Průvodce » P2P investice » P2P investice recenze » Bondster recenze – nejlepší český portál na P2P půjčky? [2021]

Bondster recenze – nejlepší český portál na P2P půjčky? [2021]

Bondster recenze poskytování p2P půjček výdělek poplatky a zisky
Uživatelské hodnocení1 hodnocení
9.9
8.8
Hodnocení

Bondster se v posledních několika letech prosadil v investiční komunitě P2P. Ale opravdu stojí za to využít jejich platformu? Je lepší než alternativy jako např. Zonky? Pokud tedy uvažujete o investování prostřednictvím platformy, doporučujeme vám nejprve si přečíst obsah této Bondster recenze. Zde se podíváme na to, zda se vyplatí je používat.  

Bondster představuje zajímavou variantu investování skrze P2P půjčky, kdy pomáhají jak dlužníkům získat peníze na jejich projekt nebo jiné výdaje, tak i investorům pro využití volných financí k získání úroků. Na Bondster můžete investovat do poměrně široké nabídky půjček od různých společností. Riziko většinou je menší na základě zajištění nemovitostí. P2P portál Bondster byl založen v roce 2017 a stala se mezitím solidním konkurentem evropského P2P portálu Mintos (více v naší Mintos recenzi) nebo české alternativy Zonky (více v naší Zonky recenzi).

Bondster podporuje investory z veřejnosti s poskytovateli půjček. Investoři dosahují dle dostupných informací ročního výnosu 7,17% v Kč popř. v EUR až 12,47%

Obsah recenze

Co je Bondster?

Bondster je český FinTech start-up, který umožňuje investorům investovat do půjček. Půjčky jsou hlavně osobní půjčky, ale také budete moci najít hypotéky, obchodní a jiné typy půjček.

Bondster recenze - investování s p2p půjčkami přehled
Bondster recenze - investování s p2p půjčkami přehled

Bondster byl spuštěn v roce 2017 s vizí „Být jedničkou na evropském online trhu s půjčkami“. Od té doby se na platformě financuje rostoucí počet půjček:

P2P půjčky na Bondster portálu vývoj
P2P půjčky na Bondster portálu vývoj

Půjčky investuje více než 11 400 investorů ve společnosti Bondster. Pokud se chcete připojit k dalším investorům, nevyžaduje to mnoho kapitálu. S minimální investicí 5 EUR je ve skutečnosti možné vytvořit účet a začít investovat.

Půjčky investuje více než 11 400 investorů ve společnosti Bondster. Pokud se chcete připojit k dalším investorům, nevyžaduje to mnoho kapitálu. S minimální investicí 5 EUR je ve skutečnosti možné vytvořit účet a začít investovat.

Spuštěno: 2017
Investoři: 10 000+
Úroková sazba: 8 – 17%
Výpůjční doba: 1 – 12 měsíců
Typ půjčky: Spotřebitel
Financované půjčky: 50 000 000 EUR +
Min. investice: 5 €
Max. investice: Neomezený

Jak Bondster funguje?

Důležitou součástí této Bondster recenze je povaha fungování P2P portálu Bondster. Níže vidíte ukázku toho, jak Bondster funguje:

Jak Bondster funguje při poskytování P2P půjček jako investice?
Jak Bondster funguje při poskytování P2P půjček jako investice?

Trochu zjednodušený proces funguje tímto způsobem (zprava doleva): 

 • Nejprve dlužník požádá o půjčku od poskytovatele půjčky. Pokud je žádost přijata, je půjčka poskytnuta.
 • Zadruhé, poskytovatel půjčky poté získá půjčku zveřejněnou na trhu Bondster.
 • V neposlední řadě je půjčka zpřístupněna k investování na webových stránkách Bondster.

Odtud můžete do půjčky investovat. Když dlužník poté splácí půjčku, získáte úrok ze svých peněz.

Management P2P portálu Bondster

Od listopadu 2020 je generálním ředitelem společnosti Bondster Pavel Klema. Role převzal od předchozího generálního ředitele Jana Mücková.

Před nástupem do funkce generálního ředitele pracoval Pavel Klema v různých společnostech v odvětví finančních služeb. Podle svého profilu na LinkedIn má zkušenosti s risk management, zákaznický servis, bankovnictví, finanční plánování a řízení vztahů se zákazníky.

To vše dohromady tvoří zdánlivě vynikajícího CEO, který vede Bondstera k jeho vizi.

Hodnocení Bondster na Trustpilot

Na Trustpilot se někteří investoři podělili o své zkušenosti s Bondsterem. Platforma získává především dobré recenze a dosáhla skvělého hodnocení, přičemž 16 z 21 recenzí bylo pozitivních:

Bondster p2p půjčky na Trustpilot
Bondster p2p půjčky na Trustpilot

Hlavní výhody P2P půjček (Bondster recenze)

Další sekce této Bondster recenze vysvětlíme některé hlavní funkce platformy a proč jsou pro vás jako investora důležité.

1. Záruka zpětného odkupu

Bondster nabízí záruku zpětného odkupu 30 nebo 60 dní pro nezajištěné osobní půjčky. Tuto záruku zpětného odkupu poskytuje poskytovatel půjčky a pokrývá investovanou částku i naběhlý úrok. Před vrácením peněz z výchozích investic je kvůli procesu předání plateb použita 7denní ochranná lhůta.

Funkce zpětného odkupu je pro vás obzvláště výhodná, protože se očekává, že některé krátkodobé půjčky budou v selhání. Při každodenním investování tedy tyto ztráty nebudete muset brát.

Avšak v případě, že půjčující společnost za zárukou zpětného odkupu zkrachuje, samotná záruka bude zbytečná, protože již není nikdo, kdo by půjčku kryl. Proto musíte pamatovat na to, že záruka zpětného odkupu je pouze tak pevná, jako záruka za ní. Více o bezpečnosti zde.

2. Automatické investování na Bondster

Jednou z mnoha dobrých věcí na Bondsteru je funkce automatického investování, kterou na platformě najdete. Tato funkce vám umožňuje umístit své investice na autopilota, což znamená, že můžete investovat, aniž byste museli vybírat nové půjčky, do kterých chcete investovat pokaždé, když některá z vašich stávajících půjček vyprší.

Funkce automatického investování nalezená na Bondsteru je celkově velmi dobrá. Možnost, kterou na mnoha jiných platformách nenajdete, je možnost změnit nastavení diverzifikace. To vám umožní upravit, kolik procent z vašich celkových investic chcete investovat u každého poskytovatele půjčky na Bondsteru. 

3. Bonusový bonus Bondster ve výši 1%

Bondster nabízí bonus pro nové investory, který je odkázán na platformu jinými investory. S bonusem budete získejte bonus 1% cashback na investice, které na Bondsteru provedete během prvních 90 dnů.

Chcete-li získat propagační bonus, stačí kliknout na tlačítko níže a zaregistrovat se. Odkaz v tlačítku je odkaz přidružený, který automaticky aktivuje bonus Bondster (není potřeba žádný promo kód).

Jakou míru návratnosti můžete očekávat na Bondster?

Na Bondsteru, průměrný roční výnos z investic v eurech je 15,04%. Tento výnos je celkem průměrný ve srovnání s některými z dalších nejlepších platforem P2P pro půjčování v Evropě.

Návratnost, kterou dosáhnete, se může lišit v závislosti na tom, jak se rozhodnete investovat. Je to hlavně kvůli rozdílům ve výnosech, které závisí na tom, zda investujete do půjček s českou korunou (CZK) nebo eurem (EUR).

Jak vidíte níže, půjčky v CZK na trhu Bondster jsou distribuovány velmi rovnoměrně podle výnosu (s výjimkou velkého objemu půjček se 7% výnosy):

Výnosnost P2P půjček na Bondster
Výnosnost P2P půjček na Bondster

Pokud se ale podíváte na půjčky EUR na trhu, většina z nich má velmi vysoké výnosy:

Výnosnost P2P půjček na Bondster
Výnosnost P2P půjček na Bondster

Pokud tedy investujete rovnoměrně do půjček v EUR, pravděpodobně získáte mnohem vyšší návratnost, než když investujete rovnoměrně do půjček v CZK.

Aktualizovaný přehled struktury půjček podle výnosu najdete na stránce statistik na webových stránkách Bondster.

Kdo může investovat prostřednictvím Bondsteru?

Je možné, aby soukromé osoby i společnosti investovaly prostřednictvím platformy Bondster P2P.

Jednotlivci na Bondster

Chcete-li vytvořit účet jako jednotlivec, musíte splnit následující požadavky:

 • Být nejméně 18 let
 • Máte bankovní účet v Evropské unii
 

Pokud splňujete výše uvedené požadavky, je snadné začít v Bondsteru. Jednoduše postupujte podle níže uvedených kroků a poté byste měli mít možnost rychle investovat:

 1. Vytvořit účet
 2. Přidejte prostředky na svůj účet
 3. Investujte do půjček ze seznamu půjček

Společnostina Bondster

Je také možné, aby společnosti investovaly prostřednictvím Bondsteru. Po kliknutí na „zaregistrovat“ na webu jednoduše v přihlašovacím formuláři vyberte „právnická osoba“ místo „fyzická“. Tím získáte mírně odlišný registrační formulář. Ale odtud je proces vytváření uživatelů přímočarý.

Dostupnost Bondster P2P portálu

Podle FAQ na webových stránkách Bondsteru je možné, aby prostřednictvím této platformy investovali všichni občané kterékoli země i právnické osoby. Na konci roku 2019 měl Bondster investory ze 73 zemí (níže označeno červeně):

Dostupnost p2p půjček na Bondster v různých zemích
Dostupnost p2p půjček na Bondster v různých zemích

Pokud máte pochybnosti o tom, jak můžete investovat, doporučujeme vám kontaktovat Bondster. Kontaktní informace najdete na jejich webových stránkách. Splňujete podmínky pro registraci jako investor ve společnosti Bondster? Poté stisknutím tlačítka níže přejděte na jejich web.

Je investování na Bondster bezpečné?

Jednou z nejdůležitějších věcí při online investování peněz prostřednictvím investičních stránek Peer-to-Peer je, zabezpečení, proto téma zabezpečení je součástí této Bondster recenze. V této recenzi společnosti Bondster jsme se proto podívali na bezpečnost na jejich platformě. Podívali jsme se na následující 2 oblasti; jak bezpečné jsou investice a jak pevná je společnost.

Riziko poskytovatele P2P půjčky

Na platformě Bondster najdete několik poskytovatelů půjček:

Poskytovatelé P2P půjček na Bondster
Poskytovatelé P2P půjček na Bondster

Je zajímavé, že některé z těchto poskytovatelů půjček najdete také na jiných respektovaných platformách P2P, jako jsou Mintos a Iuvo Group. KVIKU HOLDINGS LTD (Kviku) je jedním z těchto poskytovatelů a představuje přibližně 36% objemu půjčky na Bondster. Kviku je zisková od roku 2015 a podle hodnocení společnosti Mintos je tato společnost v kategorii „mírného rizika“ s hodnocením B.

Kromě „sdílených“ poskytovatelů půjček je mnoho původců půjček na Bondsteru z České republiky, ale najdete zde také poskytovatele půjček z Filipín, Mexika, Kazachstánu, Jižní Afriky a dalších.

Než budou poskytovatelé půjček přijati na platformu, musí projít metodikou due diligence vytvořenou rizikovým oddělením společnosti Bondster. Tato metodika se skládá ze dvou kroků:

 1. Kvantitativní analýza
 2. Kvalitativní analýza
 

V kvantitativní analýze je provedena finanční analýza společnosti a kvalita jejího úvěrového portfolia. Pokud poskytovatel půjčky nesplňuje požadavky kvantitativní analýzy, je jednoduše odmítnut. Jinak oddělení rizik přejde ke kvalitativní analýze.

Aby bylo možné provést kvalitativní analýzu, oddělení rizik se blíže podívá na řadu faktorů, včetně:

 • Země provozu
 • Jak je řízeno riziko
 • Jak funguje bodovací model
 • Struktura společnosti
 • Podnikatelský plán
 

Na základě těchto faktorů je poskytovatel půjčky přiřazen interní rating. Největší důraz je kladen na kvalitu úvěrového portfolia poskytovatelů půjček.

Aby bylo zajištěno, že poskytovatelé půjček budou nepřetržitě sloužit investorům na platformě, provádí oddělení rizik ve společnosti Bondster čtvrtletní kontroly každého původce půjčky. Zde posuzují úvěrové portfolio a finanční zdraví poskytovatelů půjček. Bondster dále také sleduje změny v regulaci, soudní řízení, vývoj na politické a ekonomické scéně a mnoho dalšího.

Na základě všech výše uvedených faktorů (a pravděpodobně ještě více) Bondster upravuje expozici vůči každému konkrétnímu poskytovateli půjček na své platformě. Pokud je poskytovatel půjčky považován za nepříznivý pro Bondster a jeho investory, bude ukončen.

Další informace o poskytovatelích půjček na této platformě najdete na webových stránkách společnosti Bondster. Zde vidíte šablony úvěrových smluv, finanční výkazy a další.

Buyback garance (záruka zpětného odkupu)

U Bondsteru jsou některé půjčky kryty zárukou zpětného odkupu. To znamená, že poskytovatel půjčky odkoupí vaše investice, pokud dlužník úvěr nesplatí. Podmínky záruky zpětného odkupu závisí na tom, od kterého poskytovatele půjčky konkrétní půjčka pochází. Obvykle to trvá 30 nebo 60 dní a také 7denní ochranná lhůta, která se uplatňuje kvůli procesu předání plateb.

Půjčky, které obsahují záruku zpětného odkupu, můžete vidět v seznamu Investiční nabídka s ikonou „zpětného odkupu“. Jak již bylo zmíněno v této recenzi společnosti Bondster, musíte si uvědomit, že záruka zpětného odkupu je pouze tak pevná jako ta za ní, tj. poskytovatel půjčky.

Kdo stojí za Bondster?

Bondster Marketplace s.r.o. je vlastněna CEP Invest Private Equity SE – větší investiční společností s více než 5 společnostmi v portfoliu. Skutečnost, že Bondster je součástí zkušené investiční společnosti, nám dává jistotu, že jsou jako společnost ve velmi likvidní pozici.

Bondster recenze závěr - nejlepší český portál na P2P?

Bondster je dobrá platforma P2P s vynikajícími výsledky. A na trhu, kde se většina platforem rodí v Pobaltí, umožňuje Bondster diverzifikovat část vašeho portfolia investic P2P do České republiky. I když návratnost není příliš vysoká, pokud investujete s českou korunou, předpokládaná návratnost je na stejné úrovni jako u jiných platforem, pokud investujete do půjček s eurem.

Bondster poskytuje poměrně věrohodné poskytovatele P2P půjček. Všichni poskytovatelé půjček jsou pečlivě vybíráni a sledováni, jak již bylo uvedeno v této recenzi. Použitelnost webu v anglické verzi bohužel není příliš dobrá a často riskujete, že budete přesměrováni na českou verzi webu, pokud kliknete na odkazy v navigačních lištách a na dalších místech. Pokud jde o funkci automatického investování, ve skutečnosti máte několik opravdu skvělých možností, díky nimž Bondster vyniká z většiny davu. Na Bondsteru je také snadné provést vklad i výběr.

Na CZK trhu je ovšem poměrně málo půjček a 1% poplatek se zdá být poměrně vysoký. 

Bondster recenze - často kladené dotazy

Žádná investice není stoprocentně bezpečná. Takže i když Bondster chrání vaše peníze zárukami zpětného odkupu atd., Stále riskujete ztrátu investovaného kapitálu.

Průměrný roční výnos z Bondsteru je kolem 15%. Aktuální průměrný roční výnos naleznete zde.

Chcete-li investovat do Bondsteru, musíte splnit následující požadavky:

 • Minimální věk 18 let
 • Bankovní účet v Evropské unii

Pokud splňujete tyto požadavky, můžete se zaregistrovat zde.

Bondster recenze poskytování p2P půjček výdělek poplatky a zisky
Bondster recenze – nejlepší český portál na P2P půjčky? [2021]
Recenze od Akcieprůvodce
Bondster je vynikající P2P platforma, která umožňuje investovat do spotřebitelských a podnikatelských půjček. Zažili obrovský růst s více než 10 000 investory.
Průměrný úrok (ziskovost)
9.5
Nabídka p2p půjček
9
Zákaznická podpora
8
Důvěryhodnost a reputace
8.5
Funkce platformy (sekundární trh, auto-invest a jiné)
9
Uživatelské hodnocení1 hodnocení
9.9
Výhody
Vysoký výnos z P2P půjček (průměr cca 10%)
Žádný poplatek pro investice v EUR
Intuitivní platforma
Solidní hodnocení na Trustpilot
Výborná diverzifikace portfolia
Nevýhody
Málo nabídek na CZK trhu
Sekundární trh není k dispozici
Špatný překlad platformy pro EN uživatele
Poplatek za předčasný výstup z investice
Buyback garance se líší u většiny P2P půjček
8.8
Hodnocení
Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Průměrný úrok (ziskovost)
Nabídka p2p půjček
Zákaznická podpora
Důvěryhodnost a reputace
Funkce platformy (sekundární trh, auto-invest a jiné)
Celkové hodnocení