Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Bill Gates jmenuje 10 průlomových technologií z roku 2019

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Bill Gates jmenuje 10 průlomových technologií z roku 2019

Bill Gates jmenuje 10 průlomových technologií z roku 2019

Zakladatel Microsoftu (MSFT) Monthly bill Gates není cizí identifikovat velké strukturální změny. Milionářský obchodní magnát správně předpovídal, že domácí počítače, operační systémy pro stolní počítače a world-wide-web se stanou velkou součástí našeho každodenního života. Takže to dávalo velký smysl, když MIT Technologies Overview vyzval Gatesa, aby sestavil svůj výroční seznam průlomových technologií v roce 2019. Bylo to vůbec poprvé, kdy byl seznam kurátorem hostujícím editorem.

“Billův seznam odráží jeho přesvědčení, že se blížíme bodu zlomu v technologickém vývoji lidstva – od technologií, které většinou prodlužují život, až po ty, které ho většinou zlepšují. Jeho výběr zdůrazňuje některé z toho, co považuje za nejdůležitější výzvy a příležitosti naší času, “uvedl v tiskové zprávě Gideon Lichfield, šéfredaktor MIT Know-how Evaluation.

Čtěte dále a dozvíte se více o technologiích, které se dostaly do major 10 seznamu Gates. Každá společnost je řazena v pořadí, v jakém se objevila v MIT Know-how Review.

Shrnutí

  • Monthly bill Gates v roce 2019 sestavil seznam průlomových technologií MIT Technology Evaluation.
  • Robotické a automatizační nástroje, nová vlna jaderné energie a speciální krevní testy k předpovědi předčasných porodů učinily Gatesovy první tři technologie.
  • Asistenti umělé inteligence jako Alexa a Siri završili seznam 10 nejlepších.

Robotická zručnost

Robotické a automatizační nástroje se objevují v továrnách po celém světě, stále však fungují v pečlivě kontrolovaných prostředích, protože jsou „nemotorné a nepružné“. Robotická zručnost je navržena tak, aby tyto problémy vyřešila. Budováním mechanických zařízení, jako jsou robotické ruce, a používáním softwaru umělé inteligence (AI) by tyto stroje měly být lépe vybaveny professional řešení neznámých zařízení a prostředí v budoucnu.

Nová vlna jaderné energie

Fúze je označována jako oblíbený budoucí zdroj energie, protože její reaktory se nemohou roztavit a nevytvářejí vysokou úroveň odpadu jako konvenční jaderná energie. Nové konstrukce, včetně štěpných reaktorů generace IV, malých modulárních reaktorů a fúzních reaktorů, se blíží průlomu a slibují snížení emisí uhlíku a zvýšení bezpečnosti a levnosti zdrojů energie.

Předpovídání nepřátel

Mezi svými možnostmi zdravotní péče hodil Gates svou podporu za nový krevní check, který dokáže zjistit pravděpodobnost předčasného narození dítěte. Tento průlom by mohl potenciálně zachránit životy mnoha dětí.

Gut Probe in a Capsule

Polykatelné tobolky jsou schopné promítat obrazy do lidského trávicího systému a dokonce provádět biopsie. Zařízení, která lze také použít k léčbě kojenců a dětí, by měla pomoci zabránit šíření nákladných onemocnění, jako je například enterická dysfunkce prostředí.

Upravené vakcíny proti rakovině

V pracích se pracuje na zabíjení nádorových buněk pomocí vlastního imunitního systému těla. Vědci jsou údajně na pokraji komercializace vakcíny, a pokud budou úspěšní, mohou zabránit mnoha lidem v úmrtí na rakovinu.

Číslo 2019 bylo poprvé, kdy MIT Technology Overview měl hostujícího editora, který seznam upravil.

Burger bez krav

Laboratorní a rostlinné alternativy údajně vytvářejí nutriční hodnotu masa bez ničení životního prostředí. Jak populace roste a je stále více potravy, vědci tvrdě pracují na nalezení cenově dostupného řešení, které snižuje závislost zeměkoule na odvětví znečišťujícího masa. Gates investoval do společnosti, která pěstuje zvířecí tkáň z kmenových buněk zvaných Memphis Meats.

Zachytávač oxidu uhličitého

Technologie, která si klade za cíl zachytit uhlík předtím, než vstoupí do atmosféry, se nyní neustále stává dostupným za rozumnou cenu. Odborníci počítají s nástroji pro zachycování a akcieování uhlíku, které mohou snížit emise CO2 z elektráren až o 90%. Gates a dvě ropné a plynárenské společnosti, Occidental Petroleum (OXY) a Chevron (OXY), investovaly do kanadské společnosti Carbon Engineering.

Monitory elektrokardiogramu (EKG) opotřebované na zápěstí

Uvolnění regulace a technologické průlomy znamenají, že je nyní možné, aby lidé sledovali své srdce nositelnými zařízeními. Apple (AAPL) je jedna společnost, která již získala povolení od Foodstuff and Drug Administration (Food and drug administration) k vývoji funkce EKG na svých hodinkách.

Kanalizace bez kanalizace

Přibližně 2,3 miliardy lidí nemá podle MIT Technology Evaluation přístup k dobré hygieně, což způsobuje šíření potenciálně smrtelných bakterií, virů a parazitů. K vyřešení tohoto problému by mohly pomoci energeticky účinné toalety, které fungují bez kanalizace a nakládají s odpady na místě.

Hladce mluvící asistenti AI

Asistenti AI, jako je Amazon (AMZN) Alexa a Apple Siri, podle MIT Technologies Evaluation stále nejsou schopni zjednodušit náš život. Je to proto, že uznávají pouze několik směrnic a jsou snadno zaměnitelné. Vyvíjejí se nedávná vylepšení, která zachycují sémantické vztahy mezi slovy, aby stroje lépe porozuměly jazyku a staly se autonomnějšími.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web