Průvodce » Obchodování » Technická analýza » Cloudová definice a použití Ichimoku

Cloudová definice a použití Ichimoku

Co je cloud Ichimoku?

Ichimoku Cloud je sbírka technických indikátorů, které ukazují úroveň podpory a odolnosti, stejně jako hybnost a směr trendu. Dělá to tak, že vezme více průměrů a vykreslí je do grafu. Tato čísla také používá k výpočtu „cloudu“, který se pokouší předpovědět, kde může cena v budoucnu najít podporu nebo odpor.

Mrak Ichimoku vyvinul japonský novinář Goichi Hosoda a byl publikován koncem šedesátých let..Poskytuje více datových bodů než standardní svíčkový graf. I když se to na první pohled zdá složité, pro ty, kteří jsou obeznámeni s tím, jak číst grafy, je dobře pochopitelné s dobře definovanými obchodními signály.

TradingView.

Shrnutí

 • Mrak Ichimoku se skládá z pěti řádků nebo výpočtů, z nichž dva tvoří mrak, kde je rozdíl mezi těmito dvěma řádky zastíněn.
 • Řádky zahrnují průměr devíti období, průměr 26 období, průměr těchto dvou průměrů, průměr 52 období a zaostávající uzavírací cenovou hranici.
 • Cloud je klíčovou součástí indikátoru. Když je cena pod cloudem, trend klesá. Když je cena nad cloudem, trend stoupá.
 • Výše uvedené trendové signály jsou posíleny, pokud se cloud pohybuje stejným směrem jako cena. Například během uptrendu se horní část Cloudu pohybuje nahoru nebo během klesajícího trendu se spodní část cloudu pohybuje dolů.

Vzorce pro cloud Ichimoku

Následuje pět vzorců pro řádky, které tvoří cloudový indikátor Ichimoku.

.

Konverzní linka (kenkan sen)=9-PH+9-PL2Základní linie (kijun sen)=26-PH + 26-PL2Rozpětí A (senkou span A)=CL + základní linie2Leading Span B (senkou span B)=52-PH + 52-PL2Lagging Span (chikou span)=Zavřít vyneseno 26 obdobíLagging Span (chikou span)=v minulostikde:PH=Období vysokéPL=Nízké obdobíCL=Konverzní linka begin aligned & text Conversion Line (kenkan sen) = frac text 9-PH + text 9-PL 2 \ & text Base Line (kijun sen ) = frac text 26-PH + 26-PL 2 \ & text Leading Span A (senkou span A) = frac text CL + Base Line 2 \ & text Leading Span B (senkou span B) = frac text 52-PH + 52-PL 2 \ & text Lagging Span (chikou span) = text Zavřít vykresleno 26 období \ & phantom text Lagging Span (chikou span) = text v minulosti \ & textbf kde: \ & text PH = text Period high \ & text PL = text Period low \ & text CL = text Conversion line \ end aligned

.Konverzní linka (kenkan sen)=29-PH+9-PL.Základní linie (kijun sen)=226-PH + 26-PL.Rozpětí A (senkou span A)=2CL + základní linie.Leading Span B (senkou span B)=252-PH + 52-PL.Lagging Span (chikou span)=Zavřít vyneseno 26 obdobíLagging Span (chikou span)=v minulostikde:PH=Období vysokéPL=Nízké obdobíCL=Konverzní linka..

Jak vypočítat cloud Ichimoku

Nejvyšší a nejnižší hodnoty jsou nejvyšší a nejnižší ceny zaznamenané během daného období. Například nejvyšší a nejnižší ceny zaznamenané za posledních devět dní v případě konverzního řádku. Přidáním cloudového indikátoru Ichimoku do grafu provedete výpočty za vás, ale pokud jej chcete vypočítat ručně, postupujte podle následujících pokynů.

 1. Vypočítejte převodní a základní čáru.
 2. Vypočítejte počáteční rozpětí A na základě předchozích výpočtů. Po výpočtu je tento datový bod vykreslen do 26 období v budoucnosti.
 3. Vypočítejte hlavní rozpětí B. Vyneste tento datový bod do 26 období do budoucnosti.
 4. Pro rozpětí zaostávání vykreslete do grafu uzavírací cenu 26 období v minulosti.
 5. Rozdíl mezi rozpětím A a rozpětím B je vybarvený, aby vytvořil mrak.
 6. Když je Leading Span A vyšší než Leading Span B, vyfarbí mrak zelenou barvou. Pokud je Leading Span A nižší než Leading Span B, obarvte mrak červeně.
 7. Výše uvedené kroky vytvoří jeden datový bod. Chcete-li vytvořit řádky, jak každé období končí, projděte znovu kroky a vytvořte nové datové body pro toto období. Propojte datové body navzájem a vytvořte čáry a vzhled cloudu.

Co vám říká mrak Ichimoku?

Technický indikátor zobrazuje relevantní informace na první pohled pomocí průměrů.

Celkový trend stoupá, když je cena nad cloudem, klesá, když je cena pod cloudem, a trendový nebo přechodný, když je cena v cloudu.

Když stoupající rozpětí A stoupá a je vyšší než rozpětí B, pomáhá to potvrdit vzestupný trend a prostor mezi řádky je obvykle zbarven zeleně. Když vedoucí rozpětí A klesá a je nižší než přední rozpětí B, pomůže to potvrdit klesající trend. Prostor mezi řádky je v tomto případě obvykle zbarven červeně.

Obchodníci budou cloud často používat jako oblast podpory a odporu v závislosti na relativním umístění ceny. Cloud poskytuje úrovně podpory / odporu, které lze promítnout do budoucnosti. Tím se cloud Ichimoku odlišuje od mnoha dalších technických indikátorů, které poskytují pouze úroveň podpory a odolnosti pro aktuální datum a čas.

Obchodníci by měli používat Ichimoku Cloud ve spojení s dalšími technickými ukazateli, aby maximalizovali své výnosy očištěné o riziko. Například indikátor je často spárován s indexem relativní síly (RSI), který lze použít k potvrzení hybnosti v určitém směru. Je také důležité podívat se na větší trendy, abyste zjistili, jak do nich zapadají menší trendy. Například během velmi silného klesajícího trendu může cena dočasně tlačit do mraku nebo mírně nad něj, než opět poklesne. Pouze zaměření na indikátor by znamenalo, že chybí celkový obraz, že cena byla pod silným dlouhodobým prodejním tlakem.

Další možností, jak lze indikátor použít, jsou výhybky. Dávejte pozor, aby se konverzní linie pohybovala nad základní linií, zvláště když je cena nad cloudem. Může to být silný nákupní signál. Jednou z možností je podržet obchod, dokud konverzní linie neklesne zpět pod základní linii. Jakoukoli z dalších čar lze použít také jako výstupní body.

Rozdíl mezi mrakem Ichimoku a klouzavými průměry

I když cloud Ichimoku používá průměry, liší se od typického klouzavého průměru. Jednoduché klouzavé průměry berou závěrečné ceny, sčítají je a dělí tento součet počtem uzavíracích cen. V klouzavém průměru za 10 období se přidají závěrečné ceny za posledních 10 období a poté se dělí 10, aby se získal průměr.

Všimněte si, jak se liší výpočty cloudu Ichimoku? Jsou založeny na maximech a minimech za určité období a poté vyděleny dvěma. Průměry Ichimoku se proto budou lišit od tradičních klouzavých průměrů, i když se použije stejný počet období.

Jeden indikátor není lepší než jiný, pouze poskytují informace různými způsoby.

Omezení používání cloudu Ichimoku

Díky tomuto indikátoru může graf vypadat zaneprázdněn všemi řádky. Abychom to napravili, většina grafů umožňuje určité řádky skrýt. Například mohou být skryty všechny čáry kromě Vedoucího rozpětí A a B, které vytvářejí mrak. Každý obchodník se musí zaměřit na to, které řádky poskytují nejvíce informací, a poté zvážit skrytí ostatních, pokud jsou všechny řádky rušivé.

Dalším omezením cloudu Ichimoku je to, že je založen na historických datech. Zatímco dva z těchto datových bodů jsou vykresleny v budoucnu, ve vzorci není nic, co by ze své podstaty předpovídalo. Průměry se v budoucnosti jednoduše vykreslují.

Cloud se také může stát na dlouhou dobu irelevantní, protože cena zůstává nad nebo pod ním. V takových dobách se stává důležitější konverzní čára, základní čára a jejich přechody, protože se obecně drží blíže ceně.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 • Obsah článku

 • Přihlásit se k odběru novinek o investování