Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je Dash kryptoměna?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Co je Dash kryptoměna?

Co je Dash kryptoměna?

Rychle se rozvíjející ekosystém kryptoměn přinesl investorům a obchodníkům vlastní soubor problémů, které si vybral. Existují mince, které tvrdí, že jsou skutečnými dědici vize zakladatele bitcoinů Satoshi Nakamota. Existují mince zaměřené na soukromí.

A je tu Dash.

Spuštěn v roce 2014, Dash byl původně známý jako Darkcoin a byl navržen tak, aby zajistil soukromí a anonymitu uživatelů. Ve skutečnosti whitepaper o kryptoměně, jehož spoluautory jsou Evan Duffield a Daniel Diaz, jej popisuje jako „první kryptografickou měnu zaměřenou na soukromí“ na základě Nakamotovy práce.

I když stále obsahuje silné funkce šifrování, Dash od té doby přepracoval své ambice. Cílem kryptoměny je nyní stát se médiem professional každodenní transakce. „Dash je digitální hotovost, kterou můžete utratit kdekoli,“ směle prohlašuje její web.

Posun ve Dashově vizi mu dobře posloužil. V době psaní tohoto článku je to 12 světovýchth nejcennější kryptoměna. V roce 2017 vyskočila jeho cena o více než 8 000% uprostřed moře rostoucích ocenění kryptoměn. (Viz také: Jak nakupovat kryptoměny zaměřené na soukromí jako Dash a Monero?)

Jak se Dash liší od bitcoinu?

Hlavní rozdíl mezi Dash a bitcoinem spočívá v algoritmu, který používají k těžbě mincí. Dash používá algoritmus X11, což je modifikace algoritmu Evidence of Stake. Také používá míchání Conjoin k zakódování transakcí a zpřístupnění soukromí na svém blockchainu. Na druhou stranu bitcoin používá algoritmus Evidence of Get the job done.

Kromě toho existují další rozdíly mezi těmito dvěma kryptoměnami.

Pro začátečníky mají oba různé systémy professional zpracování transakcí. Transakce na blockchainu bitcoinů musí být ověřeny všemi uzly v síti. Proces, který je navržen tak, aby zajistil shodu bez oprávnění, vyžaduje značnou investiční infrastrukturu professional plné uzly nebo uzly určené pro těžbu. V tomto systému se těžaři bitcoinů, kteří provozují plné uzly, zavazují ke zvýšení množství času a peněz, aby zajistili optimální provoz. Se škálováním sítě bitcoinů se to stává nemožným úkolem.

Jak naznačily nedávné události, proces je časově náročný a nezabrání ucpání, protože pomalé zpracování má za následek nevyřízené množství transakcí v paměti bitcoinu. To zase může vést k vysokým transakčním poplatkům a bitcoiny jsou nevhodné jako kryptoměna pro každodenní transakce.

Společnost Dash použila jako výchozí bod ekonomické pobídky a zavedla systém Masternodes, aby zjednodušila ověřování a ověřování transakcí. Masternody jsou v zásadě plné uzly s počátečním vkladem (neboli „obligací kolaterálu“, jak je popsáno v Dashově Whitepaperu) 1 000 Sprint v jejich systémech. “To umožňuje uživatelům platit za služby a získat návratnost jejich investice,” píší spoluzakladatelé kryptoměny ve svém dokumentu.

Rovněž řeší problémy se škálovatelností transakcí. Důvodem je, že snižují počet uzlů potřebných k úspěšnému schválení transakce na zvládnutelný počet. Jsou odpovědní za schvalování transakcí ze sítě horníků a za poskytování služeb, jako jsou platby a ochrana osobních údajů, síti Dash.

K 16. únoru bylo v síti Sprint 4 479 masternodů. Tímto číslem byl nárůst z počtu 4 510 Masternodes v prosinci 2017. Ke zvýšení Masternodes došlo navzdory prudkému poklesu cen Dash z 1 600 USD od začátku letošního roku na 388 USD.

Druhá inovace v ekosystému Sprint spočívá v jeho modelu řízení. Bitcoin a litecoin, dvě kryptoměny s podobnými aspiracemi jako Sprint, vyrostly z akademických institucí. Budoucí vývoj těchto kryptoměn do značné míry závisí na štědrosti těchto institucí.

Sprint je průkopníkem modelu samofinancování rozdělením blokových odměn mezi tři zúčastněné strany – Masternodes, Miners a Treasury. První dva získávají po 45%. 10% podíl připadající na ministerstvo financí se používá k financování budoucích rozvojových projektů ve společnosti Dash. Masternodes zde také hraje důležitou roli: jejich hlasy určují směry budoucího vývoje kryptoměny.

Má Sprint konkurenty?

Ano. Litecoin i Bitcoin Hard cash mají ambice stát se prostředkem professional každodenní transakce. Cena Litecoinu prudce vzrostla v roce 2017 poté, co Steam, populární herní platforma, oznámila plány na nahrazení bitcoinů na své platformě litecoinem.

Se zavedením Lightning Network na jeho platformě se bitcoin sám může stát konkurentem společnosti Dash. Ale Sprint si udělal náskok před konkurencí.

Jaké jsou budoucí obchodní vyhlídky společnosti Dash?

Jak již bylo zmíněno dříve, Dash si klade za cíl stát se médiem professional každodenní transakce. K realizaci této ambice vrhla širokou síť. Kromě Spojených států je přítomna ve více zemích. Například již zahájila iniciativy ve dvou ekonomicky postižených zemích experimentujících s kryptoměnami.

Budoucí vyhlídky na Sprint v těchto zemích vypadají jasně. Venezuelská vláda, která nedávno představila svou vlastní kryptoměnu zvanou petro, vydala vládním agenturám příkaz, aby od nich požadovaly jakoukoli kryptoměnu za služby. Dash byl jedním z prvních v zemi, který organizoval řadu dobře navštěvovaných konferencí o zavedení kryptoměn.

V rozhovoru pro Bloomberg Ryan Taylor, generální ředitel společnosti Sprint, uvedl, že v jihoamerické zemi prudce vzrostla poptávka po kryptoměně. “Vidíme obrovskou poptávku ve Venezuele prostřednictvím dotazů na našich linkách podpory, protože stále více lidí se připojuje k našim fórům a chatovacím místnostem, dokonce i po videích YouTube, která se objevila,” řekl.

Ve Spojených státech společnost Dash nedávno uzavřela partnerství se stránkou sportovních sázek FanDuel pro CryptoCup, fantasy ligu pro basketbal. Vítězové ligy budou vyplaceni v Dashově kryptoměně. Konečně existují zprávy, že Dash se stává preferovanou mincí pro transakce na temném webu i pro ty, které zahrnují praní peněz. Ale generální ředitel společnosti Dash Taylor říká, že na těchto tvrzeních není pravda. Tento vývoj je pro Sprint dobrým znamením, protože se promítá do nárůstu objemu transakcí.

Současně Dash také investoval do výzkumu. Iniciovalo partnerství s Arizonskou státní univerzitou za účelem financování výzkumu ve vývoji blockchainu a zavedlo stipendium pro postgraduální výzkumné stipendium na stejné téma. Podle Ryana Taylora je partnerství společnosti s ASU zaměřeno na škálovatelnost, protože se jedná o problém zákazníků a obchodníků s kryptoměnami. Říká, že jejich tým zkoumá možnost kompaktních bloků a různých technologií, které umožňují blokům rychle se šířit přes blockchainovou síť.

Investování do kryptoměn a dalších počátečních nabídek mincí (ICO) je velmi riskantní a spekulativní a tento článek nedoporučuje Investopedii ani pisateli investovat do kryptoměn nebo jiných ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku vlastní autor ,1 bitcoinu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: