Blízký měsíc

DEFINICE blízkého měsíce

V kontextu opcí a futures měsíc nejbližší dodání (futures) nebo vypršení platnosti (opce). „Blízký měsíc“ se někdy označuje jako „nejbližší měsíc“, „přední měsíc“ nebo „spotový měsíc“. Smlouva na blízký měsíc je nejkratší smlouvou, kterou může trader koupit. Obchodování je obvykle nejaktivnější pro blízký měsíc ve srovnání s odloženými měsíci.

ROZDĚLOVÁNÍ Měsíc poblíž

Na běžném trhu s futures, který je v contangu, jsou blízké měsíce levnější než odložené měsíce. Co se týče backwardace, podmínky na trhu futures jsou takové, že blízký měsíc je dražší než odložené měsíce. Blízký měsíc je klíčovou součástí mnoha strategií obchodování s opcemi a futures, včetně rozpětí kalendáře a reverzního rozpětí kalendáře. Tyto strategie usilují o zisk z rozdílů v cenách mezi blízkým měsícem a vzdálenějším měsícem pro stejný podkladový trh.

Při obchodování s futures se dvě strany dohodly na pozdější koupi nebo prodeji komodity, jako je zlato, pomerančový džus, vepřové břicho, cukr, olej atd. Nejbližší měsíc nebo přední měsíc je obvykle měsíc, ve kterém vyprší futures kontrakt, nebo měsíc nejblíže jeho vypršení. Po vypršení smlouvy se očekává, že prodávající dodá komoditu a kupující ji převezme.

Shrnutí

  • V kontextu opcí a futures měsíc nejbližší dodání (futures) nebo vypršení platnosti (opce).
  • „Blízký měsíc“ se někdy označuje jako „nejbližší měsíc“, „přední měsíc“ nebo „spotový měsíc“.
  • Na běžném trhu s futures, který je v contangu, jsou blízké měsíce levnější než odložené měsíce.
  • Nejbližší volatilita nebo přední měsíc vidí největší volatilitu na trzích s futures, protože toto je období, ve kterém probíhá nejvíce futures obchodů.

Kupující, kteří investují do futures, však jen zřídka, pokud vůbec, chtějí koupit komoditu sami. Místo toho chtějí držet pozici v aktivu, aniž by skutečně drželi fyzické aktivum tímto způsobem mohou spekulovat o ceně aktiva a vlastnit právo jej v budoucnu koupit nebo prodat za danou cenu. Obecně platí, že kupující chce prodat svůj podíl na komoditě před vypršením smlouvy. To je místo, kde se blíží měsíc.

Nejbližší volatilita nebo přední měsíc vidí největší volatilitu na trzích s futures, protože toto je období, ve kterém probíhá nejvíce futures obchodů. Ceny futures se sbíhají k okamžité ceně nebo ceně, za kterou lze skutečně koupit dotyčnou komoditu k okamžitému dodání během blízkého měsíce. Krátkodobí obchodníci budou vydělávat nebo ztrácet peníze z termínových obchodů během blízkého měsíce, protože se pokoušejí využít cenových výkyvů, ke kterým může dojít během blízkého měsíce. Ve výsledku se většina obchodů s futures na danou komoditu uskuteční během blízkého měsíce a ceny futures se obvykle uvádějí jako cena blízkého měsíčního kontraktu. Krátkodobí obchodníci musí být opatrní, aby prodali své futures před vypršením platnosti smlouvy, jinak mohou být nuceni převzít dodávku komodity sami.

Příklad ze skutečného světa

Denní obchodník s futures na ropu by si mohl s blízkým červencovým měsícem koupit futures kontrakt, který by souhlasil s nákupem 1 000 barelů ropy za 62 $ za barel. To znamená, že smlouva vyprší v červenci a v té době, pokud bude obchodník smlouvu stále držet, bude muset převzít 1 000 barelů ropy. Obchodník využije volatilitu trhu ve dnech před datem expirace, aby se pokusil o své právo na hardly ropy se ziskem před vypršením smlouvy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování