Průvodce » Brokeři » Charles ‘Chuck’ Schwab z nulových provizí a jeho počátky

Charles ‘Chuck’ Schwab z nulových provizí a jeho počátky

Když Charles Schwab 1. října 2019 oznámil, že sníží obchodní provize na nulu, vytvořila seismický posun v odvětví on the internet brokerů. Schwabovi konkurenti brzy následovali a zvyšovali ekonomiku maloobchodního makléřského průmyslu, který se po staletí spoléhal na obchodní provize jako zdroj zisků. Pro Schwaba však bylo toto oznámení vyvrcholením revoluce, kterou Chuck Schwab zahájil v počátcích založení své stejnojmenné firmy.

Nedávno jsem měl příležitost udělat rozhovor s Chuckem Schwabem na oslavu vydání jeho monografie, Investováno: Navždy se mění způsob, jakým Američané investují, který se shodoval s oznámením o zrušení poplatků za obchodování.

Od konce 70. allow Schwab a jeho konkurenti pomalu snižovali poplatky, aby přilákali na trh více retailových investorů. Fungovalo to. Schwab (společnost) je nyní multidimenzionální firma poskytující finanční služby, která se chlubí aktivy v hodnotě 3,7 bilionu dolarů s 18 miliony zákazníků po celém světě. Zatímco odstranění poplatků za obchodování stojí společnost ročně v rozmezí 80 až 100 milionů dolarů, původní slevový makléř našel jiné způsoby, jak vydělat zisk od zahájení podnikání v roce 1973.

Chuck byl jedním z průkopníků nízkonákladového obchodování. V roce 1975 si všiml, že novely zákonů o cenných papírech z roku 1975 ukončily fixní obchodní provize, které u akcií činily až 80 $. Hlavním výdajem bylo odsunutí investic pouze do institucí a dobře nakloněných investorů, ale s pevnými provizemi, které nyní směřovaly k knihám o historii, si Chuck Schwab a několik dalších podnikatelů uvědomili, že to otevřelo dveře jednotlivým investorům, aby se mohli skutečně účastnit na akciovém trhu a budovat jejich bohatství.

Zdvořilost Schwab.com.

„Pravděpodobně jsme to v té době nevěděli, ale 1. květen 1975 byl zlomovým okamžikem professional jednotlivé investory a pro trhy,“ řekl Schwab v roce 2005. „S náhlým příchodem vyjednávaných obchodů s akciemi, které byly za méně než poloviční cenu průměrná Američanka zmizela z velké překážky v investování. “

Téměř o 15 allow později Schwab, nyní předseda své firmy, zopakoval svou kariéru trvající snahu o odstranění provize z obchodování pro drobné investory. „Vždy jsem chtěl vyjmout provize z rovnice,“ řekl mi, když jsem s ním nedávno dělal rozhovor v New Yorku. „Představují zátěž pro lidi, aby investovali.“

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.