Průvodce » Kryptoměny » Kryptoměnové směnárny » Changelly recenze – kompletní průvodce krypto směnárnou [2021]

Changelly recenze – kompletní průvodce krypto směnárnou [2021]

Kryptomenova smenarna Changelly kryptomeny smenarna smenit kryptomenu ethereum bitcoin kurz cena poplatky
Uživatelské hodnocení1 hodnocení
9.9
8.4
Hodnocení

Changelly patří mezi nejoblíbenější „okamžité“ krypto směnárny. Tato Changelly recenze pokryje základní informace co potřebujete vědět předtím, než se rozhodnete, jaká je pro vás nejlepší kryptoměnová směnárna. Od roku 2015 získala Changelly více než 1,5 milionu registrovaných uživatelů po celém světě. V tuto chvíli burza zpracovává více než 15 000 transakcí každý den a má měsíční obrat kolem 60 000 BTC. 

S více než 90 altcoiny k výměně nebo nákupu má Changelly dlouhý seznam obchodních párů, které nabízí zákazníkům. Je hrdý na rychlé transakce, zabezpečení účtu, špičkové směnné kurzy a snadno použitelné a intuitivní rozhraní.

Changelly zdůrazňuje jeho férovost, rychlost a důvěryhodnost. Je také rychlý a transakce trvají jen několik sekund. Má také dostatek důvěry, a to díky svému spojení s MinerGate, týmem, který má mezi krystalovými trhy nejdelší výsledky.

Obsah recenze

Jak funguje krypto směnárna Changelly?

Transakce na Changelly začíná jednou peněženkou kryptoměny a kryptoměnou dle vašeho výběru. Na základě kryptoměny a výše si Changelly vybere nejlepší kryptoobchod a poté najde nejlepší kurz mezi různými burzami kryptoměny. Převádí peníze na vámi zvolenou měnu v tomto nejlepším kurzu a účtuje poplatek 0,5 procenta. Nakonec Changelly doručí nově převedené krypto do vaší druhé peněženky.

Pro ty, kteří hledají více podrobností, má Changelly robot, který je integrován do největších světových obchodních platforem, jako jsou Bittrex a Poloniex. Během milisekund tento robot vytvoří nabídky nebo se zeptá na platformách, poté najde nejlepší dostupnou sazbu a svůj odhad zobrazí na webu Changelly. Sazby jsou vždy přibližné, dokud transakce nepřijde na blockchain, což znamená, že skutečná sazba se může mírně lišit.

Poplatky na Changelly

Další částí Changelly recenze je výše poplatků. Changelly neopravuje sazby, protože kryptoměna je dostatečně volatilní, takže sazba může každou minutu kolísat. Pokud by se Changelly rozhodla stanovit sazby, musela by pokrýt volatilitu měn a tržní rizika, což by vedlo k vyšším provizím. Changelly také musí zohlednit síťové poplatky za každou transakci – jedná se o poplatky účtované příslušnými zúčastněnými blockchainy, které jdou těžařům za zpracování transakce. Kvůli těmto faktorům může poplatek Changelly bohužel fungovat o něco vyšší, než kdybyste šli přímo na příslušné burzy. Kompromisem je, že Changelly je snadno použitelný pro začátečníky, kteří mohou být odradeni jinými výměnnými komplexními rozhraními nebo je nebudou moci používat kvůli omezením polohy atd.

Nabízejí fiat nákupy prostřednictvím kreditní nebo debetní karty, ale jejich poplatky jsou zde velmi drahé, proto vám nedoporučujeme je pro tento účel používat.

Poplatky Changelly jsou následující:

  • 0,5% provize z kryptoobchodů na kryptoměny.
  • 5% provize Changelly a 5% zjednodušený poplatek za zpracování při nákupu kreditní / debetní karty.

Jaké měny podporuje Changelly?

Jak již bylo zmíněno, Changelly podporuje více než 90 kryptoměn. Má úplný seznam podporovaných měn spolu s popisem dané kryptoměny na stránce „Podporované měny“. Najdete známé a extrémně populární kryptoměny, jako např Bitcoin, Litecoin, Dash, Ethereum, Dogecoin, a Monero, spolu s některými, o kterých jste možná neslyšeli, včetně XDN, BCN, FCN, NBT, NXT, FCT a RADS. Díky velkému seznamu je velmi pravděpodobné, že Changelly podporuje kryptoměny, mezi kterými chcete přepínat. K dispozici je také formulář, kde můžete navrhnout přidání svého tokenu na platformu Changelly.

Potřebujete účet, abyste mohli používat Changelly?

V zájmu ochrany soukromí uživatele nevyžaduje Changelly vytvoření účtu, aby mohl používat své konverzní služby. To znamená, že uživatelé nemusí zadávat osobní údaje; potřebují pouze platnou adresu peněženky. Mějte však na paměti, že ti, kteří kupují krypto pomocí bankovní karty, mohou před nákupem potřebovat další ověření. Ti, kteří se drží konverzí mezi kryptoměnami, však nepotřebují žádné ověření.

Jak koupit kryptoměny na Changelly?

Do Changelly recenze jsme také zahrnuli praktický návod jak koupit kryptoměny na Changelly. Nákup mincí na Changelly je přímý proces bez ohledu na to, jakou minci chcete koupit. Přejděte na web a upravte kryptoměnu vlevo pomocí rozevírací nabídky (výchozí nastavení je BTC) na krypto, ze kterého chcete změnit. Pomocí vyhledávací funkce můžete rychleji najít zvolenou kryptoměnu. Zadejte částku kryptoměny, upravte minci vpravo na tu, kterou chcete koupit, a klikněte na „Výměna“. V tomto okamžiku byste měli potvrdit zadanou částku, kterou prodáváte, a částku, kterou obdržíte, a poté kliknout na „Další“.

Domovská stránka směnárny Changelly
Domovská stránka směnárny Changelly

Zadejte adresu vaší peněženky, kam chcete kryptoměnu přijmout, a znovu zkontrolujte všechny podrobnosti. Kliknutím na „Další“ zobrazíte adresu peněženky a QR kód. Zde pošlete krypto, které má být změněno, Changelly.

Směnit kryptoměny na Changelly krypto směnárně
Směnit kryptoměny na Changelly krypto směnárně

Vložte adresu do správného pole peněženky, kterou chcete použít, nebo pokud pro svou peněženku používáte mobilní aplikaci, naskenujte QR kód. Jakmile Changelly obdrží vaše peníze, vymění je a poté odešlou na vaši adresu příjemce.

Odeslání kryptoměny na Changelly recenze

Stav transakce můžete kdykoli zobrazit v historii transakcí. Jakmile bude transakce dokončena, obdržíte oznámení, které obvykle trvá pět až 30 minut. Může dojít k delšímu zpoždění v síti. Po dokončení transakce obdržíte potvrzení s výstupním hash transakce, které dokazuje, že transakce byla dokončena.

Pamatujte, že transakce na blockchainu nelze zrušit. Je nemožné, aby jakákoli platforma, včetně Changelly, vrátila transakci zpět. Z tohoto důvodu byste měli před odesláním vždy potvrdit všechny podrobnosti své transakce.

Nakupujte kryptoměnu kreditními nebo debetními kartami

Další částí naší Changelly recenze je návod, jak koupit kryptoměny kreditní popř. debetní kartou. Changelly přijímá platby prostřednictvím bankovních karet v USD nebo EUR za více než 35 různých kryptoměn. Stejně jako u převodu kryptoměny je proces nákupu kryptoměny vaší bankovní kartou jednoduchý a rychlý. Nezapomeňte, že vaše bankovní karta musí podporovat 3D-Secure, což je ověření pomocí telefonního čísla. Karta může být z kterékoli země nebo může používat jakoukoli měnu, ale musí mít 3D-Secure a transakci musíte provést v USD nebo EUR.

Na domovské stránce Changelly upravte levou stranu (měny, kterou máte) tak, aby četl USD nebo EUR. Upravte část napravo od kryptoměny, kterou chcete koupit, stejně jako u jakékoli jiné konverze. Potvrďte sazbu a částku.

Nyní můžete zadat adresu peněženky, kam budete kryptoměnu dostávat. Zkontrolujte platební údaje, včetně odhadované částky, kterou chcete obdržet, a směnného kurzu. Pokud souhlasíte s směnným kurzem, přejděte k následujícímu kroku. Pokud je to jedna z vašich prvních transakcí s bankovní kartou, můžete mít limit pro nákup nebo další požadavky. Po přečtení požadavků a omezení klikněte na tlačítko „Pokračovat“

Platba kartou nákup kryptoměn na Changelly
Platba kartou nákup kryptoměn na Changelly

Budete vyzváni k zadání údajů na vaší bankovní kartě. Zadejte také telefonní číslo spojené s vaší kartou a měli byste rychle přijmout telefonní hovor. Poslechněte si digitální kód a zadejte jej. Přejděte do online aplikace vaší banky a na bankovním výpisu vyhledejte tříciferný kód. Případně můžete zaznamenat frázi „Ověření indacoinu“ a poslat svou fotografii s pasem. Po zadání kódu nebo odeslání dat by zpracování transakce mělo trvat pět až 30 minut.

Jaké jsou počáteční limity pro bankovní karty?

Další sekce Changelly recenze se věnuje počátečním limitům na bankovních kartách. Jak již bylo zmíněno, ti, kdo platí bankovními kartami, budou mít pro prvních několik transakcí limity. Karty z USA, Kanady nebo Austrálie budou mít při své první transakci limit 50 USD. Následující nákup lze provést za čtyři dny s limitem 100 $. Po sedmi dnech od prvního nákupu je limit až 500 $. V prvním týdnu nemůžete provést více než tři platby, ale nemáte žádné měsíční limity plateb.

Ti v EU nebo v zemích, které nejsou regiony SNS, mají podobný limitní režim, ale první transakce může být až 100 $. Druhá transakce (také za čtyři dny) má limit 200 $. Tyto země mají po sedmi dnech stejný limit 500 USD. Neexistují žádné měsíční limity, ale za první týden nemůžete provést více než šest plateb.

Ti v regionu SNS (Gruzie, Rusko, Bělorusko, Ukrajina, Arménie a Kazachstán) mají limit 200 USD na svou první transakci. Následující zvýšení limitu proběhne za 24 hodin. Limit pro první týden je 2 000 $ a pro první měsíc je limit 10 000 $.

Jak dlouho trvají transakce?

V průměru bude transakce Changelly zpracována během 5 až 30 minut. Existuje několik důvodů, které mohou trvat déle, včetně přetížení blockchainu. Bitcoin blockchains, stejně jako ty založené na Bitcoin, někdy zažije příliš mnoho nevyřízených transakcí, a pokud k tomu dojde, budete muset jen počkat, protože Changelly nemůže vyřešit přetížení blockchainu.

Je také možné, že transakce bude trvat déle kvůli aktualizaci mincí. Changelly občas vypne určité coiny, aby mohla aktualizovat klienta. Jakmile jsou mince znovu zapnuty, peníze obdržíte. Nakonec mohou transakce trvat déle v případě útoku DDoS, který každá platforma nese riziko. Jedinou možností v této situaci je počkat.

Existují minimální nebo maximální částky na Changelly?

Changelly nestanovuje maximální nebo minimální částky za transakce, ale tyto platí v určitých situacích. V případě převodu velmi malých částek se vždy ujistěte, že vaše transakce pokryje síťové poplatky, které blockchain vyžaduje. Patří sem poplatky za výstupní i vstupní síť, které blockchain bere. Pokud neplánujete převést dostatek prostředků na pokrytí těchto poplatků, zobrazí se chybová zpráva. Transakci stále můžete posunout bez úprav. To se však nedoporučuje, protože přijdete o peníze, protože vše půjde do poplatků za síť. Místo toho postupujte podle Changellyho návrhu ohledně minima požadovaného k pokrytí poplatků.

Neexistují žádná omezení, pokud jde o velké částky, ale měli byste si uvědomit, že doba zpracování transakce se bude lišit v závislosti na kapacitě blockchainu a nastavených síťových poplatcích vaší peněženky. Changelly také poskytuje návrhy, jak se vyhnout skládkám nebo pumpám na trhu. Místo toho, abyste poslali větší transakci v jednom kuse, zvažte její ponoření do několika menších transakcí a jejich odeslání s odstupem několika hodin. Tím se zabrání drtivé poptávce po vaší zvolené měně, což by vám mělo zajistit stabilnější a výnosnější konečnou sazbu.

Zákaznická podpora na Changelly

Naše Changelly recenze také pokrývá zákaznickou podporu. Changelly nabízí zákaznickou podporu prostřednictvím systému prodeje jízdenek umístěného na webu, návštěva odkazu podpory otevře vyskakovací okno, kde můžete zaslat e-mail jejich týmu prostřednictvím softwaru helpdesku.

Zákaznická podpora na Changelly krypto směnárně
Zákaznická podpora na Changelly krypto směnárně

Momentálně není k dispozici žádná telefonická podpora. Stejně jako u většiny burz recenze zákazníků na platformu jsou smíšené, společnost má 3 z 5 hvězdiček na TrustPilot s řadou komplimentů a také stížností na pomalé časy podpory zákazníků. Znepokojivě je komentář od jedné osoby, která má v systému Ether v hodnotě 500 000 $, s pomalou odezvou týmu.

Changelly recenze Trustpilot zkušenosti a hodnocení
Changelly recenze Trustpilot zkušenosti a hodnocení

Co je partnerský program Changelly?

Jako pobídka pro uživatele ke sdílení snadného používání Changelly nabízí platforma přidružený program. S tímto programem získáte navždy 50 procent podílu na výnosech. V zásadě se každý věrný zákazník může zaregistrovat do partnerského programu. Poté získáte jedinečný odkaz na doporučení. Když někdo použije tento odkaz k registraci, stane se trvale vaším doporučením. Od té doby získáte 50 procent provize Changelly ze všech jejich transakcí vyplacených v ekvivalentu Bitcoin. Odkaz i 50% provize jsou trvalé. Místo odkazu si můžete také vybrat, zda chcete doporučení přenést pomocí widgetu na vašem webu. Nejlepší ze všeho je, že výplata proběhne do jednoho dne od podání žádosti.

Jaké nástroje nabízí Changelly vývojářům?

Vývojáři, kteří chtějí využít výhod výměnných funkcí Changelly, mohou přistupovat k rozhraní API a získat vyhrazenou linku podpory. S API získáte také provizi navíc, která bude nastavena podle vašeho výběru. Vývojáři také mohou na své stránky přidat jeden z widgetů Changelly, včetně widgetů pro doporučení a widgetu pro výměnu. Nebo můžete přidat tlačítko, které uživatelům umožní platit altcoiny, což se děje přes Changelly.

Proč mohou uživatelé důvěřovat Changelly?

Changelly dává uživatelům četné důvody důvěřovat platformě. Okamžitě vyměňuje peníze, takže není třeba ukládat vklad nebo důvěřovat Changelly, aby byly vaše peníze v bezpečí. Každý účet má navíc dvoufaktorové ověřování. Pro větší jistotu se podívejte na počet uživatelů, který zahrnuje více než 3 miliony návštěvníků webu za měsíc. Dokonce i známí členové krypto komunity, jako Charlie Shrem, používají Changelly.

Je podle Changelly recenze krypto směnárna vhodná pro vás?

V této Changelly jsme se snažili shrnout základní informace o této krypto směnárně. Díky snadnému použití je Changelly přitažlivou krypto směnárnou pro zájemce o převod své kryptoměny. Protože platforma neukládá vaše peníze, existuje méně bezpečnostních obav, než by tomu bylo u burzy vyžadující vklady a výběry. Changelly je navíc snadno použitelný a možnost koupit kryptoměnu pomocí bankovní karty je velmi užitečná pro ty, kteří začínají s kryptoměnou, ale uvědomte si velmi vysoké poplatky, které účtují za nákupy karet. Jejich kryptoměnové kryptoměnové poplatky jsou přiměřené, takže pokud máte jinou možnost, například Coinbase, pro fiatové nákupy vám doporučujeme použít ji.

Changelly stojí za zvážení při hledání krypto směnárny. Měli byste však vždy dodržovat stejná preventivní opatření jako u jakékoli jiné výměny, například vytvoření silného hesla a použití dvoufaktorového ověřování. Pokud se chcete podívat spíše na kryptoměnové burzy, více informací najdete v našem přehledu kryptoměnových burz.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Kryptomenova smenarna Changelly kryptomeny smenarna smenit kryptomenu ethereum bitcoin kurz cena poplatky
Changelly recenze – kompletní průvodce krypto směnárnou [2021]
Recenze od Akcieprůvodce
Changelly je ideální kryptoměnová směnárna pro směnu kryptoměn mezi sebou, jelikož má nízké poplatky. Pro nákup kryptoměn měnou (fiat) doporučujeme spíše Coinbase, jelikož poplatky jsou nižší. Jedná se jinak o spolehlivou platformu.
Jednoduchost používání
9
Důvěryhodnost a reputace
9
Poplatky
7
Zákaznická podpora
8
Platební metody
9
Uživatelské hodnocení1 hodnocení
9.9
Výhody
Jednoduchá platforma pro začátečníky
Velká nabídka kryptoměn
Přijatelné poplatky za směnu kryptoměn mezi sebou (krypto-krypto)
Možnost nákupu měnou (fiat)
Nevýhody
Vysoké poplatky pro nákup kryptoměn s měnou (fiat)
Pomalá zákaznická podpora
Rychlost převodu závisí na rychlosti blockchain
8.4
Hodnocení
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Jednoduchost používání
Důvěryhodnost a reputace
Poplatky
Zákaznická podpora
Platební metody
Celkové hodnocení

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování