Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Citron říká, že ligand má v explozivní notě 80% nevýhodu

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fundamentální analýza  > Citron říká, že ligand má v explozivní notě 80% nevýhodu

Citron říká, že ligand má v explozivní notě 80% nevýhodu

Citron Investigate, aktivista s krátkým prodejem v čele s Andrewem Leftem, vykopal ošklivé důkazy proti společnosti Ligand Prescribed drugs Inc. (LGND).

Ve 23stránkové zprávě Citron obvinil biofarmaceutickou společnost se sídlem v San Diegu ze zavádějících investorů a dodal, že její budoucí výpočty výnosů jsou „rourovým snem“. Prodejce krátkých cen poté na akci udeřil cenový cíl ve výši 35 USD, což znamená 80% pokles oproti datu zveřejnění zprávy.

Obvinění

Poté, co Ligand nedokázal úspěšně vyvinout své vlastní léky, změnil svůj obchodní design tak, aby se zaměřil na shromažďování licenčních poplatků a plateb za milníky ze sloučenin a duševního vlastnictví, které licencuje jiným vývojářům drog.

Společnost Ligand se snaží dokázat svou důvěryhodnost sdělením investorům, že většina jejích budoucích výnosů pochází od společností Sage Therapeutics Inc. (SAGE), Retrophin Inc. (RTRX), Sermonix Pharmaceuticals, Bristol-Myers Squibb Co. (BMY), Eli Lilly & Co. (LLY) a Roivant Sciences, jinak známé jako „The Major 6.“ Citron však tvrdil, že tyto společnosti představují pouze 7% jejích potenciálních mezníků a že Ligandův plynovod je místo toho závislý na řadě sporně vypadajících firem.

Viking Společnost Therapeutics Inc. (VKTX) byla identifikována jako hlavní zákazník společnosti Ligand, což představuje více než 50%, tj. 1,5 miliardy dolarů, potenciálních milníků. Citron se ptal, zda je tento plynovod realistický, s tím, že by Ligand koupil Vikinga, kdyby byl. Prodejce krátkých filmů také varoval, že vikingští zasvěcenci v uplynulém roce odprodávali zásoby, což naznačuje, že mají malou důvěru ve vyhlídky společnosti.

Odtamtud se výzkum stává ještě více usvědčujícím. Citron odhalil, že dalších 20% budoucích příjmů Ligandu pochází z léků vyvinutých soukromými společnostmi Sermonix Pharmaceuticals, Chiva Prescription drugs, iMetabolic BioPharma a Seelos Therapeutics.

Citron tyto společnosti prošetřil a zjistil, že sotva existují. Krátký prodejce zjistil, že obchodní adresu společnosti Sermonix lze vysledovat do poštovní schránky v obchodě UPS v Columbusu ve státě Ohio. Chiva sdílí svou adresu s telemarketingovou firmou v Los Altos Hills v Kalifornii, adresa společnosti Seelos v New Yorku již není obsazena rok a uvedená adresa společnosti iMetabolic je domovem centra plodnosti.

Netřeba dodávat, že investoři nebyli těmito nálezy ohromeni. Ve středu klesly akcie biofarmaceutické společnosti o 16,48% na 110,05 USD.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web