Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Blockchain Technology Tři generace

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Blockchain Technology Tři generace

Blockchain Technology Tři generace

Při vývoji internetu lze poukázat na významné události, které lze použít k rozdělení procesu na etapy. Mezi tyto významné mezníky patří vytvoření prvních rozsáhlých počítačových sítí v 60. letech, rozvoj systému elektronické pošty v 70. letech, vytvoření ethernetu později v tomto desetiletí, spuštění celosvětové sítě v 90. letech a vytvoření prvních prohlížečů a vyhledávačů později v tomto desetiletí, mimo jiné. Po každém z těchto charakteristických rysů se internet dramaticky změnil. Každý krok byl klíčový při vytváření internetu, který dnes známe a na který se spoléháme.

Podobným způsobem je možné ohlédnout se za vývojem blockchainu a také ho rozdělit do fází, které jsou poznamenány důležitým vývojem a vynálezem. Technologie blockchainu existuje jen zlomek času, který má world wide web, takže je pravděpodobné, že zde ještě přijde důležitý vývoj. I nyní však odborníci začali dělit historii blockchainu na nejméně tři důležité etapy.

Fáze 1: Bitcoin a digitální měny

Zatímco myšlenky, které by šly do blockchainu, vířily v komunitách informatiky, byl to pseudonymní vývojář bitcoinů, Satoshi Nakamoto, který popsal blockchain, jak ho známe v bílé knize pro BTC. Tímto způsobem začala technologie blockchainu se sítí bitcoinů. Zatímco se blockchain od té doby začal setkávat s využitím v celé řadě dalších oblastí, v jistém smyslu byl navržen speciálně pro tuto digitální měnu a pro širší prosazování cílů digitálních měn.

V nejranějších fázích blockchain nastavil základní předpoklad sdílené veřejné účetní knihy, která podporuje síť kryptoměn. Satoshiho myšlenka blockchainu využívá 1 megabajtové (MB) bloky informací o bitcoinových transakcích. Bloky jsou vzájemně propojeny prostřednictvím složitého procesu kryptografického ověřování, který vytváří neměnný řetězec. I v nejranějších podobách technologie blockchain nastavila mnoho z ústředních rysů těchto systémů, které zůstávají dodnes. Bitcoinový blockchain se ve skutečnosti od těchto prvních snah téměř nezměnil.

Fáze 2: Chytré smlouvy

Postupem času vývojáři začali věřit, že blockchain dokáže víc než jen dokumentovat transakce. Například zakladatelé ethereum měli představu, že ze správy blockchainu mohou těžit také dohody o majetku a důvěře. Tímto způsobem představuje ethereum druhou generaci technologie blockchain.

Hlavní novinkou, kterou přineslo ethereum, byl příchod wise kontraktů. Smlouvy v hlavním obchodním světě se obvykle spravují mezi dvěma samostatnými entitami, někdy s jinými subjekty, které pomáhají v procesu dohledu. Chytré smlouvy jsou ty, které se samy spravují na blockchainu. Jsou spuštěny událostí, jako je předání data vypršení platnosti nebo dosažení konkrétního cenového cíle v reakci na to se inteligentní smlouva spravuje sama, provádí úpravy podle potřeby a bez vstupu externích entit.

V tomto okamžiku můžeme být stále v procesu využití nevyužitého potenciálu inteligentních smluv. Je tedy diskutabilní, zda jsme skutečně přešli do další fáze vývoje blockchainu.

Fáze 3: Budoucnost

Jedním z hlavních problémů, kterým blockchain čelí, je škálování. Bitcoin zůstává znepokojen dobami zpracování transakcí a problémovými místy. Mnoho nových digitálních měn se pokusilo revidovat své blockchainy, aby vyhověly těmto problémům, ale s různou mírou úspěchu. V budoucnu bude pravděpodobně jeden z nejdůležitějších vývojů připravujících půdu professional blockchainovou technologii pravděpodobně souviset se škálovatelností.

Kromě toho jsou neustále objevovány a implementovány nové aplikace technologie blockchain. Je těžké přesně říci, kam tento vývoj povede technologický a kryptoměnový průmysl jako celek. Příznivci blockchainu to pravděpodobně najdou neuvěřitelně vzrušující z jejich pohledu žijeme v okamžiku s epochální technologií, která stále roste a odvíjí se.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web