Průvodce » Investování » Alternativní investice » Akcie marihuana » Bude těžší koupit tento velký marihuanový ETF?

Bude těžší koupit tento velký marihuanový ETF?

Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg mohou mít američtí investoři ještě obtížnější období, než na jaké jsou zvyklí investovat do akcií konopí. Důvodem je, že ETFMG Choice Harvest ETF (MJ), jeden z největších fondů obchodovaných na konopných burzách (ETF), narazil na technický problém zahrnující depozitáře. Pro investory v Usa, kteří mají zájem o využití růstového potenciálu legálního konopného průmyslu, to představuje významnou překážku: akcie konopí a související nástroje již byly považovány za kráčející poměrně jemnou linii, pokud jde o otázky regulace.

Podrobnosti o vydání

Dvě z primárních bank zajišťujících velké nákupy MJ, Lender of America a Credit Suisse, podle zprávy přestaly přijímat pokyny vyžadující, aby vytvořily nové akcie ve fondu. Důvodem bylo to, že MJ přestala používat jako správce depozitáře US Bancorp s jedním zdrojem, který jako důvod uvedl operační rizika a rizika vypořádání.

Od středy 26. září odpoledne šéf ETF Supervisors Group Sam Masucci, jehož společnost spravuje MJ, uvedl, že nejméně čtyři z devíti oprávněných účastníků pracujících s jeho firmou vytvořili akcie MJ od změny vazby. Bloomberg dodal, že od 14. září do MJ proudilo více než 50 milionů dolarů, což naznačuje, že tato otázka mohla být menší celkovou bariérou a větší rychlostí.

Kontext

Emise nicméně zůstává významná professional ETF ve výši 660 milionů USD. Aby fond jako MJ exceloval, spoléhá se na velké banky jako Credit score Suisse nebo Bank of America, aby mu pomohl nasměrovat aktiva jeho cestou. Tyto banky mají zásadní význam pro ochranu ceny fondu před přílišným vzdálením se od jeho vlastní hodnoty. Není pochyb o tom, že proces efektivního obchodování čelí hrozbě určitého stupně kompromisu vzhledem k nedostatečné účasti ostatních oprávněných účastníků.

Není to také poprvé v tomto roce, kdy MJ čelí tlaku. Koncem loňského roku ETFMG rychle změnila strategii fondu z latinskoamerických nemovitostí na marihuanové společnosti, čímž podpořila zájem o tento proces. Náhlý posun však podnítil otázky, zda americký Bancorp zůstane či nebude ve své pozici depozitáře.

Budoucnost MJ

Společnost Wedbush Securities byla do budoucna jmenována správcem fondu. Zároveň ETFMG jmenovala společnost Computershare Trust Co. jako převodního agenta a jmenovala se správcem fondu Americký Bancorp předtím vykonával všechny tři tyto práce. I když to zaplňuje tato volná místa, Bloomberg uznává, že žádná z těchto společností nemá pověst, že by mohla převzít tyto job v prostoru ETF. Budoucnost tak může zůstat turbulentní, i když akcie banku přinášejí značné zisky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.