Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Bitcoin vs. Ripple: Jaký je rozdíl?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Bitcoin vs. Ripple: Jaký je rozdíl?

Bitcoin vs. Ripple: Jaký je rozdíl?

Zatímco bitcoiny zůstávají jasným lídrem mezi kryptoměnami, pokud jde o tržní kapitalizaci a celkovou míru přijetí, ostatní uchazeči pokračují v nárůstu díky rostoucí adaptabilitě a různým aplikacím. XRP je na čtvrtém místě v seznamu nejlepších virtuálních měn podle tržní kapitalizace za bitcoinem, ethereem a tetherem..XRP se často označuje jako „Ripple“, ačkoli technicky Ripple je název společnosti a sítě za kryptoměnou a XRP je kryptoměna... ..

Níže se blíže podíváme na to, co odlišuje XRP od bitcoinů a dalších špičkových digitálních tokenů.

Shrnutí

  • Ripple je společnost, která stojí za XRP, kryptoměnou samotnou...
  • Potvrzení bitcoinových transakcí může při vysokých transakčních nákladech trvat mnoho minut, zatímco transakce XRP se potvrzují během několika sekund s malými náklady... .. .. ..
  • XRP je technologie známá především pro svou digitální platební síť a protokol.
  • Mnoho velkých bank používá platební systém XRP...

Bitcoin vs. XRP

Bitcoin funguje na veřejné blockchainové knize, která podporuje digitální měnu používanou k usnadnění plateb za zboží a služby. Bitcoin, síť, je primárně známý svou bitcoinovou kryptoměnou (obvykle označovanou jako „bitcoin“ nebo zkratkou BTC)...

Síť bitcoinů je založena na konceptu blockchainu, veřejné účetní knize ověřených transakcí a vedení záznamů. Horníci průběžně ověřují transakce a přidávají je do bitcoinového blockchainu, který slouží jako hlavní kniha veškeré činnosti v celé síti..Výměnou za svůj čas a výpočetní výkon potřebný k ověření účetní knihy tímto způsobem jsou těžaři odměněni BTC po úspěšném ověření určitých množství transakcí...

XRP, na druhé straně, je technologie, která je známá především professional svou digitální platební síť a protokol. Kromě kryptoměny XRP je Ripple možná ještě lépe známý jako systém vypořádání plateb, výměna aktiv a převody peněz, který funguje spíše jako SWIFT, služba professional mezinárodní převody peněz a zabezpečení, kterou využívá síť bank a finančních zprostředkovatelů... ..

Ověření transakce

Místo použití konceptu těžby blockchainu používá síť Ripple jedinečný mechanismus distribuované konsensu prostřednictvím sítě serverů k ověřování transakcí. Provedením hlasování rozhodnou servery nebo uzly v síti na základě konsensu o platnosti a autentičnosti transakce. To umožňuje téměř okamžité potvrzení bez jakéhokoli centrálního orgánu, což pomáhá udržovat XRP decentralizovanou a přesto rychlejší a spolehlivější než mnoho jejích konkurentů...

Zatímco bitcoinová síť je kvůli svému těžebnímu systému obviněna z hladu energie, systém Ripple spotřebovává zanedbatelnou energii díky mechanismu bez těžby... ..

Časy a náklady na zpracování

Zatímco potvrzení bitcoinových transakcí může trvat mnoho minut a může být spojeno s vysokými transakčními náklady, XRP transakce jsou potvrzeny během několika sekund za velmi nízké náklady.. .. .BTC má celkovou zásobu téměř 21 milionů kryptocoinů a XRP má celkem 100 miliard předminovaných kryptocoinů... ..

Těžba a oběh

Bitcoin používá systém evidence-of-get the job done a těžbu k uvolnění nových BTC tokenů, které tvoří podstatnou součást procesu ověřování, zatímco všechny XRP tokeny jsou předminovány... .. .Z tohoto důvodu těžba XRP neexistuje stejným způsobem jako těžba bitcoinů.

Mechanismus uvolňování kryptocoinů se liší jak u BTC, tak u XRP. Zatímco bitcoiny jsou vydávány a přidávány do sítě, a kdy je horníci najdou, uvolnění XRP řídí inteligentní smlouva... ..

Společnost Ripple plánovala uvolnit každý měsíc maximálně 1 miliardu tokenů XRP, jak se řídí vestavěnou inteligentní smlouvou současný oběh přesahuje 50 miliard... .Jakákoli nevyužitá část XRP v konkrétním měsíci bude přesunuta zpět na vázaný účet..Tento mechanismus zajišťuje, že nebude existovat možnost zneužití kvůli nadměrné nabídce XRP kryptocoinů, a bude trvat mnoho permit, než budou všechny kryptocoiny k dispozici.

Podobně jako poplatek za zpracování bitcoinových transakcí jsou účtovány transakce XRP. Pokaždé, když je transakce provedena v síti Ripple, je uživateli (jednotlivci nebo organizaci) účtováno malé množství XRP..Primárním využitím pro XRP je usnadnění převodu dalších aktiv, ačkoli rostoucí počet obchodníků to také přijímá professional platby podobným způsobem jako přijímání bitcoinů...

Skutečné aplikace

Zatímco bitcoin vidí rostoucí využití jednotlivci a organizacemi jako virtuální měnou, platební systém Ripple je mezi bankami oblíbenější. RippleNet je konsorcium více než 200 finančních institucí se sídlem ve více než 40 zemích, které umožňuje snadné usnadnění přeshraničních plateb. Síť Ripple nadále zaznamenává růst mezi finančními institucemi, což je oblast, v níž předstihuje mnoho svých konkurentů v oblasti digitální měny...

Celkově je XRP lepší pro kratší doby zpracování a nižší transakční poplatky než bitcoin... ..

Příklad bitcoinu vs. zvlnění

Abychom porozuměli oběma srovnáním v reálném světě, níže uvádíme několik analogií.

Peter, žijící v Americe, navštěvuje Walmart a platí za jeho nákupy v amerických dolarech. Může také použít své americké dolary k nákupu jiných měn k obchodování a investování, například GBP nebo JPY, a později je prodat za účelem zisku nebo ztráty.

Bitcoin je ekvivalentní digitální měna – například alternativa k reálným americkým dolarům..Peter může nakupovat a platit za ně v bitcoinech, nebo může nakupovat bitcoiny pro obchodování a investice a později je prodat za účelem zisku nebo ztráty, stejně jako obchodování s jakoukoli jinou fiat měnou, jako je GBP nebo JPY.

Pokud chce Peter v Americe poslat 100 dolarů Pavlovi v Itálii, může tak učinit tak, že dá pokyn své americké bance provést transakci. Po přijetí nezbytných poplatků vydá Peterova americká banka pokyny pomocí současného systému SWIFT, který bude připisovat na italský bankovní účet Paula ekvivalentní eura (nebo USD). Tento proces může zahrnovat vysoké poplatky na obou koncích a zpracování trvá určitý počet dní.

Zadejte Ripple, platební a vypořádací systém, který má také měnu, XRP...

Platební systém společnosti Ripple používá tokeny XRP pro převod aktiv v síti Ripple..Stejných 100 $ může Peter okamžitě převést na ekvivalentní XRP tokeny, které lze okamžitě převést na účet Paula přes síť Ripple.

Po vhodném ověření a ověření transakce decentralizovanou sítí Ripple obdrží Paul tokeny XRP. Bude mít možnost jej převést zpět na USD nebo jinou měnu podle svého výběru, nebo si ji dokonce ponechat jako tokeny XRP. Proces ověřování je rychlejší než u bitcoinů a tradičních systémů pro převody peněz...

Sečteno a podtrženo

Zatímco Ripple funguje trochu komplikovaněji, výše uvedený příklad vysvětluje jeho základní fungování. Systém Ripple dosahuje lepších výsledků než bitcoinová síť professional své nižší doby zpracování a nižší transakční poplatky... .Na druhou stranu je BTC obecně rozšířenější a známější než XRP, což mu dává výhodu i jinými způsoby...

Bitcoin zůstává skutečně veřejným systémem, který nevlastní žádný jednotlivec, orgán ani vláda..Síť Ripple, i když decentralizovaná, je vlastněna a provozována soukromou společností se stejným názvem..Navzdory tomu, že oba mají své jedinečné kryptoměnové tokeny, tyto dva populární virtuální systémy uspokojují různá použití.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: