BUGS Index (HUI)

Co je BUGS Index (HUI)

BUGS Index (HUI) je index společností zabývajících se těžbou zlata. BUGS je zkratka professional „koš nezabezpečených zlatých akcií“. HUI je image tickeru professional index. Společnosti zařazené do indexu BUGS nezabezpečují produkci zlata déle než rok a půl, což indexu výrazně vystavuje krátkodobým pohybům cen zlata. Index se obchoduje na newyorské burze (NYSE).

Index BUGS, který byl spuštěn v březnu 1996, měl hodnotu 200. Byl to nejvýkonnější americký akciový sektor roku 2000 a vzrostl asi o 1600%.

ROZDĚLOVÁNÍ CHYB Rejstřík (HUI)

BUGS Index (HUI) sleduje pohyb šestnácti společností těžících zlato, včetně společností Newmont Mining Company, Barrick Gold Corporation, Goldcorp Inc. a Iamgold Company. Index je znám jako upravený index se stejným dolary váženým indexem. Při rovnoměrném vážení dostávají všechny komponenty stejnou pozornost. Jelikož je HUI upraven, dává třem společnostem s nejvýznamnější tržní kapitalizací větší váhu.

Většina indexů váží společnosti na základě tržní kapitalizace místo ceny. Pokud je tržní restrict společnosti 1 000 000 $ a hodnota všech akcií v indexu je 100 000 000 $, měla by společnost hodnotu 1% indexu. Indexy se neustále počítají, aby poskytovaly přesné odrazy trhu během obchodní relace.

BUGS Index může reagovat na změny na trhu přidáním nebo odebráním společností z indexu. Upravuje se čtvrtletně, v březnu, červnu, září a prosinci.

Srovnání BUGS s XAU

BUGS Index je jedním ze dvou nejvýznamnějších indexů drahých kovů na trhu. Druhým je Philadelphia Gold and Silver Index (XAU). Tyto dva indexy mají mnoho společného, ​​ale existují mezi nimi dva hlavní rozdíly.

  1. Index BUGS sleduje výhradně akcie těžby zlata, zatímco index XAU sleduje společnosti zapojené do těžby zlata i stříbra.
  2. Index XAU zahrnuje společnosti, které zajišťují svou produkci déle než rok a půl, zatímco index BUG je omezen na společnosti, které nezajišťují svou produkci déle než rok a půl.

Obecně index BUGS a index XAU reagují na tržní síly podobnými, i když ne identickými způsoby. Významný pohyb akcie těžby zlata v obou směrech se zaregistruje v obou indexech. Rozdílné složení obou indexů také zajišťuje, že se nikdy nebudou pohybovat stejně.

Obchodování pomocí informací HUI

I když nemůžete investovat ani obchodovat přímo v HUI ani v žádném indexu, může poskytnout informace, které můžete použít při své analýze. Obchodníci mohou pro určení směru trhu porovnat HUI s cenou zlatých prutů. Použitím podobných srovnání mohou zájemci o futures nebo opce vidět sílu akcií společností spřízněných se zlatem v porovnání s cenou kovu. Obchodníci mohou dále porovnávat HUI s XAU, aby odvodili poměr mezi indexem pouze zlata a indexem twin-steel.

Mezi další indexy ke kontrole patří Dow Jones US Mining Index (DJPM), který sleduje košík horníků, a index S&P Metals and Mining Pick Market Index (SPSIMM), který obsahuje společnosti klasifikované v odvětvích těžby kovů a těžby.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.