Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je ekonomický derivát?

Co je ekonomický derivát?

Co je to ekonomický derivát?

Ekonomickým derivátem je OTC kontrakt, kde je výplata založena na budoucí hodnotě ekonomického ukazatele. Podobá se ostatním derivátům v tom, že je navržen tak, aby rozložil riziko na strany, které jsou ochotny podstoupit rizika, aby se podílely na odměnách. Hlavním rozlišovacím znakem ekonomického derivátu je to, že spouštěcí událost souvisí s ekonomickým ukazatelem.

Shrnutí

  • Ekonomickým derivátem je OTC kontrakt, kde je výplata založena na budoucí hodnotě ekonomického ukazatele.
  • Mezi ekonomické ukazatele patří například národní míra nezaměstnanosti, nezemědělské mzdy (NFP), údaje o hrubém domácím produktu (HDP), index nákupních manažerů Institute of Source Administration (ISM) a údaje o maloobchodním prodeji.
  • Ekonomické deriváty jsou atraktivní professional svou schopnost zmírnit některá tržní a bazická rizika zjištěná u standardních investičních nástrojů.

Pochopení ekonomických derivátů

Ekonomické deriváty jsou atraktivní professional svou schopnost zmírnit některá tržní a bazická rizika zjištěná u standardních investičních nástrojů. Uvolnění ekonomických ukazatelů má okamžitý dopad na hodnoty portfolia, ai když je načasování těchto vydání dobře známé, ke zmírnění rizik v portfoliu v krátkodobém horizontu je třeba projít zástupci professional vydání, jako jsou dluhopisy nebo forex.

Mezi potenciální ekonomické ukazatele patří například národní míra nezaměstnanosti, mzdy mimo zemědělské podniky (NFP), údaje o hrubém domácím produktu (HDP), index nákupních manažerů Institute of Provide Management (ISM) a údaje o maloobchodním prodeji. Většina z těchto ekonomických derivátů je ve formě binárních nebo „digitálních“ možností, přičemž jedinou možností výplaty je úplná výplata (v penězích) nebo vůbec nic (z peněz). Mezi další typy aktuálně obchodovaných kontraktů patří omezené vanilkové opce a forwardy.

Ekonomické deriváty poskytují přímý způsob ochrany portfolia před krátkodobými účinky negativního uvolnění. Tyto stejné funkce samozřejmě nabízejí obchodníkům možnost spekulovat o vydáních ekonomických dat, i když to nebude mít dopad na jejich portfolia. Pokud chce spekulant umístit peníze na to, zda určitý indikátor v příštích čtvrtletních vydáních stoupá nebo klesá, může.

Ekonomické deriváty lze obchodovat na burze. Burza poskytuje specifikace produktu například ekonomickým derivátem nefinančních mezd může být měsíční aukce. Pokud si správce fondu myslí, že čísla NFP budou vyšší než odhad konsensu, může si koupit binární opční obchodování na NFP, které by zaplatilo jeho nominální hodnotu, pokud hodnota NFP spadá do konkrétního rozmezí (rozmezí stávky). Když je vydáno oficiální vydání NFP (datum cvičení), digitální opce se vyplácí, pokud je v penězích, nebo vyprší bezcenná, pokud je z peněz.

Stručná historie ekonomických derivátů

Ekonomické deriváty byly poprvé obchodovány v roce 2002. Na trh je uvedly Deutsche Financial institution a Goldman Sachs. V roce 2005 převzala trh Chicago Mercantile Exchange (CME). Kromě poskytování zajišťovacích nástrojů a nástrojů spekulací institucionálním investorům poskytl trh s ekonomickými deriváty ekonomům bohatší a bezprostřednější obraz údajů o shodě ohledně chytrých peněz na Wall Street. Poptávka po ekonomických derivátech bohužel nebyla tak vysoká, jak se očekávalo, a CME v roce 2007 uzavřela aukce ekonomických derivátů. Žádný finanční nástroj samozřejmě nezemřel. Ekonomické deriváty lze stále vytvářet volně prodejnými mezi ochotnými stranami a je možné, že by se mohly znovu objevit jako síla na správném trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: