Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je makléř a prodejce a proč by vám to mělo záležet?

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Co je makléř a prodejce a proč by vám to mělo záležet?

Co je makléř a prodejce a proč by vám to mělo záležet?

Pro mnoho investorů je odvětví finančních služeb zvláštním a záhadným místem naplněným samotným jazykem. Pojmy jako alfa, beta a Sharpeho poměr přesně nevypadají z jazyka, ani jejich použití zasvěcenci v oboru neslouží ke zvednutí závoje a k méně průhledným věcem. Jazyk samozřejmě zapadá do média, protože aréna finančních služeb je složitý svět. Pro účast v tomto světě investoři obecně využívají služby makléře nebo dealera v nějaké formě nebo módě, takže přezkum těchto výrazů je zajímavým místem k zahájení zkoumání. Pojďme se ponořit do rozdílu mezi makléři a dealery.

Shrnutí

  • Makléř provádí pokyny jménem klientů a může to být buď makléř s úplnými službami, nebo slevový makléř, který provádí pouze obchody.
  • Prodejce mezitím zprostředkovává obchody jménem sebe. Někteří obchodníci, nazývaní také primární obchodníci, také usnadňují obchodování jménem Federálního rezervního systému Usa, aby pomohli provádět měnovou politiku.
  • Makléři a obchodníci jsou ti, kteří vykonávají obě odpovědnosti, například tradiční organizace Wall Avenue, a také velké komerční banky.

Zprostředkovatelé

Makléř a supplier jsou regulační podmínky United states a jak je tomu často u právních podmínek, pro mnoho lidí nejsou příliš intuitivní. I když jsou slova často vidět společně, ve skutečnosti představují dvě různé entity. Zprostředkovatel provádí pokyny jménem klientů. Professional regulační orgány to znamená subjekt, jehož prostřednictvím investoři drží zprostředkovatelský účet. Professional investory to obecně znamená osobu, která jim pomáhá nakupovat a prodávat cenné papíry. Tady dochází k nejasnostem, protože průmysl má také mnoho podmínek pro osobu, která pomáhá investorům nakupovat a prodávat cenné papíry, včetně finančního poradce, investičního poradce a registrovaného zástupce. Prozatím se budeme držet přísných právních definic, abychom poskytli základní linii professional další zkoumání.

Přemýšlejte o právnické osobě, která usnadňuje obchodování s cennými papíry, jako o agentovi jednajícím jménem investorů. Pokud chcete koupit nebo prodat cenný papír, je vaším agentem entita (například v případě on the net zprostředkovatelských účtů), která vám pomůže provést tuto transakci. Když platíte provizi za uskutečnění obchodu, provádíte tuto platbu agentovi. Pojmy agent a makléř lze použít zaměnitelně.

Vývoj TradeStation v obchodníka s on the web makléři

Complete-Support vs. Price reduction Brokers

Zprostředkovatelé přicházejí ve dvou obecných typech: plný servis a sleva. Makléři poskytující kompletní služby poskytují osobní služby jeden na jednoho. To zahrnuje poskytování konkrétních investičních doporučení kromě plánovacích a poradenských služeb, které sahají od plánování odchodu do důchodu, plánování dlouhodobé péče a plánování majetku až po formulaci osobní investiční strategie, která pomůže pokrýt náklady na vzdělávání dítěte, nákup domu nebo jiné finanční cíle. Průběžná pomoc může zahrnovat osobní schůzky a pravidelné kontroly, aby se znovu navštívil pokrok směrem k cílům. Professional začínající investory nebo ty, kteří jsou příliš zaneprázdněni, než aby si mohli plánovat sami, nabízejí makléři s kompletními službami řadu užitečných služeb a informací.

Zprostředkovatelé slev na druhé straně zajišťují provádění obchodu. On-line makléři jsou možná nejlepším příkladem tohoto uspořádání, protože investoři se mohou přihlásit, vybrat cenný papír a zakoupit jej, aniž by museli mluvit s jinou osobou. Diskontní makléři nabízejí levný způsob nákupu cenných papírů pro investory, kteří přesně vědí, co mají koupit. Některé z těchto firem také nabízejí on the internet nástroje a průzkumy, které mají pomoci investorům kutilům vytvářet nápady a hledat cenné papíry, které by mohli mít zájem o nákup. Omezená nabídka služeb poskytovaná slevovými makléři je výrazně levnější než náklady na práci s makléřem poskytujícím kompletní služby. Přesto je rozumné vyjasnit si jakékoli mylné představy o slevových makléřích, než si jednoho najmete.

Prodejci

Zatímco makléř zprostředkovává bezpečnostní obchody jménem investorů, seller zprostředkovává obchody jménem sebe. Pojmy „jistina“ a „prodejce“ mohou být použity zaměnitelně. Když se tedy dozvíte o velkých finančních společnostech obchodujících s jejich domácími účty, jednají jako obchodníci.

Někteří z těchto prodejců, známých jako primární prodejci, také úzce spolupracují s Federálním rezervním systémem United states, aby pomohli při provádění měnové politiky. Primární obchodníci jsou povinni účastnit se dražby dluhů vydaných vládou United states of america. Nabídkou dluhopisů státní pokladny a dalších cenných papírů tito obchodníci usnadňují obchodování vytvářením a udržováním likvidních trhů. Pomáhají při bezproblémovém fungování domácích trhů s cennými papíry i při transakcích se zahraničními kupujícími.

Obchodníci také hrají samosprávnou roli, aby zajistili správné fungování trhů s cennými papíry. Jsou regulovány regulačním úřadem finančního průmyslu (FINRA), který je odpovědný za provádění zkoušek pro investiční profesionály. Mezi známější zkoušky patří Series 7, Series 6 a Series 63. Series 7 umožňuje profesionálům v oblasti finančních služeb prodávat produkty cenných papírů, s výjimkou komodit a futures. Zkouška Series 7 se primárně zaměřuje na investiční riziko, daňové důsledky, cenné papíry s vlastním a pevným výnosem, podílové fondy, opce, penzijní plány a spolupráce s investory při dohledu nad jejich aktivy. Označení Series 6 umožňuje investičním profesionálům prodávat podílové fondy, variabilní anuity a pojistné produkty. A řada 63 jim umožňuje prodat jakýkoli typ cenných papírů v určitém stavu. Získání těchto licencí je prvním krokem, který musí profesionálové v oblasti finančních služeb podniknout, aby se dostali do obchodu s cennými papíry.

Dáme to dohromady

Většina firem, které investoři jednají jako makléři a obchodníci, je proto podle průmyslových regulačních orgánů označována jako makléři a obchodníci. Mezi tyto firmy patří primární prodejci a další tradiční organizace na Wall Street, stejně jako velké komerční banky, investiční banky a dokonce i malé nezávislé butikové firmy, které se starají o bohaté.

Obchodníci s makléři hrají na finančních trzích důležitou roli, protože tyto firmy poskytují infrastrukturu, která usnadňuje obchodování s akciemi. Ve skutečnosti, pokud chcete koupit akcie, musíte si otevřít zprostředkovatelský účet prostřednictvím makléřské firmy. Zprostředkovatelská firma zajišťuje, že na svém účtu máte dostatek peněz k provádění obchodu, usnadňuje obchod interakcí s burzou, na které se obchoduje, poskytuje počítačové systémy, které obchod provádějí, a vede o něm obchod. Rovněž zpracovává finanční transakce mezi kupujícím a prodávajícím a usnadňuje budoucí transakce (dividendy, rozdělení akcií, podnikové akce, jako jsou ty, ke kterým dochází při volání preferovaných cenných papírů nebo rozdělení akcií).

Závěr

Vzhledem k hloubce a složitosti nabídky odvětví a neustále se měnící povaze samotného odvětví jsou znalosti silou. I když existují výhody a nevýhody partnerství s makléřem-dealerem, čím lépe pochopíte slovní akcieu odvětví, tím lepší bude váš výchozí bod professional pochopení toho, jak toto odvětví funguje. To zahrnuje rozvoj lepší představy o tom, jak fungují vaše investice, služby, které získáte výměnou za poplatky, které platíte, kdo nebo co tyto služby poskytuje, a co můžete očekávat, pokud spor skončí soudem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web