Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Circle (společnost poskytující finanční služby)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Circle (společnost poskytující finanční služby)

Circle (společnost poskytující finanční služby)

Co je kruh?

Circle je bostonská společnost poskytující finanční služby, která používá blockchainovou technologii professional své peer-to-peer platby a produkty spojené s kryptoměnou. Začalo to v roce 2013 Jeremy Allaire, který dříve založil společnost Brightove, společnost poskytující online video platformy, a Sean Neville. Circle začínal jako spotřebitelská platforma professional placení a výměnu kryptoměn typu peer-to-peer, která sponzorovala populární burzu kryptoměn Poloniex poté, co burza zažila těžkosti v roce 2017, a která byla později vyhlášena v říjnu 2019...

V roce 2016 společnost přestala nabízet své služby peněženky s kryptoměnou. V červnu 2019 bylo oznámeno, že mobilní a související webové aplikace Circle Shell out budou ukončeny..Od roku 2020 se společnost zaměřuje na svůj stabilnícoin jako „programovatelné dolary“ professional obchodní použití.

Shrnutí

  • Circle je společnost poskytující finanční služby a platby zaměřená na blockchain, která byla zahájena v roce 2013.
  • Původně aplikace P2P zaměřená na spotřebitele a peněženka a směnárna pro kryptoměny se společnost od té doby znovu zaměřila na komerční blockchain a krypto aplikace.
  • Circle zahájil v roce 2018 stabilnícoin, známý jako USD Coin, krytý skutečnými dolary a navázaný na hodnotu 1 $ každý.

Jak kruh kruh funguje

World wide web společnosti Circle uvádí, že jejím posláním je změnit globální ekonomiku. Prvním produktem společnosti je aplikace s názvem Circle Fork out. Tato aplikace byla bitcoinová obchodní burza. Circle Pay byla první burzou, která získala licenci BitLicense, státu New York na provozování bitcoinových burz. Za prvních pár let společnost původně získala financování necelých 140 milionů USD a je podporována mimo jiné investiční bankou Goldman Sachs a čínským vyhledávacím gigantem Baidu Inc. V roce 2018 společnost Circle získala rizikový kapitál ve výši 110 milionů USD, aby vytvořila stabilnícoin na minci Ethereum podporovaný americkými dolary, známými jako USD Coin (USDC).

Britský úřad pro finanční chování (FCA) udělil společnosti Circle licenci elektronických peněz. V prosinci 2016 se zaměření Circle Pay přesunulo na peer-to-peer platby nebo „globální sociální platby.“ Společnost Circle také v roce 2017 zahájila softwarový projekt open up resource na podporu platebních technologií...

Aplikace Circle

Hlavním produktem společnosti Circle je aplikace s názvem Circle Spend, která umožňuje okamžitý a bezplatný převod peněz mezi jednotlivci. Služba je obdobou služby Paypal Venmo v tom, že ji lze použít pro každodenní transakce, jako je rozdělení nákladů na jídlo nebo placení nájemného.

Aplikace Circle Fork out je oblíbená u Millennials v Evropě. Podle společnosti je 90% jejích zákazníků mladších 35 allow a 60% mladších 25 let..V červnu 2017 společnost Circle Pay out oznámila integraci služby bezplatného převodu peněz mezi United states of america a Evropou. Při oznamování zahájení zakladatel společnosti Circle Allaire uvedl, že společnost pracuje na realizaci své vize bez rozdílu mezi mezinárodními a domácími převody peněz.

Od září 2019 již není aplikace kruh podporována.

Open up-Supply Blockchain Toolkit

Projekt open up resource Circle se nazývá Heart a je pojmenován podle protokolu Cent Routing Exchange, který používá. Převody v rámci aplikace probíhají pomocí tokenů Center (CENT), tokenu ethereum. Projekt umožňuje převody mezi spotřebitelskými digitálními peněženkami, které podporují různé měny. Záměrem je také pomoci společnosti poskytující finanční služby splnit stávající předpisy, jako jsou KYC a AML, povolením zveřejnění.

Projekt podporuje převody v mnoha zemích po celém světě. Například uživatel ve Velké Británii může pomocí aplikace převést britské libry na korejské wony a převést je na uživatele digitální peněženky v Koreji.

Center aktuálně běží na blockchainu ethereum, ale je navržen tak, aby fungoval i na jiných blockchainech. Allaire uvedl, že uzly protokolu budou sestávat z aplikací platebních technologií, jako jsou Paypal a Paytm.

Jak Circle vydělává peníze?

Produkty společnosti Circle jsou volně dostupné v obchodech s aplikacemi a společnost neúčtuje poplatky za transakce ani převody. Vydělává peníze obchodováním bitcoinů a dalších kryptoměn na trzích Over the Counter (OTC) a na digitálních burzách.

V tweetu ze srpna 2017 Allaire uvedl, že Circle byl druhým největším obchodníkem s kryptoměnami na světě. Společnost obchoduje s bitcoiny a ethery a je tvůrcem trhu na všech hlavních burzách. Rovněž poskytuje institucím služby OTC likvidity. V budoucnu může uvést na trh produkty, které generují příjmy.

„Budeme mít budoucí produkty vyšší úrovně, které plně chceme generovat příjmy, ale tento první základní produkt musí být zdarma,“ uvedl spoluzakladatel Sean Neville v příspěvku na blogu z roku 2014...

Obchodní strategie společnosti Circle

Společnost Circle podle prohlášení Allaire od roku 2017 měsíčně zpracovávala transakce v hodnotě 1 miliardy USD. Na Čínu, obrovský trh platebních aplikací, vstoupila od roku 2016. V Číně se společnost zaměřuje na „propojení čínského spotřebitele se zbytkem světa“ umožněním toku plateb směřujících do nebo do Číny. Mohlo by to například snadněji usnadnit operace převodu peněz čínským studentům studujícím v zahraničí.

Technologie a myšlenka společnosti Circle využívající tokeny založené na blockchainu jsou podobné jako u Ripple, jiné společnosti zaměřené na snižování nákladů na mezinárodní převody peněz. Obě aplikace však cílí na různé trhy. Podle Allaire je jejich produkt zaměřen na uživatele platebních aplikací, jako jsou Paypal a Venmo. Společnost Ripple na implementaci této technologie spolupracuje s bankovními institucemi.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: