[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Čistá hra definována

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Čistá hra definována

Čistá hra definována

Co je to čistá hra?

Čistá hra je společnost, která se zaměřuje na jeden typ produktu nebo služby. Opakem čisté hry je konglomerát, který nabízí mnoho produktů a služeb napříč různými průmyslovými odvětvími.

Někteří investoři dávají přednost investování do čistých her, protože je snazší analyzovat a poskytnout maximální expozici konkrétnímu tržnímu segmentu.

Například investor, který chce být vystaven americkým bankovním akcieám, by mohl upřednostnit nákup Bank of The usa ve srovnání s Berkshire Hathaway, protože ten se angažuje nejen v bankovnictví, ale také v mnoha dalších odvětvích.

Shrnutí

  • Čistá hra je společnost zaměřená na konkrétní oborovou mezeru.
  • Čisté hry jsou opakem konglomerátů, které se zabývají různými průmyslovými odvětvími.
  • Investoři mají rádi čisté hry professional jejich snadnou analýzu a expozici, kterou nabízejí konkrétním sektorům.

Porozumění čistým hrám

Čistě herní společnosti jsou oblíbené u určitých typů aktivních investorů, kteří chtějí uzavřít konkrétní sázky na konkrétní produkty nebo průmyslové segmenty. Pro tyto investory je nákup společnosti s několika diverzifikovanými obchodními liniemi nutí podstupovat zbytečná rizika v průmyslových odvětvích, do kterých nechtějí investovat.

Professional analytiky představují čisté hry příležitost získat přesnější údaje pro srovnatelnou analýzu společnosti nebo vzájemnou analýzu. Tyto zprávy jsou důležitým zdrojem informací professional investiční analýzu a základem pro relativní ocenění.

Relativní ocenění využívají metriky, jako je poměr cena / kniha (P / B), poměr cena / zisk (P / E), poměr cena / prodej (P / S) a cena poměr hotovostních toků (P / CF). Každá z těchto hodnot může pomoci investičnímu analytikovi vypočítat relativní hodnotu společnosti a vyhodnotit, zda je společnost nadhodnocena nebo podhodnocena. Společnosti čisté hry jsou užitečné vstupy do těchto analýz, protože jsou navzájem mnohem více přímo srovnatelné. Na druhé straně konglomeráty nejsou snadno srovnatelné, protože jejich výsledky odrážejí řadu průmyslových odvětví.

Význam „čisté hry“

Realisticky se termín čistá hra vždy používá jako aproximace, protože společnosti mají téměř vždy určitou meziodvětvovou expozici. To platí zejména při pohledu na velké veřejně obchodované společnosti.

Příklad čistého hraní v reálném světě

Warren provádí analýzu bankovního sektoru v Usa. Konkrétně chce vyhodnotit relativní atraktivitu různých amerických bankovních akcií na základě jejich poměrů PB a PE.

Pro svoji analýzu sestaví seznam následujících akcií:

  • BB&T Company: PB 1,28 a PE 12,98
  • KeyCorp: PB 1,06 a PE 10,58
  • Banky SunTrust: PB 1,16 a PE 11,88
  • Občanská finanční skupina: PB ,75 a PE 9,59

Přestože je každý podnik složitý a jedinečný, Warren zjistil, že tyto společnosti lze vzájemně relativně snadno srovnávat, protože regionální bankovnictví je jádrem jejich obchodních modelů. Proto je považuje za „čistou hru“ professional bankovní sektor.

Warren byl naopak v pokušení zařadit Berkshire Hathaway na svůj seznam kvůli jeho významné roli v bankovním sektoru. Rozhodl se však proti zahrnutí BRK, protože díky jeho četným nebankovním aktivitám bylo příliš obtížné srovnávat s čistými hrami bankovnictví.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: