Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Bitcoin Tracker One: Alternativa bitcoin ETF

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Bitcoin Tracker One: Alternativa bitcoin ETF

Bitcoin Tracker One: Alternativa bitcoin ETF

Zatímco několik cenných papírů spojených s bitcoiny, jako jsou bitcoinové futures kontrakty, bylo schváleno regulačními orgány a aktivně obchodují na trzích v United states a na globálních trzích, účast na trhu s takovými deriváty na bázi cenných papírů většinou zůstala omezena na aktivní obchodníky a institucionální účastníky s hluboké kapsy. Zastánci kryptoměny se již dlouhou dobu zasazují o zavedení bitcoinového burzovního fondu (ETF).

Po schválení se očekává, že maloobchodním investorům usnadní nízkonákladovou a pohodlnou cestu k získání bitcoinové expozice prostřednictvím produktů obchodovaných na burze. Několik žádostí Komise professional cenné papíry a burzy (SEC) o bitcoinové ETF bylo neúspěšných a professional investory se sídlem v United states of america nezbyla žádná domácí možnost bitcoinového ETF. Nástroj uvedený na seznamu zahraničních investorů však nedávno připravil půdu professional to, aby americkým investorům umožnil bezpečnou cestu k obchodování a investování do bitcoinů. (Viz také: SEC opět odmítá zabití bitcoinových ETF.)

Bitcoin Tracker One particular, směnka obchodovaná na burze (ETN), která je k dispozici professional obchodování na burze Nasdaq Stockholm od roku 2015, začala nedávno kotovat v amerických dolarech. Dříve byl tento sledovací nástroj k dispozici pouze v eurech nebo švédských korunách a vydání v amerických dolarech umožní účastníkům v United states of america obchodovat.

Jak Bitcoin Tracker 1 funguje

Bitcoin Tracker A single, který byl spuštěn v roce 2015 na burze NASDAQ / OMX ve Stockholmu, se stal prvním kótovaným zabezpečením založeným na bitcoinech na regulované burze. Burza NASDAQ / OMX ji klasifikuje jako „tracker certifikát“, který není vázán na kapitál, což je cenný papír, který se pokouší sledovat výkonnost svého podkladového aktiva a obchoduje s ním jako s jakoukoli další standardní akcií uvedenou na burze.

Bitcoin Tracker A single poskytuje vystavení výkonu bitcoinu sledováním výkonu ceny bitcoinu (BTC / USD) před poplatkem. Cílem produktu je poskytnout denní výnos přibližně ekvivalentní výkonu bitcoinů ve třech nejlikvidnějších digitálních burzách, které vybral poskytovatel produktu, před poplatky a náklady. Jednoduše řečeno, pokud se cena bitcoinu pohybuje nahoru nebo dolů o 1%, očekává se, že se cena Bitcoin Tracker A person ETN také posune o stejnou částku.

Obrázek se svolením: XBTProvider

ETN získala souhlas švédského FSA (Finansinspektionen) a udržuje potřebné bitcoinové rezervy ve vazbě s certifikáty zaručenými společností World-wide Advisors (Jersey) Constrained. Nedistribuuje žádné dividendy.

Jak obchodovat s bitcoiny Tracker A single

Jakýkoli trader může nakupovat akcie ETN prostřednictvím brokerských účtů pomocí symbolu CXBTF, uvádí Bloomberg. Když investor koupí akcie Bitcoin Tracker 1, zaplatí peníze, aby získal ekvivalentní podíl v bitcoinech po odečtení poplatků a poplatků. Například bitcoiny se 18. prosince 2017 obchodovaly za 18 980,4 USD. Ve stejný den byly akcie Bitcoin Tracker A person ETN k dispozici za 94,31 USD. Každý, kdo zakoupí minimální požadovanou jednu akcii této ETN, zaplatí výše uvedené náklady emitentovi, který by koupil ekvivalentní počet nebo zlomek bitcoinů za čisté peníze získané od těchto investorů. Toto ETN v zásadě umožňuje investorům investovat do bitcoinů za nízké a nízké částky. Když chce trader vyplatit své bitcoinové podíly ETN, jednoduše prodá své akcie a získá ekvivalent v dolarech. Vydavatel ETN prodává za odkup ekvivalentní počet nebo zlomek bitcoinů.

Výhody bitcoinové ETN

Investoři Bitcoin Tracker One se nemusí obávat bezpečného skladování bitcoinů – o které se starají správci a ručitelé, kteří potvrzují skutečné bitcoinové rezervy. naopak, pokud jednotlivci přímo drží bitcoiny v digitálních peněženkách, jsou odpovědní za bezpečnost digitálních aktiv a zůstávají zranitelní vůči rostoucímu počtu krádeží a hackerů. (Viz také: Hackeři letos ukradli krypto 1,1 miliardy dolarů.)

Poměrně nízká částka na akcii činí investici bitcoinů dostupnější pro menší retailové klienty. Držení je navíc umístěno jako standardní podíl na účtu demat, což odstraňuje potíže s údržbou a zabezpečením samostatné digitální peněženky. V době psaní ETN účtuje celkové roční náklady ve výši 2,5% investované částky, což může být méně než transakční náklady vzniklé při přímém obchodování s bitcoiny.

Rizika spojená s bitcoinovým ETN

Investice přichází s rizikem forexu. Přestože si můžete koupit akcie ETN Bitcoin Tracker Just one v amerických dolarech a nechat své příkazy provést v dolarech, jsou stále vypořádány a zúčtovány v místní měně a drženy ve vazbě ve Švédsku. Čisté výnosy mohou ovlivnit jakékoli výkyvy kurzu dolaru vůči koruně.

Investoři by si také měli uvědomit, že se jedná o produkt založený na čisté hodnotě aktiv (NAV), jehož cena je oceněna jako produkt na konci dne. Ačkoli je bitcoin Tracker A person ETN srovnatelný a je vhodnou náhradou bitcoinového ETF, není technicky ETF. ETF se obecně obchodují v reálném čase se změnami cen každou sekundu, což umožňuje vnitrodenní obchodní příležitosti pro aktivní obchodníky i možnosti krátkého prodeje. Tyto aktivní obchodní funkce bohužel nelze využít pomocí nástroje Bitcoin Tracker Just one. (Viz také: 5 způsobů, jak zkrátit bitcoin.)

Produkt rovněž přichází s dalšími standardními riziky, jako je kreditní riziko spojené s finanční situací emitenta a riziko protistrany, které představuje riziko selhání emitenta. Přestože rezervy zajišťují bezpečnost investic, zůstávají omezeny na to, aby depozitář a ručitel mohli splatit dlužné částky.

Navíc, zatímco tyto investiční produkty nabízejí pohodlí široké veřejnosti, nesmíme zapomenout, že ocenění těchto produktů je přímo vázáno na podkladové aktivum: bitcoin. Pokud cena bitcoinu výrazně poklesne, cena tanků Bitcoin Tracker One se také zvýší. Tato ETN je srovnatelná s bitcoinovým investičním fondem ve stupních šedi. (Viz také: Grayscale uvádí čtyři nové kryptoměnové fondy.)

Sečteno a podtrženo

Zatímco američtí nadšenci bitcoinů si na skutečné bitcoinové ETF budou muset ještě počkat, trasa ETN jim nabízí alternativu, i když s dalšími riziky, náklady a režijními náklady.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: