Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je MoneyLion a jak vydělává peníze?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Co je MoneyLion a jak vydělává peníze?

Co je MoneyLion a jak vydělává peníze?

MoneyLion je pětiletá soukromá fintech společnost, která spotřebitelům nabízí půjčky, finanční poradenství a investiční služby. Cílový trh společnosti MoneyLion, který byl založen v roce 2013, tvoří 70% amerických spotřebitelů, což je skupina, která má v průměru úspory nižší než 2 000 USD. Cílem společnosti je optimalizovat správu a úspory peněz spotřebitelů a zároveň zvýšit jejich kredit. Podle zprávy společnosti zveřejněné v březnu 2018 je více než 93% členů MoneyLion Additionally první investory.

Společnost vydělává většinu svých peněz prostřednictvím svého úvěrového podnikání, generování potenciálních zákazníků od uživatelů na svém webu a nově spuštěné služby měsíčního předplatného. Jednotlivci, kteří využívají služby MoneyLion, začínají jako návštěvníci, kteří se rozhodnou buď využívat platformu zdarma, nebo si koupit prémiové spotřebitelské služby prostřednictvím prémiového členství a půjček.

MoneyLion zakládající

Společnost byla založena v New Yorku týmem technologických specialistů a finančníků, kteří vyvinuli analytickou a strojovou technologii společnosti, aby nabídli jednotlivcům poradenství na základě jejich výdajových vzorců. MoneyLion také nabízí spotřebitelům přístup k malým půjčkám, které jim pomohou zvládat kolísavé měsíční příjmy a výdaje. Zákazníci získávají physique prostřednictvím programu odměn za to, že dělají věci, jako je připojení k bankovnímu účtu nebo udržení nízkého využití kreditu. Systém MoneyLion napodobuje programy kreditních karet s výdělkem, jako jsou Chase Supreme Benefits nebo Amex Membership Benefits.

Zakladatelé a podporovatelé

MoneyLion je v čele spoluzakladatele a generálního ředitele Diwakara Choubeye, který dříve pracoval na Wall Street, kde zastával vedoucí pozice ve společnostech včetně Goldman Sachs, Citadel a Barclays Cash. Spoluzakladatelé jsou také Chief Information Officer Pratyush Tiwari a Main Know-how Officer Chee Mun Foong. V rámci snahy rozšířit služby spotřebitelského bankovnictví prostřednictvím mobilních telefonů si MoneyLion nedávno na základě nedávného oznámení najal veterána finančního průmyslu Jona Stevensona, bývalého šéfa alternativních investic ve Stifel Economical, jako svého vedoucího divize bankovnictví a správy majetku.

Společnost působí ze čtyř kanceláří po celém světě, včetně jejího sídla na Manhattanu, San Franciska, Salt Lake Metropolis a Kuala Lumpur, Malajsie.

Společnost získala čtyři kola financování v celkové výši 67,5 milionu dolarů, přičemž poslední kolo série B přineslo 42 milionů dolarů 4. ledna 2018 na TechCrunch. Společnost Edison Companions byla hlavním investorem a její celková investice dosáhla 27 milionů USD. Mezi další sponzory patří Fintech Collective, Grupo Sura, Greenspring Associates a Sanhua Capital.

Tyto prostředky byly zásadní pro to, aby pomohly MoneyLion konkurovat tváří v tvář rostoucí armádě velkých i malých fintech konkurentů. Není jasné, zda společnost dosahuje zisku nebo jaké je odhadované tržní hodnoty.

Kritici MoneyLion

Jistě, ne všichni spotřebitelé jsou s MoneyLion spokojeni. Platforma má 4hvězdičkové hodnocení na TrustPilot, populární webové stránce s recenzemi spotřebitelů, stránky s negativními recenzemi kritizují společnost za špatný zákaznický servis, pomalejší převody finančních prostředků a další problémy s účty.

Růst platformy byl navzdory těmto stížnostem rychlý.

Půjčky jsou hlavní hnací silou příjmů

Většina příjmů společnosti MoneyLion je generována prostřednictvím jejího úvěrového podnikání, které k dnešnímu dni poskytlo více než 200 000 půjček na webové stránky společnosti. Do poloviny února 2018 dosáhla její mobilní platforma 2 milionů zákazníků, uvádí společnost. V březnovém rozhovoru professional LendAcademy generální ředitel Choubey uvedl, že aplikaci MobileLion si stáhlo 2,2 milionu lidí a 1,3 milionu si ji připojilo ke svému bankovnímu účtu. Na říjnové oznámení společnosti nashromáždila firma 3 miliony členů.

Rychlé půjčky

Kromě poskytování nástrojů pro sledování výdajů, úspor a správy úvěrů společnost rozšiřuje svou fintech franšízu poskytováním levnějších půjček a investičních služeb prostřednictvím předplatného MoneyLion Moreover. Tato služba nabízí půjčky až do výše 500 USD s roční procentní sazbou 5,99% nebo nižší bez kontroly kreditu, splatné po dobu 12 měsíců. Společnost je schopna nabídnout nízké sazby pomocí zprostředkovatelských účtů jako zajištění a půjčky lze podle MoneyLion financovat do 15 sekund od podání žádosti.

Služba předplatného MoneyLion In addition

Společnost MoneyLion In addition, která byla spuštěna v prosinci 2017, přináší investice, půjčky a kontrolu účtů do jednoho členství založeného na předplatném. MoneyLion automaticky vybere 79 $ z účtu spotřebitele měsíčně, vloží 50 $ na jejich investiční účty a vezme 29 $ jako měsíční poplatek. Uživatelé získají cashback 1 $ za každé denní přihlášení, což znamená, že uživatelé, kteří si pamatují, že se každý den přihlašují a procházejí několika obrazovkami, dostávají službu v podstatě zdarma. Účet spravované investice přesouvá uložené peníze do portfolia ETF a neúčtuje poplatky za správu.

Služba generování potenciálních zákazníků

Startup také získává příjmy ze svého podnikání v oblasti generování olova, čímž doporučuje další nabídky finančních služeb spotřebitelům, kteří z nich mohou mít prospěch, na TechCrunch. Mezi partnery patří související podniky, jako jsou společnosti professional sledování úvěru. MoneyLion má také sponzorské dohody s organizacemi, jako je NASCAR.

Konkurenti

Společnost MoneyLion směřuje proti rostoucímu počtu fintech platforem professional zákazníky, včetně digitálních finančních společností LearnVest, Betterment a Intuit. Mezitím, co nové technologické startupy otřásají tradičním bankovním průmyslem, se starší hráči dostávají do defenzívy. Například v srpnu společnost JPMorgan Chase spustila bezplatnou aplikaci nazvanou „Investujete“, zaměřenou na zákazníky Millennial, kteří obchodují na svých mobilních zařízeních. Podobným způsobem se řídili i další etablovaní lídři v oboru, přičemž společnosti jako Fidelity Investments a Vanguard Team snížily část svých poplatků na nulu podle Biz Journals.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: