Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Burzovní obchodované poznámky: Alternativa k ETF

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Burzovní obchodované poznámky: Alternativa k ETF

Burzovní obchodované poznámky: Alternativa k ETF

Směnky obchodované na burze (ETN) jsou blízcí příbuzní fondů obchodovaných na burze (ETF), ale existují určité klíčové strukturální rozdíly.

Pro investory, kteří mají zájem o zkoumání tohoto druhu investic, je důležité vědět, jak fungují, pokud jde o investování do indexů a ve srovnání s ETF.

Shrnutí

  • Směnky obchodované na burze (ETN) jsou nezajištěné dluhové cenné papíry, které sledují podkladový index cenných papírů.
  • ETN se liší od fondů obchodovaných na burze, které také sledují podkladový index cenných papírů, ale obchodují jako akcie.
  • ETN přinášejí úvěrové riziko, které ETF nemají, zatímco ETF přinášejí riziko sledování.
  • Daňové zacházení s ETN je lepší než s ETF, protože jsou zdaňovány sazbou dlouhodobých kapitálových zisků – příznivější než u ETF.

ETN vs. ETF

ETN jsou strukturované produkty, které jsou vydávány jako prioritní dluhopisy, zatímco ETF představují podíl na podkladové komoditě. ETN jsou spíše jako dluhopisy v tom, že jsou nezajištěné. ETF poskytují investice do fondu, který drží aktiva, která sleduje, jako jsou akcie, dluhopisy nebo zlato.

Barclays Bank PLC, 300 permit stará finanční instituce se stovkami milionů aktiv a dobrým úvěrovým hodnocením od Typical & Poor’s, poskytuje svým ETN poměrně spolehlivou podporu. Ale ani při tomto druhu důvěryhodnosti nejsou investice bez úvěrového rizika. Navzdory své pověsti nebude Barclays nikdy tak bezpečný jako centrální banka, jak jsme byli svědky pádu velkých financial institution, jako jsou Lehman Brothers a Bear Stearns, během poslední finanční krize. Ještě přísnější předpisy vyžadující více bezpečnostního kapitálu nečiní banky úplně imunní před kolapsem.

Rozdíly v daňovém zacházení

ETN sledují své podkladové indexy po odečtení ročních výdajů 75 bazických bodů ročně. Na rozdíl od ETF neexistují žádné chyby sledování s ETN.

Investoři by měli s ETN zacházet jako s předplacenými smlouvami. To znamená, že jakýkoli rozdíl mezi prodejem a nákupem bude klasifikován jako kapitálový zisk. Professional srovnání, návratnost z komoditních ETF bude pocházet z úroků z pokladničních poukázek, krátkodobých kapitálových zisků realizovaných při obchodování futures kontraktů a dlouhodobých kapitálových zisků.

Jelikož se s dlouhodobými kapitálovými zisky zachází příznivěji než s krátkodobými kapitálovými zisky a úroky, mělo by být daňové zacházení s ETN příznivější než s ETF.

Vlastník ETN však bude dlužit daň z příjmu z úroků nebo výplat kupónů provedených ETN. U mezinárodních investorů jsou rozdíly sloučeny jako zacházení s těmito kapitálovými zisky a bude se s nimi zacházet odlišně v jejich domovských zemích.

Směnky obchodované na burze (ETN) jsou podobné dluhopisům, zatímco fondy obchodované na burze (ETF) jsou podobné akciím.

Různá rizika

Mimo daňového zacházení se rozdíl mezi ETN a ETF snižuje na kreditní riziko versus sledovací riziko.

ETN mají úvěrové riziko, takže pokud by Barclays zkrachovala, investoři se možná budou muset dostat do řady za většími věřiteli a nedostanou výnos, který jim slíbili. Na druhé straně ETF nemá prakticky žádné kreditní riziko. S držením ETF však souvisí riziko sledování. Jinými slovy, existuje možnost, že výnosy ETF se budou lišit od jejího podkladového indexu.

Který je lepší?

Nyní, když lépe rozumíte rozdílům mezi ETN a ETF, který z nich byste si měli vybrat? Do jisté míry to bude určeno vaší daňovou skupinou a časovým horizontem vaší investice.

I když největší výhodou ETN je, že se s celým ziskem zachází jako s kapitálovým ziskem, tento zisk se také odkládá, dokud není cenný papír buď prodán, nebo splatný. To je něco, co by dlouhodobí investoři s vědomím daní neměli brát na lehkou váhu. S ETF se kapitálové zisky a ztráty realizují, když se každá futures kontrakt vrací do jiné.

Závěr

Velký rozdíl mezi ETN a ETF je mezi úvěrovým rizikem a daňovým zacházením.

I když je přínos aktivního řízení diskutabilní, nelze zpochybnit hodnotu, kterou finanční inženýrství přineslo na finanční trhy od doby, kdy se na začátku 70. let ujala deregulace. Finanční inženýrství učinilo naše trhy likvidnějšími a efektivnějšími. Vytvoření ETN je vývoj, o kterém by se měli všichni investoři dozvědět a zvážit přidání do svých portfolií.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: