Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Cílové konkurenty

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Nejlepší akcie  > Cílové konkurenty

Cílové konkurenty

Target (TGT) je maloobchod se slevami, který generuje příjmy z nabídky spotřebního zboží za konkurenceschopné ceny. Mezi podobné společnosti, které přímo soutěží s Targetem, patří Walmart (WMT) a Costco Wholesale (Price). Podniky v maloobchodě neprodukují přímo výrobky a musí své zboží získat na základě smluv s výrobci. Slevový maloobchodní průmysl se dostal pod rostoucí tlak kvůli pohodlí a konkurenceschopnému cenovému modelu nabízenému společností Amazon (AMZN) a Concentrate on není výjimkou.

Shrnutí

  • Hlavními konkurenty Targetu jsou Walmart, Costco a stále častěji také Amazon.
  • Goal je poněkud více zaměřen na kvalitu a mírně méně konkurenceschopný na cenu než Walmart a Costco.
  • Předčasná akvizice společnosti Shipt poskytla společnosti Target náskok na rostoucím trhu dodávek, ale její soupeři ji začínají dobíjet.

Pohled na diskontní maloobchod

Obchodní domy jako Target, Walmart a Costco poskytují zákazníkům širokou škálu produktů a udržují komplexní systémy správy akcie. Tyto obchody prodávají výrobky spotřebitelům za nižší ceny a spoléhají na základní spotřební zboží, jako je oblečení, výrobky professional domácnost a potraviny.

Všechny tři z těchto společností prodávají základní produkty, jako jsou potraviny, což jim umožnilo zůstat otevřené během uzamčení koronaviru. K pokračujícímu prodeji dále přispělo uzavření konkurenčních obchodů prodávajících pouze méně potřebné zboží, jako jsou módní doplňky a spotřební elektronika. Výsledkem bylo, že akcie společností Target, Walmart a Costco se během medvědího trhu počátkem roku 2020 držely mnohem lépe než S&P 500. Akcie společnosti Target však utrpěly větší maximální čerpání než její konkurenti, snad proto, že jsou méně zaměřeni nízké ceny.

Disponibilní příjem spotřebitele významně ovlivňuje prodej. Celkové zdraví obecné ekonomiky často úzce koreluje s maloobchodním prodejem a ziskovostí maloobchodníků se slevou, jako je Focus on. Budoucí růst těchto společností závisí na jejich schopnosti prosperovat za neustále se měnících podmínek. Maloobchodníci musí přijít s chytrými a kreativními strategiemi, aby si udrželi podíl na trhu.

Demografické údaje o slevě maloobchodních kupujících

Focus on obvykle oslovuje zákazníky, kteří mají vyšší příjmy, a to zdůrazněním vysoce kvalitního zboží a levné návrhářské módy. Walmartův důraz na nízké ceny obvykle přitahuje zákazníky s nižšími příjmy domácnosti. Zákazníci společnosti Costco jsou často bohatí a trpí obecnou recesí méně přímým dopadem než zákazníci Focus on a Walmart.

Goal těmto zákazníkům přímo konkuruje s Costco a zároveň se snaží konkurovat cenám společnosti Walmart a umisťuje se tak konkurenčně mezi zákazníky s nízkými příjmy. Budoucí růst maloobchodů se slevami, jako je Target, závisí na kontaktu se zákazníky. Musí také udržovat dostatečně zdravé marže, aby investorům vyplatily dostatečné dividendy a nacházely způsoby, jak těžit ze současných ekonomických podmínek. Tyto společnosti musí poskytovat produkty, které podporují prodej motivováním zákazníků k nakupování.

Mnoho maloobchodníků otevírá nové obchody, aby podpořilo další růst. Přidávají také produkty, jako jsou potraviny, které mnoho obchodních domů začalo prodávat, aby podpořilo růst tržeb. Silná konkurence motivuje mnoho maloobchodníků ke snížení marží, aby zůstali konkurenceschopní v oblasti cen. Ačkoli snížení marže jako strategie může zlepšit ceny, ponechává také menší zisky investorům.

doručovací služba

Společnost Concentrate on zvážila své doručovací operace v prosinci roku 2017 oznámením, že kupuje online doručovací společnost Shipt za 550 milionů dolarů..Tato nová nabídka umožňuje společnosti Target dodávat produkty a potraviny spotřebitelům do několika hodin od online nákupu. Zaneprázdněným a úspěšným lidem se zdá, že mají na nákupy méně času. Jsou ochotni zaplatit za doručení přirážku. Dodávka domů již dramaticky rostla, než panika nad koronavirem způsobila prudký nárůst poptávky.

Budoucnost maloobchodníků se slevou může záviset na tom, jak dobře se vypořádají s rostoucí poptávkou po doručování domů.

Společnost Shipt má dobrou pověst možnosti prémiového doručení, která poskytuje vysoce kvalitní služby. Shipt dává zákazníkům možnost nastavit konkrétní dodací lhůtu a platit tipy zaměstnancům za včasné služby. To ostře kontrastuje s tradičními službami doručování balíků, které se stále více zaměřují na udržení nízkých nákladů na získání velkých smluv. Na začátku roku 2020 bylo navíc prostřednictvím Shiptu k dispozici zboží od mnoha dalších firem, včetně konkurenčního Costca, společnosti Focus on.

Konkurenti Targetu však nebyli nečinní. Amazon si uvědomuje, že nechat jakoukoli jinou firmu získat výhodu v dodávce čehokoli je hrozbou professional jejich podnikání. Amazon rozšířil Complete Foods a spustil službu donášky potravin Amazon Contemporary, aby konkuroval na tomto trhu. Walmart spojil své síly se společností DoorDash, aby svým zákazníkům zajistil dodávku potravin. On-line spotřebitelé objednávají přímo od společnosti Walmart a užívají si stejně nízké ceny jako zákazníci v jejich obchodech. Jediné další poplatky jsou za doručení a tipy. Costco také nabízí možnost objednávat přímo z jejich webových stránek a Instacart zajišťuje doručení.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: