Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

DEFINICE B-peněz

Přestože digitální měny vzrostly na novou úroveň po celém světě až v posledních několika letech, je třeba si uvědomit, že kryptoměna má historii sahající desetiletí. Zatímco nejstarší ze současné generace virtuálních tokenů jsou bitcoiny (BTC), existovalo také mnoho důležitých předchůdců BTC. Jedna z těchto dříve navrhovaných kryptoměn se nazývala B-peníze. Poprvé odhalen v roce 1998 počítačovým vědcem Wei Dai, B-money byly „anonymní distribuovaný elektronický hotovostní systém“. Tímto způsobem se snažila poskytovat mnoho stejných služeb a funkcí, jaké dnes poskytují i ​​současné kryptoměny.

ROZDĚLÁVÁNÍ B-peněz

Wei Dai, počítačový inženýr a absolvent University of Washington, publikoval v roce 1998 dokument představující koncept B-peněz. Příspěvek poskytl obecný obrys měny, který v mnoha ohledech odráží (nebo předchází) současný svět digitální měny. Například Dai popsal B-dollars jako „schéma professional skupinu nevystopovatelných digitálních pseudonymů, aby si navzájem platili penězi a vymáhali mezi sebou smlouvy bez vnější pomoci.“

Koncept Dai B-cash zahrnoval řadu specifických funkcí, které se dnes staly běžnými pro kryptoměny, včetně požadavku na výpočetní práci za účelem usnadnění digitální měny, ustanovení, že tato práce musí být ověřena komunitou v kolektivní knize a že pracovníci budou za jejich příspěvky odměněni. Aby bylo zajištěno, že transakce zůstanou organizovány, Dai navrhl, že bude nutné kolektivní vedení účetnictví, přičemž kryptografické protokoly pomáhají ověřovat transakce. To bude dnešním nadšencům kryptoměny známé díky podobnosti s blockchainem. Dai dále navrhl použití digitálních podpisů nebo veřejných klíčů k ověřování transakcí a vymáhání smluv.

Koncept Dai zahrnoval dva návrhy. První byl považován za do značné míry nepraktický a spoléhal se na funkci proof-of-perform za účelem generování B-peněz. Druhý návrh přesněji předpovídá strukturu mnoha moderních blockchainových systémů.

B-peníze nebyly nikdy oficiálně spuštěny. Spíše zůstal v existenci pouze jako návrh (ekvivalent dnešní bílé knihy). Daiova práce však nezůstala bez povšimnutí. Ve skutečnosti, když Satoshi Nakamoto zhruba deset enable poté, co Dai vytvořil návrh B-peněz, vyvíjel bitcoiny, pseudonymní zakladatel největší kryptoměny na světě oslovil Dai dříve než ostatní vývojáři. Spolu s dalšími průkopníky kryptoměny jako Nick Szabo a Hal Finney podporoval Dai Nakamotův plán. I když existuje mnoho podobností mezi návrhem B-peněz a bitcoinem (a na oplátku i mnoha dalších následných digitálních tokenů a mincí), přesný vztah mezi B-penězi a BTC je obtížné určit. Dai v posledních letech prohlásil, že „chápu to tak, že tvůrce bitcoinů … nečetl ani můj článek, než sám objevil novou myšlenku. Poznal to později a připsal mi to ve své práci. Takže moje spojení s projektem je docela omezený. “

Zatímco Daiova práce s B-penězi byla možná zastíněna novějšími a úspěšnějšími projekty kryptoměny, zůstává primární postavou v raném vývoji tohoto odvětví. Ve skutečnosti se nejmenší jednotka etheru, digitální měna sítě ethereum, nazývá „wei“ na počest práce Dai a konceptu B-peněz. Kromě toho existuje v komunitě kryptoměn mnoho lidí, kteří mají podezření, že kvůli podobnostem mezi penězi B a bitcoiny může být Wei Dai jednoho dne odhalena jako skutečná identita tajemného Satoshi Nakamota.

Investice do kryptoměn a Original Coin Offerings („ICO“) jsou velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie nebo pisatele investovat do kryptoměn nebo ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor vlastní bitcoin a ripple.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: