[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Cíle pro začínající obchodníky

Cíle pro začínající obchodníky

Na začátku obchodování je spousta otázek. Se všemi informacemi tam může být těžké se rozhodnout, kde začít. Stanovení cílů může pomoci, ale často začínající obchodníci nastavují nesprávný typ cílů. Jako začínající obchodník by vám počáteční cíle měly pomoci nakonec vydělat peníze, ale vydělávání peněz by nemělo být vaším cílem. Místo toho se rozhodněte, že si stanovíte počáteční cíle týkající se procesu a emulačních rysů profesionálních obchodníků.

Udělejte své cíle v procesu, nikoli ve výsledcích

Zpočátku chtějí obchodníci stanovit cíle týkající se čísel: „Vydělám 1% denně ze svého kapitálu 30 000 $“ nebo „Vydělám 30% ročně“. I když se to zdá jednoduché, abyste se skutečně dostali k určitým procentuálním nebo dolarovým cílům, budete muset vylepšit svůj tržní přístup a zdokonalit svou disciplínu. Ponořením se na trh a očekáváním vydělání určitého množství peněz je dlouhodobě téměř nemožné dosáhnout cíle. Tyto typy cílů vyžadují, aby obchodník skutečně porozuměl možnostem (a omezením) obchodního plánu, který používají, nejen aby si myslel, že tomu rozumí.

Na základě použité metody může být nemožné dosáhnout cíle v dolarech nebo procentech, ale stále může být platný a poskytovat dobrou návratnost. Obchodník proto musí buď opustit strategii, nebo se od ní odchýlit, aby našel více výnosů. Professional mnoho obchodníků se to stává nekonečným cyklem opouštění strategie po strategii. Při zpětném pohledu na grafy vypadá obchodování snadno, ale ti, kdo obchodují, vědí, že je to těžší, než vypadá. Začínající obchodníci musí mít nejen znalosti o trzích, ale také o sobě.

Stejně jako v jakémkoli jiném oboru, abyste se stali dobrým obchodníkem, musíte se soustředit na solidní proces. Výsledky nepřijdou okamžitě. Většina podniků vyžaduje poměrně dlouhou dobu, než se dosáhne zisku, a mnoho podniků úplně selže. Obchodování se nijak neliší. Bez pochopení toho, jak trhy skutečně fungují, a vývoje vítězného procesu, jsou výsledky založeny na náhodě, nikoli na dovednostech.

Chcete-li vytvořit vítězný proces obchodování na trzích, zkuste použít tyto tři cíle.

Mějte vždy plán

Na obchodní škole vás naučí, že k zahájení podnikání potřebujete podnikatelský plán. Obchodování je obchod. Proto při každém obchodování musíte obchodovat podle dobře promyšleného a vypočítaného plánu.

Plán by měl zahrnovat způsob zadávání a opouštění obchodů a způsob správy peněz. Plán by měl být velmi podrobný a měl by nastiňovat trhy, které budou obchodovány, rizikové parametry, pokud budou použity filtry na obchodní signály, co představuje obchodní a výstupní signál, velikost pozice, jaká tržní prostředí budou obchodována a jak to bude určeny, jako jsou rozsahy nebo trendy.

Proto je zde cílem vytvořit kompletní plán před provedením dalšího obchodu.

Naučte se neobchodovat

Zvláště když je cílem konkrétní částka dolaru, budou obchodníci tlačit k dosažení tohoto cíle, i když příležitosti nejsou k dispozici. Trh po celou dobu nepředstavuje statisticky pravděpodobné obchodní příležitosti, často vám bude mnohem lépe sedět na rukou nebo sledovat televizi než obchodovat. To většině lidí nesedí chtějí neustále něco dělat. Na trzích to může pomalu (nebo rychle) rozrušit zisky, které se dostavily během dobrých obchodních časů.

Obchodování v pomalých časech nebo provádění impulzivních obchodů mimo rámec plánu je tak běžnou záležitostí, že si zaslouží zvláštní pozornost. Udělejte si jeden ze svých cílů, abyste byli maximálně disciplinovaní, pouze obchodujte, které jsou uvedeny v plánu.

Udržujte to jednoduché

Složitá strategie může být velmi lákavá. Mnoho lidí věří, protože něco je složité, je pravděpodobnější, že to bude fungovat. Vyvarujte se přílišné fantazie se svými analýzami a obchodními strategiemi nebo složitějším vítězným obchodním plánem – obvykle to vede pouze ke zničení jeho ziskovosti. Pokud máte rádi akciový trh, držte se obchodování s akciemi. Pokud máte rádi měny, pak obchodujte Forex trading. Při zahájení se zaměřte pouze na jeden trh a několik jednoduchých strategií.

Cílem je vyhnout se neustálému vrtání za účelem zlepšení výkonu nebo neustálému přepínání trhů, strategií nebo analytických metod. Držte se plánu. Pokud to občas potřebujete trochu přepracovat, je to v pořádku, ale udržujte revize jednoduché a vyhněte se příliš složitému.

Sečteno a podtrženo

Na začátku buďte specializovaným obchodníkem zaměřeným na několik zvládnutelných cílů. Výsledky se dostaví včas, pokud obchodujete podle obchodního plánu, neobchodujete, když neexistují žádné příležitosti a vyhýbáte se příliš složitému obchodování.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: