Průvodce » Kryptoměny » Kryptoměnové burzy » Binance vs Coinbase – která je nejlepší kryptoměnová burza [2021]

Binance vs Coinbase – která je nejlepší kryptoměnová burza [2021]

Binance vs Coinbase porovnání nejlepších kryptoměnových burz

Kdokoli, kdo je ve světě bitcoinů a alternativních kryptoměn nový, pravděpodobně narazí na Coinbase a Binance. Proto jsme udělali porovnání krypotměnových burz Binance vs Coinbase. Jedná se o dvě z nejznámějších jmen, pokud jde o kryptoměny a vše s tím spojené. Coinbase je aplikace, která každému usnadnila přeměnu dolarů na jeho bankovním účtu na bitcoin prostřednictvím rozhraní zprostředkování ve stylu a Binance se proslavila během šílenství počáteční nabídky mincí (ICO) v roce 2017, když každý chtěl obchodovat s nejnovějšími krypto tokeny, které se zdály být spouštěny denně. 

Zatímco obě tyto platformy jsou pozoruhodné pro role, které hrají v ekosystému kryptoměny, existuje poměrně málo rozdílů, pokud jde o jejich fungování. Podívejme se blíže na klíčové rozdíly mezi Binance a Coinbase, abychom zjistili, která platforma může být dobrou volbou pro vaše potřeby.

Binance recenze kryptoměnovy krypto burza poplatky recenze návod podvod kryptoměny spread zkušenosti tutorial

Coinbase krypto směnárna kryptoměny BItcoin Ethereum Litecoin Dogecoin směnit poplatky spread recenze návod zkušenosti

Sídlo společnosti

Žádné centrální sídlo

San Francisco, USA

Typ společnosti

Burza

Burza / směnárna

Poplatky

.015-0,1%

0,5 - 3,99%

Zabezpečení

Střední

Vysoký

Pro začátečníky

Ne

Ano

Požadované ověření

Závisí na regionu

Ano

Dostupné kryptoměny

Bitcoin, Ethereum, BNB (175+)

Bitcoin, Ethereum, Ripple (28+)

Token

Ano

Ano (USDC)

Připravená peněženka

Ano

Ano

Možnosti vkladu

Pouze kryptoměna

Debetní karta, bankovní převod, kryptoměna

Možnosti výběru

Pouze kryptoměna

Bankovní převod, PayPal, kryptoměna

Rok založení

2017

2012

Obchodování fiat

Ano (pouze stablecoiny)

Ano

Zlato / drahé kovy

Ne

Ne

Recenze

Binance recenze

Coinbase PRO recenze

Web

Přejít na Binance

Přejít na Coinbase

Srovnání poplatků Binance vs Coinbase

Jeden z hlavních aspektů která kryptoměnová burza Binance vs Coinbase je lepší jsou poplatky. Pokud jsou vaším hlavním kritériem obchodní poplatky, pak není pochyb o tom, že Binance je lepší volbou než Coinbase. Je však třeba poznamenat, že to není nutně spravedlivé srovnání, když jsou tyto plány poplatků vnímány ve vakuu. Coinbase je platforma, která je více než cokoli jiného zaměřena na snadné použití a jednoduchost, a ve skutečnosti funguje spíše jako makléřská platforma než pokročilé obchodní oddělení. Zatímco poplatky Coinbase mohou při použití debetní karty dosahovat až 4%, je důležité si uvědomit, že uživatel zde za pohodlí platí opravdu víc než cokoli jiného.

 

Pokud děláte obchodování za méně než 50 BTC měsíčně, pak poplatky za obchodování na Binance budou 0,1% za obchod. Tyto poplatky klesají, jak se zvyšuje váš měsíční objem obchodování. Základní poplatek na Coinbase je 1,49%, ale jak již bylo zmíněno dříve, může se více než zdvojnásobit, pokud jako zdroj financování obchodu používáte debetní kartu, a ne svůj bankovní účet. Samozřejmě je také důležité si uvědomit, že Coinbase má také svou vlastní pokročilou obchodní platformu v podobě Coinbase Pro, kde jsou poplatky srovnatelnější s Binance. Binance má také jednodušší obchodní rozhraní dostupné pro ty, kteří to potřebují.

Funkce a prostředí Binance vs Coinbase

Binance vs Coinbase kryptoměnové burzy srování
Binance vs Coinbase kryptoměnové burzy srování

Binance vs Coinbase jsou ve světě kryptoměny tak velké instituce, že je lze považovat spíše za obecné platformy než za burzy. Obě tyto burzy se v průběhu let rozšířily a nabídly řadu dalších funkcí nad rámec své nabídky základních burz.

Jednou z funkcí, kterou mají obě tyto kryptoměnové instituce společnou, je to, že je možné získat přístup k relativně malému množství kryptoměny, aniž byste museli projít rozsáhlými požadavky Know Your Customer (KYC). Například můžete prostřednictvím Coinbase zakoupit kryptoměnu v hodnotě až 9 500 USD pouze poskytnutím telefonního čísla jako formy ověření. Požadavky na ověření na Binance jsou ještě méně přísné, protože uživatelé mohou denně vybírat kryptoměnu v hodnotě až 2 bitcoinů bez ověření svých účtů.

Obě platformy také přidaly podporu pro půjčování kryptoměn a úrokové účty, ačkoli Binance je v této oblasti mnohem rozvinutější. V tuto chvíli není výpůjčka proti držbě bitcoinů funkcí, která byla zavedena všem uživatelům Coinbase. S Binance existuje celá řada možností, jak si půjčit a získat úrok prostřednictvím mnoha různých kryptoaktiv.

Obě tyto platformy mají také své vlastní nabídky kryptoměnových debetních karet, které uživatelům umožňují proměnit svá kryptoměna v hotovost, kterou lze utratit na jakémkoli místě, kde je Visa přijata během několika sekund. Uživatelé si pomocí těchto karet mohou dokonce vybrat fyzickou hotovost z bankomatů.

Binance také rozšířil svou platformu do mnoha dalších oblastí, včetně spuštění fondu těžby bitcoinů a schopnosti obchodovat s deriváty. Coinbase má jedinečnou nabídku v podobě Coinbase Earn, která umožňuje uživatelům vydělávat kryptoměnu zdarma, když se dozví o specifických vlastnostech nových kryptoměn. Uživatelé by si však měli být vědomi, že tento vzdělávací materiál se zaměřuje pouze na pozitiva a žádný z potenciálních negativních aspektů různých kryptoaktiv obsažených v programu.

Jedním z klíčových rozdílů mezi Coinbase a Binance, na které je třeba mít na paměti, je, že Binance nemá spojení s tradičním finančním systémem, přinejmenším ne ve Spojených státech. Jinými slovy, nemůžete ve skutečnosti přesouvat americké dolary ze svého bankovního účtu na Binance za účelem obchodování.

Rychlost Binance vs Coinbase

Pokud jde o rychlost provádění obchodu Binance vs Coinbase, mezi těmito dvěma platformami není velký rozdíl. Zatímco uživatelé mohou předpokládat, že Coinbase je o něco pomalejší kvůli skutečnosti, že se jedná spíše o makléřskou platformu než platformu pro obchodníky, realitou je, že obchody realizované prostřednictvím Coinbase jsou v zákulisí prosazovány prostřednictvím Coinbase Pro.

Pokud jde o vklady a výběry, je trochu obtížné tyto dvě platformy porovnávat, protože fungují na různých úrovních dodržování předpisů. Coinbase si klade za cíl sledovat téměř všechny směry regulačních orgánů ve Spojených státech, zatímco Binance se prozatím vyhýbá připojení k bankovním účtům v USA kvůli možným problémům s dodržováním předpisů. To znamená, že je jasné, že budete moci přesouvat peníze tam a zpět mezi bankovním účtem a kryptoměnou, pokud používáte Coinbase ve Spojených státech. Samozřejmě existuje i obchodní platforma peer-to-peer, kterou nabízí Binance, ale to má tendenci přicházet s vyššími poplatky. Obě tyto platformy také umožňují svým uživatelům okamžitě nakupovat bitcoiny a další kryptoměny prostřednictvím kryptoměnové debetní karty.

Registrace na kteroukoli z těchto platforem je také rychlý a bezbolestný proces, protože ani jedna z těchto výměn nevyžaduje velké množství osobních údajů k ověření identity uživatele, než mohou začít obchodovat. Samozřejmě, jak bylo uvedeno výše, limity toho, co je uživatel schopen dělat s neověřeným účtem, jsou na Binance mnohem vyšší.

Zabezpečení Binance vs Coinbase

Z hlediska zapezpečení kryptoměnových burz Binance vs Coinbase by se zdálo, že Coinbase má oproti Binance mírný náskok. Binance byl hacknut několikrát a Coinbase nikdy nečelil vážnému bezpečnostnímu incidentu. Zatímco Binance má způsoby, jak se vypořádat s hackery, aby se ujistil, že jejich uživatelé ve skutečnosti neztratí žádné peníze, je třeba vzít v úvahu skutečnost, že byli hacknuti více než jednou. Koneckonců, je možné, že jejich pojišťovací systém bude vždy schopen zachránit své uživatele.

Coinbase je také přátelštější vůči regulačním orgánům, což je přehlížený aspekt bezpečnosti. Skutečnost, že Binance umožňuje Američanům obchodovat na jejich platformě bez vysoké úrovně zavedených politik proti praní peněz, by z nich mohla udělat cíl pro donucovací opatření vlády USA, včetně potenciálního omezení platformy jako celku. Binance se také velmi spoléhá na Tether pro obchodování v USD, které funguje v jakési regulační šedé oblasti.

Nabídka kryptoměn Binance vs Coinbase

Pokud jde o počet kryptoměn podporovaných Binance vs Coinbase, není žádným tajemstvím, že Binance je na tom o hodně lépe než Coinbase. I když je pro obchodování na Coinbase Pro k dispozici více měn, základní platforma Coinbase je poněkud omezená, pokud jde o to, co uživatelé mohou nakupovat a prodávat. Binance se naproti tomu dostalo do popředí během výbuchu nových tokenů, ke kterému došlo v roce 2017, a vždy se soustředili na nabídku co nejvíce tokenů pro obchodování na platformě. Bylo by obtížné vypsat všechny tokeny dostupné pro obchodování na Binance, protože od roku 2020 je na platformě více než 1 000 obchodních párů.

Obchodování na Binance vs Coinbase

Coinbase Pro nabízí lepší možnosti pro obchodování kryptoměn
Coinbase Pro nabízí lepší možnosti pro obchodování kryptoměn

A jak to je se samotnou zkušeností s obchodováním kryptoměn Binance vs Coinbase? Ačkoli Binance nabízí lepší zkušenosti s obchodováním než Coinbase, je důležité si uvědomit, že Coinbase Pro je k dispozici také uživatelům Coinbase. Jinými slovy, ti, kteří chtějí získat přístup k lepšímu prostředí k obchodování mohou přejít na Coinbase Pro, pokud si to přejí. Binance má pro uživatele k dispozici také různé úrovně obchodování a nabízí možnost komukoli od zkušeného obchodníka po technicky negramotného snadno nakupovat a prodávat bitcoiny a další aktiva na své platformě. Samozřejmě nedostatek integrace s bankovními účty je zde potenciálním problémem, pokud jde o schopnost pohybovat penězi, ale realita je, že uživatelé Binance jsou také schopni přesouvat dolary na jiné burzy prostřednictvím Tether stablecoin.

Jednou z obchodních funkcí nalezených na Binance, která se nenachází na Coinbase, je obchodování s deriváty, což je další faktor, který je třeba vzít v úvahu.

Jednoduchost ovládání Binance vs Coinbase

Snadné použití je velkou výhodou Coinbase. Celá platforma je postavena výhradně na myšlence usnadnit uživatelům co nejjednodušší seznámení se s kryptoměnami a jejich nákup poprvé. To je to, co přivedlo aplikaci na vrchol žebříčků Apple App Store na konci roku 2017. Díky tomuto uživatelsky přívětivému rozhraní v kombinaci s možností připojit bankovní účet k účtu Coinbase je výměna zjevným vítězem nad Binance v této sekci. Tím nechci říci, že Binance nelze použít uživatelsky přívětivým způsobem, ale realita je taková, že prostě nejsou tak zaměřeni na nové uživatele, jako Coinbase.

Která kryptoměnová burza je pro vás nejlepší?

Na základě porovnání kryptoměnových burz Binance vs Coinbase je zjevné, že otázka která je nejlepší kryptoměnová burza na koupení a obchodování kryptoměn záleží na tom, zda jsou pro vás nejdůležitější výše poplatků, uživatelské prostředí, nabídka kryptoměn nebo například pokročilost nabízených funkcí. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, podívejte se na naši Binance recenzi a Coinbase PRO recenzi, kde se oběma burzám věnujeme v detailu a ukážeme vám, jak probíhá celý proces a jak vypadá uživatelské prostředí těchto krypotměnových burz. Pro kompletní porovnání se můžete podívat na nejlepší kryptoměnové burzy pro obchodování kryptoměn.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.