další kryptoměny a platformy kryptoměn, které mezi vývojáři přinesly působivější zisky a přitažlivost. Stellar byl jedním z nich.

S růstem ceny v roce 2017 o přibližně 41 900 procent byl Lumen, kryptoměna Stellar, mezi loňskými hvězdnými umělci. V letošním roce pokračovala ve šterlinkech. Na trhu, který se vyznačuje prudkými poklesy, kryptoměna od začátku roku 2018 vydělala zisky 5,26% a od tohoto psaní měla tržní kapitalizaci ve výši 7,5 miliardy USD.

Stellar může nabídnout zajímavou příležitost pro obchodníky, kteří chtějí diverzifikovat své podíly od bitcoinů. Zde je krátký úvod do mince a její obchodní vyhlídky.

Co je Stellar?

Stellar je platební technologie s otevřeným zdrojovým kódem, která sdílí několik podobností s Ripple. Jeho zakladatel, Jed McCaleb (na snímku), také spoluzaložil Ripple. (Viz také: Ripple Is Back: This is Why.)

Stejně jako Ripple je Stellar také platební technologií, která si klade za cíl propojit finanční instituce a drasticky snížit náklady a čas potřebný professional přeshraniční převody. Ve skutečnosti obě platební sítě původně používaly stejný protokol.

Zde však podobnosti končí.

Vidlice v Stellarově protokolu počátkem roku 2014 skončila vytvořením Stellar Consensus Protocol (SCP). Oba systémy mají také základní rozdíly. Zatímco Ripple je uzavřený systém, Stellar je open up source.

Mají také různé zákazníky. Společnost Ripple spolupracuje se zavedenými bankovními institucemi a konsorcii za účelem zefektivnění jejich technologie přeshraničního převodu. Naproti tomu Stellar se zaměřuje na rozvojové trhy a má professional svou technologii několik případů použití, včetně převodu peněz a distribuce bankovních půjček nebankovním subjektům. (Viz také: Nejlepší altcoiny bez bitcoinů pro vaše portfolio.)

Jak Stellar funguje?

Základní operace Stellar je podobná jako u většiny decentralizovaných platebních technologií. Provozuje síť decentralizovaných serverů s distribuovanou účetní knihou, která se aktualizuje každé 2 až 5 sekund mezi všemi uzly. Nejvýznamnějším rozlišovacím faktorem mezi Stellar a bitcoinem je jeho konsensuální protokol.

Stellarův konsenzuální protokol se při schvalování transakcí nespoléhá na celou síť minerů. Místo toho používá algoritmus Federované byzantské dohody (FBA), který umožňuje rychlejší zpracování transakcí. Důvodem je, že ke schválení a ověření transakce používá řezy kvora (nebo část sítě).

Každý uzel v síti Stellar si vybere jinou sadu „důvěryhodných“ uzlů. Jakmile je transakce schválena všemi uzly v této sadě, je považována za schválenou. Díky zkrácenému procesu byla Stellarova síť extrémně rychlá a říká se, že zpracovává až 1 000 síťových operací za sekundu.

Jak Stellar urychluje přeshraniční převody?

Současný proces přeshraničních převodů je složitý. Vyžaduje, aby domácí banky vedly účty v zahraničních jurisdikcích v místních měnách. Jejich korespondenční banky musí mít podobný účet v původní zemi.

Jak je známo, proces Nostro-Vostro professional přeshraniční transakce s nekrytými měnami je zdlouhavý proces zahrnující konverzi a odsouhlasení účtů. Protože umožňuje simultánní ověření, může Stellarův blockchain zkrátit nebo eliminovat související zpoždění a složitost.

Kryptoměnu Lumens společnosti Stellar lze také použít k zajištění likvidity a zefektivnění procesu. Podle některých zpráv budou banky k usnadnění těchto převodů v budoucnu používat své vlastní kryptoměny. Podle Davida Mazièresa, profesora Stanfordské univerzity a tvůrce SCP, má protokol „skromné“ výpočetní a finanční požadavky. To umožňuje i organizacím s minimálním rozpočtem IT, jako jsou neziskové organizace, účast v její síti.

Kolik institucí používá Stellarův blockchain?

Stellar vstoupil do centra pozornosti v říjnu 2017 poté, co oznámil partnerství s IBM. Partnerství předpokládá vytvoření více měnových koridorů mezi národy v jižním Pacifiku.

Projekt má stanovený cíl zpracovat až 60 procent všech přeshraničních plateb v regionu, který zahrnuje země jako Austrálie, Fidži a Tonga. To umožní spojení mezi malými podniky, neziskovými organizacemi a místními bankovními institucemi k urychlení obchodních transakcí. Například zemědělec na Samoi se bude moci spojit a provádět transakce s kupujícím v Indonésii.

V roce 2016 přední technologická poradenská společnost Deloitte také oznámila partnerství se společností Stellar za účelem vývoje platební aplikace. Na konferenci v roce 2017 McCaleb potvrdil, že 30 lender se přihlásilo k používání Stellarova blockchainu professional přeshraniční převody. Platební služba Stripe odstranila bitcoiny a nechala otevřené dveře Stellar na své platformě. (Viz také: Crypto-coin Stellar Spikes Up On Stellar Help.)

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie nebo pisatele investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní malé množství bitcoinů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.