Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Broker-Dealers vs RIA: Jaký je rozdíl?

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Broker-Dealers vs RIA: Jaký je rozdíl?

Broker-Dealers vs RIA: Jaký je rozdíl?

Broker-Dealers vs. RIAs: An Overview

Jste trader, který se chce vyhnout srubům. Jste na trhu pro nezávislého finančního plánovače nebo finančního poradce, který nepracuje pro velkou firmu, jako je Wells Fargo nebo Morgan Stanley. To pokrývá hodně území, ale nakonec všichni takoví plánovači a poradci, kteří spravují aktiva (jiná než anuity nebo životní pojištění), spadají do jedné ze dvou kategorií: Mohou to být buď registrovaní investiční poradci (RIA), nebo registrovaní zástupci, kteří pracují pro nezávislého makléř-obchodník. Kromě toho, že spadají pod různé regulační kompetence, existuje několik různých způsobů, jak tito odborníci mohou poskytovat a účtovat za své služby.

Shrnutí

  • Investoři, kteří hledají nezávislého finančního odborníka, který jim pomůže s poradenstvím a investicemi, si mohou vybrat mezi nezávislými makléřskými dealery a registrovanými investičními poradci (RIA).
  • Nezávislí makléři a obchodníci fungují jako makléřské společnosti s kompletními službami, ale zůstávají osvobozeni od omezení a požadavků velké společnosti Wall Street.
  • RIA jsou nezávislí fiduciáři, kteří se mohou sdružovat s několika makléřskými dealery a prodávat řadu produktů a služeb.

Druhy investičních poradců

Nezávislí makléři-prodejci

Registrovaným zástupcům, kteří pracují professional velké drátovny, se často řekne, jaké produkty prodat, jaké akcie doporučit a jak mohou podnikat. Zástupci, kteří pracují pro nezávislé makléře-dealery, tato omezení nemají a professional svou klientelu mají obvykle mnohem širší výběr produktů a služeb než brokovníci.

Nezávislí makléři a obchodníci jsou připraveni nabídnout celou řadu investičních nabídek, které mohou jít daleko za hranice běžných nástrojů, jako jsou podílové fondy a anuity. Mnoho z nich poskytuje alternativní investice, jako jsou zajišťovací fondy, daňové úlevy, nekvalifikované plány a IPO, někdy uváděné na trh v sofistikovaných investičních nebo důchodových programech přizpůsobených konkrétním skupinám nebo profesím, jako jsou lékaři nebo zubní lékaři. Plánovači, kteří pracují jako obchodní zástupci pro tento typ společnosti, budou účtovat provizi za nákup investice, ale mohou mít určitou volnost v tom, kolik účtují za daný typ transakce. (Viz také: Fakta o nezávislých makléřských prodejcích.)

Největší výhodou nezávislého makléře a dealera je, že zde není zbytečná byrokracie agenti mají svobodu dělat věci po svém.

Strana RIA

Regulované přímo Komisí pro cenné papíry (SEC) jsou RIA považovány za subjekty, které jednají jako zmocněnci, a jsou tedy drženy na vyšší úrovni chování než registrovaní zástupci. Tento fiduciární regular nařizuje, že RIA musí vždy bezpodmínečně upřednostňovat nejlepší zájmy klienta před jeho vlastními, bez ohledu na všechny ostatní okolnosti.

Od RIA se rovněž požaduje, aby svým klientům sdělily veškeré možné střety zájmů a při všech svých obchodních jednáních postupovaly eticky. Některé RIA účtují klientům procento jejich spravovaných aktiv, zatímco jiné účtují buď hodinový nebo paušální poplatek za vydání rady. Poradci, kteří si professional tento postup zvolí tento product, musí získat licenci Sequence 65.

Zvláštní úvahy

Pokud jde o výběr plánovače, může se zdát, že RIA by byla jasnou volbou. Faktem však je, že mnoho plánovačů, kteří pracují na provizích, také jedná velmi eticky a dává přednost nejlepším zájmům svých klientů před jejich vlastními. Být RIA také nezaručuje určitou úroveň kompetencí, protože zkouška Collection 65 se zabývá hlavně federálními zákony a předpisy o cenných papírech.

A aby to ještě více zkomplikovalo, mnoho nezávislých makléřů má také licenci Sequence 65, aby mohli nabízet peníze spravované na klíč, které poskytují aktivní profesionální správu. Některé RIA jsou rovněž přidruženy ke zprostředkovateli, aby mohli nabízet produkty, jako jsou variabilní anuity, které se nehodí k čisté platformě RIA.

Závěr

RIA a nezávislí makléři mají značnou volnost v tom, jak provozují své podnikání. RIA jsou vázány svěřeneckou přísahou, zatímco nezávislí makléři mohou mít přístup ke konkrétním produktům nebo službám, které jinde těžko najdete. Správná volba professional vás bude pravděpodobně záviset spíše na osobě než na obchodním modelu. Když najdete poradce, se kterým se opravdu cítíte dobře, obchodní product, který používají, bude mít pravděpodobně druhořadý význam.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: