Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je Banknet?

Banknet je globální platební síť provozovaná společností MasterCard, která umožňuje autorizaci transakcí kreditní kartou téměř z jakéhokoli místa na světě. Banknet je jednou z největších globálních telekomunikačních sítí na světě a spojuje všechny členy MasterCard a centra zpracování dat do jediné finanční sítě.

Shrnutí

  • Banknet je proprietární platební síť MasterCard, která spojuje všechny obchodníky MasterCard a uživatele kreditních a debetních karet.
  • Systém spoléhá na distribuovanou virtuální privátní síť s více než 1 000 uzly rozmístěnými po celém světě.
  • Systém je robustní a schopný zpracovat miliony transakcí každou hodinu a s latencí pouhých 200 milisekund.

Porozumění Banknetu

Bankent byl spuštěn v roce 1997. Dnes MasterCard provozuje největší světové sítě kreditních a debetních karet. Společnost drží více než 20 procent globálního podílu na trhu ve svém oboru a po celém světě je v oběhu více než 190 milionů karet.

Banknet umožňuje, aby strana autorizační transakce MasterCard byla provedena během několika sekund. Než dorazil Banknet, zpracování platby prostřednictvím MasterCard trvalo přibližně 650 milisekund. Banknet od té doby tento čas zkrátil na pouhých 210 milisekund.

Rozbočovač sítě se nachází v globálním technologickém a operačním ústředí společnosti MasterCard v St. Louis, Missouri. Podle společnosti MasterCard jsou síťový rozbočovač a datový akcie považovány za „jedno z nejrobustnějších datových heart na světě“. V zařízení St. Louis je uloženo 80 terabajtů dat o minulých transakcích. Kdykoli systém prochází změnou nebo upgradem, společnost před implementací změny otestuje nový systém na 30 milionech praktických transakcí.

Jak funguje Banknet

Banknet funguje jako virtuální privátní síť nebo VPN, do které jsou propojeny všechny její uzly. Tímto způsobem je síť schopna dokončit více než dva miliony transakcí za hodinu při zachování bezpečnosti informací obou stran. Síť se spoléhá na více než 1 000 datových center rozmístěných po celém světě, která fungují jako koncové overall body nebo uzly v síti. Každé z těchto datových centre je navíc vybaveno technologií duálního routeru. Redundance této technologie poskytuje automatické zálohy transakcí v případě, že dojde k vypnutí.

Technologie Banknet využívá pro transakce asynchronní přenos dat, což umožňuje síti regulovat využití jeho šířky pásma tak, aby odpovídala poptávce v daném okamžiku. Tato funkce umožňuje systému optimálně fungovat, když je nejvyšší poptávka. Pro tuto komunikační technologii je Banknet primárně partnerem s AT&T.

Visa vs. MasterCard Payments Community

Na rozdíl od sítě P2P sítě Banknet zpracovává Visa transakce prostřednictvím centralizovaného systému nebo systému „hvězdného / rozbočovače a paprsků“. Tento typ sítě spojuje mnoho koncových bodů pouze s několika hlavními datovými centry. Tímto způsobem funguje Banknet efektivněji, s větší flexibilitou a menším rizikem selhání. Pokud jedno z datových heart Banknetu selže, zůstane mnoho dalších stále on the net a funkčních, přičemž převezme funkčnost zmrzačeného uzlu. Pokud však jedno z datových heart v síti Visa selže, bude to nepříznivě ovlivněno větší částí jeho transakcí. To může vytvořit úzká místa professional příchozí facts a potíže s izolací bodu selhání.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: