Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je blockchainová peněženka?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Co je blockchainová peněženka?

Co je blockchainová peněženka?

Blockchain peněženka je digitální peněženka, která umožňuje uživatelům ukládat a spravovat své bitcoiny a ethery. Peněženku Blockchain poskytuje společnost Blockchain, softwarová společnost založená Peterem Smithem a Nicolasem Carym. Peněženka blockchain umožňuje převody v kryptoměnách a možnost převést je zpět do místní měny uživatele.

Shrnutí

  • Blockchain peněženka je digitální peněženka, která umožňuje uživatelům ukládat a spravovat své bitcoiny a ethery.
  • Peněženka Blockchain je poskytována společností Blockchain a je elektronickou peněženkou, která umožňuje jednotlivcům ukládat a přenášet kryptoměny.
  • Uživatelé peněženky Blockchain mohou spravovat své zůstatky dvou kryptoměn: bitcoin a ether.
  • Blockchain Wallet účtuje dynamické poplatky, což znamená, že transakční poplatky se mohou lišit na základě faktorů, jako je velikost transakce.

Porozumění blockchainové peněžence

Elektronické peněženky umožňují jednotlivcům ukládat kryptoměny. V případě peněženky Blockchain mohou uživatelé spravovat své zůstatky dvou kryptoměn: bitcoinu a etheru. Vytvoření elektronické peněženky pomocí Blockchain Wallet je zdarma a proces nastavení účtu se provádí on line. Jednotlivci musí uvést e-mailovou adresu a heslo, které budou použity ke správě účtu, a systém odešle automatický e-mail se žádostí o ověření účtu.

Jakmile je peněženka vytvořena, je uživateli poskytnuto ID peněženky, což je jedinečný identifikátor podobný číslu bankovního účtu. Držitelé peněženky mají přístup ke své elektronické peněžence po přihlášení na net Blockchain nebo stažením a přístupem k mobilní aplikaci.

Rozhraní peněženky Blockchain zobrazuje aktuální zůstatek peněženky pro bitcoinové i etherové tokeny a zobrazuje nejnovější transakce uživatele. Uživatelé také mohou kliknout na zůstatek kryptoměny a zobrazí se hodnota prostředků ve fiat nebo místní měně uživatele.

Proces platby blockchainovou peněženkou

Uživatelé mohou zaslat požadavek jiné straně na konkrétní částku bitcoinu nebo etheru a systém vygeneruje jedinečnou adresu, kterou lze odeslat třetí straně nebo ji převést na kód Speedy Response nebo QR kód. QR kód je podobný čárovému kódu, který ukládá finanční informace a lze jej číst digitálním zařízením.

Pokaždé, když uživatel zadá požadavek, je vygenerována jedinečná adresa. Uživatelé mohou také posílat bitcoiny nebo ether, když jim někdo poskytne jedinečnou adresu. Proces odesílání a přijímání je podobný odesílání nebo přijímání prostředků prostřednictvím služby PayPal, ale místo toho používá kryptoměnu. PayPal je poskytovatel on the web plateb, který zprostředkovává online převody prostřednictvím finančních institucí jako prostředník pro zákazníky a jejich banky a kreditní karty.

Uživatelé si mohou bitcoiny vyměnit také za ethery (nebo naopak). Uživatelům se zobrazí nabídka, která udává, kolik obdrží na základě aktuálního směnného kurzu, přičemž kurz se mění v závislosti na tom, jak dlouho trvá dokončení transakce. Výměny se v peněžence neobjevují okamžitě, protože trvá nějakou dobu, než se transakce přidají do blockchainu každé měny.

Uživatelé mohou bitcoiny také nakupovat nebo prodávat prostřednictvím rozhraní, přičemž tuto službu zajišťuje burzovní companion, jako je Coinify nebo SFOX. Směnné kurzy jsou garantovány po omezenou dobu. Chcete-li provést nákup, musí uživatel buď převést prostředky z banky, nebo může použít kreditní nebo debetní kartu.

Poplatky za blockchainovou peněženku

Za bankovní převody bude účtován malý poplatek (např. ,25%) a přijetí bitcoinů může trvat několik dní. Použití kreditní nebo debetní karty poskytuje okamžitý přístup k bitcoinům, ale vyžaduje vyšší poplatek za pohodlí (např. 3%). Služby nákupu a prodeje nejsou k dispozici na všech místech.

Je však důležité si uvědomit, že Blockchain Wallet používá proces, který nazývají dynamické poplatky, což znamená, že poplatek účtovaný za transakci se může lišit na základě různých faktorů. Velikost transakce i podmínky sítě v době transakce mohou významně ovlivnit velikost poplatku. Pouze tolik transakcí může být v rámci bloku zpracováno vysoce výkonnými počítači zvanými horníci. Těžaři obvykle nejprve zpracovávají transakce, které mají nejvyšší poplatky, protože je to pro ně finančně výhodné.

Blockchain Wallet nabízí prioritní poplatek, který by mohl transakci zpracovat do hodiny. K dispozici je také běžný poplatek, který je levnější, ale transakce by pravděpodobně trvala déle než hodinu. Poplatky může také upravit zákazník. Pokud však zákazník stanoví poplatek příliš nízký, převod nebo transakce by mohla být zpožděna nebo odmítnuta...

Zabezpečení peněženky blockchain

Zabezpečení peněženky je pro uživatele důležitým hlediskem, protože neoprávněný přístup ke svému účtu může mít za následek ztrátu bitcoinů a etheru. Blockchain Wallet má tři úrovně zabezpečení:

Úroveň 1

Úroveň 1 Zabezpečení je navrženo tak, aby uživatelé neztratili přístup k účtu. Umožňuje uživatelům ověřit svou e-mailovou adresu, vytvořit 12slovnou frázi pro obnovení zálohy, kterou lze použít v případě zapomenutí hesla, a nastavit nápovědu k heslu (Blockchain heslo neukládá).

Úroveň 2

Úroveň 2 Zabezpečení je navržena tak, aby zabránila ostatním v neoprávněném přístupu do peněženky, a zahrnuje propojení telefonního čísla s účtem za účelem získání jednorázového hesla při přihlášení k účtu a vytvoření dvoufázové autorizace.

Úroveň 3

Úroveň 3 Zabezpečení umožňuje uživatelům blokovat požadavky TOR. TOR je globální síť serverů, která umožňuje uživatelům směrovat jejich webový provoz přes více počítačů s cílem zabránit komukoli ve sledování původu zpět k uživateli. Ačkoli se TOR používá legitimně, lze jej použít ke hanebným účelům anonymním hacknutím do digitální peněženky, protože stopa by nebyla schopna identifikovat původního uživatele.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web