Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Automatizovaný systém dluhopisů (ABS)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Fixní výnosy  > Automatizovaný systém dluhopisů (ABS)

Automatizovaný systém dluhopisů (ABS)

Co byl automatizovaný systém dluhopisů?

Automatizovaný systém dluhopisů (Abdominal muscles) byla první platforma professional obchodování s elektronickými dluhopisy, kterou Newyorská burza cenných papírů (NYSE) používala v letech 1977 až 2007. Tento systém se používal k zaznamenávání nabídek a nabídek pro neaktivně obchodované dluhopisy, dokud nebyly zrušeny nebo provedeny na výměna.

Porozumění automatizovanému systému dluhopisů (Abdominal muscles)

Automatizovaný dluhopisový systém (Stomach muscles) byla časná počítačová platforma, která zaznamenávala nabídky a nabídky neaktivně obchodovaných podnikových, agenturních, státních a obecních dluhových cenných papírů na newyorské burze cenných papírů. Elektronický systém usnadňoval obchod s takovými dluhopisy, zejména s podnikovými dluhopisy.

Neaktivní dluhopisy jsou dluhové cenné papíry s relativně nízkým objemem obchodování. Takové dluhopisy se nemusí prodávat několik dní nebo dokonce týdnů najednou. Protože jejich objem obchodování je tak nízký, jsou často nelikvidní a mají volatilní ceny. Je to proto, že když jsou neaktivní dluhopisy nakupovány nebo prodávány ve významném množství, je obvykle ovlivněna jejich cena. Neaktivní cenné papíry se také někdy nazývají kabinetní cenné papíry, protože se kdysi uchovávaly v kabinetu na obchodní ploše a odebíraly se pouze v případě potřeby.

Protože ceny poptávky a poptávky neaktivně obchodovaných dluhopisů se kvůli podmínkám poptávky a nabídky neustále nemění, investoři, kteří hledají nabídku, mohou mít potíže s transparentní odpovědí. Díky elektronickému monitorování všech neaktivních dluhopisů mohl NYSE udržovat dobrou inventuru cen dluhopisů, pro případ, že by trader měl zájem o jejich nákup.

Ab muscles umožnil obchodování s 1 000 dluhových cenných papírů. Roční poplatek za předplatné Abs stál 15 000 $. NYSE také vybrala poplatky za použití u obchodů s dluhopisy, které se pohybovaly od 5 centů do 30 centů, v závislosti na objemu obchodů.

Historie automatizovaného systému dluhopisů

Automatizovaný systém dluhopisů vstoupil v platnost v roce 1977. Při svém uvedení na trh NYSE poznamenal, že „obchodování s podnikovými dluhopisy bylo tradičně zdlouhavé, časově náročné a většinou manuální operace, které zahrnovaly devět různých kroků a hodinové vyhledávání v souborech kabinetu shody na dluhopisech, ceny, množství. “ Abdominal muscles byl časný automatizovaný obchodní systém, který zjednodušil tento složitý proces. Jednalo se o největší trh dluhopisů na americké burze. V roce 1992 dosáhla vrcholu s objemem 12,7 miliard dolarů. V následujících letech však objem začal klesat, v posledních letech systému přibližně na 1 miliardu dolarů ročně.

V dubnu 2007 NYSE spustila novou on the web platformu professional obchodování s americkými dluhovými cennými papíry s názvem NYSE Bond. Nový systém usnadnil malým investorům účast na výměně dluhopisů. Při svém uvedení neměl NYSE Bond žádný roční poplatek za předplatné a účtoval si transakční poplatek 10 centů za 1 000 USD v nominální hodnotě obchodované.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web