Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Bitcoinové ETF vysvětleny

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Bitcoinové ETF vysvětleny

Bitcoinové ETF vysvětleny

Zdá se nevyhnutelné, že by se dvě z nejžhavějších oblastí investičního světa dříve či později setkaly. Professional nadšence kryptoměn a investory, kteří chtějí využít rostoucí recognition fondů obchodovaných na burze (ETF), je nejlepší příležitost professional tento typ připojení možnost ETF, která sleduje bitcoiny. Při pokusu o spuštění prvních bitcoinových ETF však rostou bolesti a problémy. Důvodem je to, že bitcoiny, největší kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace, zůstávají do značné míry neregulované. Komise professional cenné papíry (SEC) navíc váhá s tím, aby umožnila ETF zaměřenému na nový a do značné míry nevyzkoušený trh s kryptoměnou, aby se dostal na veřejnost.

Shrnutí

  • Bitcoinový ETF napodobuje cenu digitální měny a umožňuje investorům nakupovat do ETF bez obchodování s bitcoiny samotnými.
  • Investice do bitcoinového ETF odstraní jakékoli problémy se složitými úložnými a bezpečnostními postupy požadovanými od investorů v oblasti kryptoměny.
  • Komise professional cenné papíry neschválila žádné ETF v digitální měně.

Jak funguje bitcoinový ETF?

Než se podíváme na potenciální výhody a rizika bitcoinového ETF, vraťme se o krok zpět a projdeme si, co je bitcoinový ETF a jak funguje. ETF je investiční nástroj, který sleduje výkonnost konkrétního aktiva nebo skupiny aktiv. ETF umožňují investorům diverzifikovat své investice, aniž by vlastnili samotná aktiva. Professional jednotlivce, kteří se chtějí soustředit pouze na zisky a ztráty, představují ETF jednodušší alternativu k nákupu a prodeji jednotlivých aktiv. A protože mnoho tradičních ETF cílí na větší koše jmen s něčím společným – například se zaměřením na udržitelnost, nebo na akcie představující průmysl videoher a související podniky – umožňují investorům snadno diverzifikovat jejich podíly.

Bitcoin ETF je 10, který napodobuje cenu nejpopulárnější digitální měny na světě. To umožňuje investorům nakupovat do ETF, aniž by prošli složitým procesem obchodování s bitcoiny samotnými. Navíc, protože držitelé ETF nebudou přímo investováni do bitcoinů samotných, nebudou se muset starat o složité úložné a bezpečnostní postupy vyžadované od investorů do kryptoměny.

Proč neinvestovat pouze do bitcoinů?

Pokud bitcoinový ETF pouze odráží cenu samotné kryptoměny, proč se obtěžovat s prostředníkem? Proč neinvestovat přímo do bitcoinů? Má to několik důvodů. Zaprvé, jak je uvedeno výše, investoři se nemusí obtěžovat bezpečnostními postupy spojenými s držením bitcoinů a jiných kryptoměn. V tomto procesu dále není nutné se zabývat burzami kryptoměn – investoři mohou ETF jednoduše nakupovat a prodávat prostřednictvím tradičních burz a trhů.

Zaměření na bitcoinový ETF je spíše zásadní výhodou než samotným bitcoinem. Vzhledem k tomu, že ETF je investiční nástroj, mohli by investoři krátce prodat akcie ETF, pokud se domnívají, že cena bitcoinů v budoucnu poklesne. Na tradičním trhu s kryptoměnou to není možné.

Akcie ETF bitcoinů můžete prodat nakrátko, pokud si myslíte, že cena podkladového aktiva poklesne – výhoda, kterou nenajdete investováním do samotného bitcoinu.

Snad nejdůležitější je však to, že ETF jsou v celém investičním světě chápány mnohem lépe než kryptoměny, i když digitální mince a tokeny jsou stále populárnější. Investor, který se chce zapojit do digitální měny, by se mohl soustředit na obchodování s vozidlem, kterému již rozumí, namísto toho, aby se musel učit vstupy a výstupy něčeho zdánlivě komplikovaného.

Cesta k bitcoinovému ETF schválení

Firmy, které chtějí zavést bitcoinové ETF, narazily na problémy s regulačními agenturami. Cameron a Tyler Winklevoss, proslulí svou účastí na Facebooku (FB) a v nedávné době svou digitální směnárnou Gemini, nechali petici zahájit bitcoinový ETF s názvem Winklevoss Bitcoin Rely on odmítnutý SEC v roce 2017..Důvodem odmítnutí bylo, že bitcoiny se obchodují na převážně neregulovaných burzách, takže jsou náchylné k podvodům a manipulaci..Bratři Winklevossovi se nevzdali svého úsilí. Dne 19. června 2018 jim americký úřad pro patenty a ochranné známky udělil patent na společnost Winklevoss IP LLP professional produkty obchodované na burze...

Winklevosses nejsou jedinými nadšenci kryptoměny, kteří chtějí být první, kdo úspěšně zahájí bitcoinový ETF. Cboe International Markets (CBOE), burza odpovědná za zprostředkování bitcoinových futures, doufala, že SEC povolí také ETF související s digitální měnou..Cboe také získalo Bats World Marketplaces, burzu, na které by byla nabízena ETF Winklevoss...

VanEck a SolidX, fintech společnost s projekty týkajícími se bitcoinů, ohlásily počátkem roku 2018 plány na VanEck SolidX Bitcoin Belief ETF. Podle ETF Developments by se tento ETF zaměřil na institucionální investory, protože by se otevřel s cenou akcií 200 000 USD. XBTC je navrženo ke sledování indexu souvisejícího se skupinou obchodních bitcoinových přepážek..Myšlenka je, že poněkud rozšířením zaměření ETF může být XBTC schopen zmírnit obavy SEC o fondy, které jsou spojeny se samotným bitcoinem. Generální ředitel společnosti VanEck Jan van Eck CoinDesku vysvětlil, že „věří[s] že společně postavíme něco, co může být lepší než jiné konstrukty, které si v současné době procházejí regulačním procesem. Správně vytvořený fyzicky zajištěný bitcoinový ETF bude navržen tak, aby poskytoval expozici ceně bitcoinů, a pojistná složka pomůže chránit akcionáře před operačními riziky získávání a držení bitcoinů. “..

Sečteno a podtrženo

Ačkoli SEC dosud neschválila ETF v digitální měně, investoři zůstávají v zásadě optimističtí. Zdroj v komisi pro obchodování s komoditami futures vysvětlil, že šance na schválení bitcoinového ETF v roce 2018 byla „90% v tomto okamžiku“. Důvod posunu může mít něco společného se skutečností, že „kryptotrhy se zmírnily a regulační orgány sledovaly nedostatek dramatu kolem bitcoinových futures na několika globálních burzách.“..

SEC také otevřela bitcoinové ETF aplikace veřejným komentářům, přičemž drtivá většina komentátorů vyjádřila svůj souhlas s novým produktem..Pokud a kdy budou spuštěny první bitcoinové ETF, je pravděpodobné, že se dočkají brzkého úspěchu, protože se účastní nadšenci kryptoměny i tradiční investoři. Růst bitcoinových ETF by také mohl pomoci podpořit zisky také v bitcoinech, a protože mnoho dalších digitálních měn je úzce spojeno s výkonem bitcoinů, zisky na trhu kryptoměn.

Zdroj na SEC nakonec vysvětlil: „Obyvatelé United states of america posílají peníze do nejrůznějších exotických lokalit, aby investovali do neregulovaných [cryptocurrency] nástroje s absolutně nulovým postihem ztráty každého centu, který vystavili riziku … regulace začne tyto problémy řešit a udrží klientova aktiva na pevnině. ““..

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: