Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Chicago Board Options Exchange (CBOE) VIX z definice VIX (VVIX)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Pokročilé trading strategie a nástroje  > Chicago Board Options Exchange (CBOE) VIX z definice VIX (VVIX)

Chicago Board Options Exchange (CBOE) VIX z definice VIX (VVIX)

Co je možnost Chicago Board Possibilities Exchange VIX of VIX (VVIX)?

VIX of VIX (nebo VVIX) je měřítkem volatility indexu volatility Chicago Board Alternatives Trade (CBOE) (VIX). VIX CBOE měří krátkodobou volatilitu indexů S&P 500 a VVIX měří volatilitu ceny VIX. Jinými slovy, VVIX je měřítkem volatility indexu S&P 500 a zmiňuje se o tom, jak rychle se mění sentiment trhu.

Shrnutí

  • VVIX CBOE (VIX of VIX) je měřítkem změny volatility v indexu volatility VIX.
  • VVIX měří, jak rychle se mění volatilita S&P 500, a je tedy měřítkem volatility indexu.
  • Investoři mohou použít VVIX a jeho deriváty k zajištění proti výkyvům volatility nebo sázet na změny na trhu opcí VIX.

CBOE Volatility Index (VIX)

Porozumění VVIX

Index volatility CBOE – neboli index VIX – byl spuštěn v roce 1993. V roce 2004 se futures a opce VIX začaly obchodovat. CBOE VIX měří krátkodobou (30denní) tržní volatilitu cen opcí indexu S&P 500 (SPX), převzatou z řady connect with i set opcí. Úrovně VIX nad 30 obecně naznačují vysokou volatilitu ti pod 20 mají tendenci naznačovat nízkou volatilitu.

VIX je interpretován jako indikátor úrovně důvěry investorů nebo strachu na trhu, a tedy úrovně investičního rizika, ale je běžně známý jako „index nejistoty“. Vyšší pojistné u možností VIX naznačuje vyšší míru nejistoty. Obchodování na úrovních VIX umožňuje investorům investovat do volatility trhu bez ohledu na skutečné směřování cen akcií a poskytuje příležitost diverzifikovat portfolio.

VIX of VIX nebo VVIX zase umožňuje investorům investovat své peníze do rychlosti změn volatility akcií, nikoli jen do volatility akcií samotných. VIX of VIX ovlivňuje směr možností VIX: Ceny VIX jsou určovány na základě VIX z VIX. VVIX se počítá pomocí stejných algoritmů, které určují ceny opcí VIX.

Jak mohou investoři těžit z VIX z VIX?

Investoři mohou těžit z používání VIX VIX, protože poskytuje užitečný pohled na možnost VIX a budoucí ceny, včetně následujících informací:

  • Očekávaná volatilita VIX
  • Očekávané volatility, které ovlivňují směr cen opcí VIX s různými daty vypršení platnosti
  • Obecná představa o důvěře trhu v budoucí hodnoty VIX

Investoři mohou těžit z volatility, pokud existují nesrovnalosti mezi cenami futures VIX a jejich reálnými hodnotami. Úskalí investování do samotného VIX zahrnují vyšší provize a odlišné daňové zacházení. Může být také riskantnější investovat do VIX, protože opce a futures stanovily details vypršení platnosti – investor musí předvídat volatilitu i časový rámec, ve kterém dosáhne této úrovně.

Nejběžnějším a základním způsobem, jak přidat VIX do portfolia, jsou směnky obchodované na burze (ETN), zatímco opce a futures jsou riskantnější, ale mají větší výplaty. Možnosti mají integrovanou páku, což znamená, že výnosy jsou vyšší, ale jejich ceny se mohou od VIX měnit, protože jsou založeny na očekávané budoucí hodnotě. Obchoduje se s nimi v evropském stylu, což znamená, že je nelze uplatnit před datem vypršení platnosti. Futures mají také vlastní pákový efekt a jejich ceny jsou založeny na forwardové hodnotě VIX, i když skutečná hodnota se může lišit.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: